Nefunguje síť mezi dvěma PC

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
bono.1980
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nefunguje síť mezi dvěma PC

Příspěvekod bono.1980 » 01 kvě 2006 19:27

Zdravím všechny. Před pár dnama sem se tu ptal na problém s usb připojením internetového modemu, ale teď mám jiný obrovský problém (pro vás znalce to ovšem bude určitě prkotina) :) Mám propojený dva počítače kros kabelem a za boha se nevidí ! Ksakru! U jednoho mi dokonce ani nejde provést v příkazovém řádku příkaz PING, chová se jako by ho vůbec neznal. Hajzl. Už mě to štve protože sem žádnou pořádnou nápovědu v kompu nenašel. A myslim že mám všechno nastavený v pořádku, klasicky IP 192 atd., masku sítě 255 atd., stejnou pracovní skupinu. Ale oni se prostě navzájem v tý skupině neobjeví. Ale wokna na obou hlásí že sí´tový kabel je připojen. Pomůžete prosím? HELP!
:) Díky

/změna nadpisu
/mikel

Reklama
seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 01 kvě 2006 19:46

z jednoho ping nelze provist a z druhyho jo? zkusil si dat vyhledat pc podle ip adresy? co mas za system? pouzivas firewall (nektery muzou delat problemy)?
:)

Uživatelský avatar
bono.1980
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bono.1980 » 01 kvě 2006 20:53

No nevim, to s tim pingem prostě taky moc nechápu. Asi to bude celý nejaka microsoftí magie, prostě nádhera. Hele díky za zájem, už se mi to nějakou podivnou náhodou podařilo rozchodit. Pořádně sem pročetl pár starších diskusí tady na webu a zkusil sem všechno a už to šlape,hurá. Sice jakože napůl, ale radši to neřešim, protože data můžu přenášet (což je pro mě dost klíčový) takže dobrý. Jakože napůl: nevim proč, ale u jednoho počítače mě prostě nefunguje ten ping, píše že ten příkaz nezná (blbec) a navíc mě nechce pustit nakouknout do síťový pracovní skupiny a když sem po něm chtěl aby vytvořil nové místo v síti, což měla být složka na tom druhým počítači (kde ping normálně de) tak mi napsal že ta hledaná složka vůbec neexistuje. A to sem mu zadal ručně přesnou adresu! Hajzl. Asi je nějak podivně pokaženej, možná esli nemá v úplným pořádku síťovku, nevim... Je dost starej (3 roky). Ten druhej je novej, síťovku má integrovanou na motherboardu a pinguje jak divej, místa v síti chce vytvářet hned. Problém se sítí byl asi klasicky ve firewallech, i když sem je měl před tím taky vypnutý, tak asi né úplně, nevim. Vypnul sem je te´d už po několikátý znova a najednou to už šlo. Radši nezkoumam proč :) Eště jednou díky za zájem, moc to voceňuju a mějte se všichni.

Zdraví bono

p.s.: na obou kompech mam XPčka. A to legální!. O to víc by to mělo bejt v pohodě a není úplně... I love MICROSOFT,fakt :(

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 02 kvě 2006 13:52

pokazeny budou wokna kdyz neznaj ping! to jsou naky 98?
:)

Uživatelský avatar
bono.1980
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bono.1980 » 04 kvě 2006 01:04

Neee, sou to XP Home. Myslim ale že to je kvůli tomu, že ten počítač je už klasicky písíčkovsky přetaženej a dělá takovýhle krásný microsoftí lahůdky
:)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr mezi dvěma NTB
    od Nejtt » 22 kvě 2023 17:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    497
    od Nejtt Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 19:53
  • Rozdíl mezi RAM
    od kaliban123 » 06 kvě 2023 00:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    733
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 kvě 2023 02:09
  • Rozdíl mezi 1920x1080 vs 1920x1200
    od ski1961 » 20 zář 2023 11:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1323
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 zář 2023 12:46
  • Vypínaní spojení mezi mobilem reprákem.
    od nulka » 08 říj 2023 14:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    3558
    od nulka Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 14:06
  • Word 2007: Jak zrušit prázdné řádky na každé stránce mezi čarou a poznámkami?
    od Jirka0508 » 29 pro 2023 00:30 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    768
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 pro 2023 13:00

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů