zloději z UPC Vyřešeno

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

BraDoN
Pohlaví: Nespecifikováno

zloději z UPC

Příspěvekod BraDoN » 29 bře 2004 20:55

Dnešní ráno jsem trávil stejným způsobem, jako těch několik rán předtím >> vstal jsem z postele (pokud možno pravou nohou), uvařil si kafe s mlíkem a pustil PC. Po nabootování do černých Winů XP Pro jsem si spustil WinAmp s pohodovou hudbnou + klipy a spustil jsem Direct Connect.
Dostal jsem chuť na nějakou tu gamesu, a tak jsem počal stahovat StarWars - Jedi Academy. Nejdříve se downloadu příliš nechtělo - 10KB/s max. no ale pak jsem našel super zdroj a vyšplhalo se to na nějakých 65KB/s.......ehm, počkat, tady něco nehraje????? Jak můžu mít download 65KB/s, když mám připojení k netu přes UPC Chello 32KB/s??
ále co, asi nějaká chybka ve výpočtu ... nevěnoval jsem tomu nijak moc velkou pozornost...ale poté jsem počal surfovati po netu a stránky běhaly tak svižně jak nikdy předtím.....hmm, tady něco nehraje?

Po 5-ti minutách usilovného ranního přemýšlení jsem ze sebe vypotil jméno mého providera (UPC) a zavítal jsem na jeho stránky. Ha - záhada vyřešena - říkám si, oni mi zrychlili internet...super, píší tam rychlost 768Kb/s (což je nějakých 96KB/s) a za stejný prachy...no néé, tak to je bomba 8) To je ale hodný UPC...to mu klidně těch 1250,- měsíčně budu solit....

a takhle bych mohl s popisem mého dnešního radostného zjištění pokračovat dál....blablabla...jenže OUVEJ....ono to s tím UPC zas tak růzoví nebude!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xakru, odpoledne - asi tak v 16:00 jsem se dopídil k informaci, že ono sice UPC zrychlilo internet o 512Kb/s, jenže oni na toto připojení uvalili LIMIT 5GB!!!!!!!!!!???? No to si snad dělají srandu??? UPC ode dnešního dne považuji za bandu zlodějů >> ve smlouvě je jasně psáno o možnosti 100%-tního využívání jejich služby. Tohle je 100%-tní? 5GB za měsíc? v dnešní době....?? děkuji nechci, jsem silně rozladěn a podrážděn a vážně uvažuji o zrušení toho jejich internetu......protože vola ze sebe dělat nenechám...

DOUFÁM, ŽE TĚCH lidí, co by rádi zrušili jejich "skvělej internet se skvělým limitem" bude většina, abychom milé společnosti UPC ukázali, že nás okrádat rozhodně nebude.......

Reklama
BraDoN
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod BraDoN » 29 bře 2004 20:56

A snad jen taková třešnička na dortu pro všechny, kteří si myslí, že UPC přecijen nejsou zloději >> o nějakém limitu jejich internetu 768/128 za 1250kč na jejich webu není ani zmínka

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Jsou to šmejdi

Příspěvekod Cybercom » 31 bře 2004 10:35

Já používám Dial-up a to jsou zloději taky

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 07 kvě 2005 19:01

Dneska UPC (Chello) nabízí za 1224 Kč rychlost 2048/256 kbps a limit 20 GB.
Jiří Škorec

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 kvě 2005 20:34

Na ja, to je od nich moc hezký, ale spočítej si za jak dlouho to stáhneš při plným využití linky? Dobrá, ne každej využívá linku na max neustále, dám tedy příklad z praxe. Internetový rádio - 256k. Danej limit stáhneš JENOM posloucháním tohoto rádia za nějakejch 170 hodin, což vychází denně ani ne na šest hodin poslechu. A tak dále a tak dále, příkladů kdy ten limit je naprosto neadekvátní by se dalo najít spousty. Kdo využívá internet opravdu intenzivně na ten limit narazí po pár dnech. Vzhledem k tomu že internet přes kabelovku je v ČR jednoznačně nejlepší bych nabídku internetu na českým trhu označil za smutnou :cry:

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 08 kvě 2005 05:59

Jasně že je to málo, to je jasný, lepší by byla čtvrtinová rychlost (0,5 mbit) a čtyřikrát větší limit (80 GB). K čemu je mi rychlost 2 mbps, když touhle rychlostí můžu stahovat jenom ubohejch 20 hodin? To znamená, že 1224 Kč platim za necelej 1 den, ne za měsíc. Jedinej, kdo nabízí připojení bez limitu, je ADSL od Telecomu, ale 1024/256 stojí 6 753 Kč/měs. To už je pořádná zlodějna. Nejvíc mě serou ty reklamy typu : "Neomezený vysokorychlostní internet expres za 520 Kč měsíčně" jaký neomezený, když je tam limit 0,5 GB !!!
Jiří Škorec

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 08 kvě 2005 10:11

Za opravdu neomezenej internet se platí a to draze. Za 500 na měsíc se dají potkat linky typu 128/64, který sou neomezený, tak potom člověk nemůže čekat že mu nějakej jinej provider dá za stejnou částku neomezenej 2Mbit. No ale vono nemá cenu se rozčilovat. Kdo o tom trošku něco ví o těchhle supervýhodnejch nabídkách si myslí svoje a kdo o tom neví nic tomu je FUP ukradený páč při stahování pošty na něj povětšinou nenarazí :wink:

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 08 kvě 2005 10:19

Je to prostě klamavá reklama. Je to nehoráznost do reklamy říkat "neomezený" a pak si to objednáš a zjistíš že je to omezený na 500 MB měsíčně (mám na mysli ADSL od Telecomu). Pak už s tim nic neuděláš, páč máš smlouvu na 2 roky.
Jiří Škorec

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 08 kvě 2005 10:40

Řekl bych, že vysokorychlostní internet nabízený různými společnostmi je doslova prošpikovaný klamavou reklamou - byť ne na první pohled viditelnou.

Většina běžných uživatelů při nákupu ADSL ani netuší, že:
- údaj 256kb/s je z 99% max. možná dosažitelná rychlost (nikoliv minimální = garantovaná)
- ADSL je striktně omezeno FUP
- existuje něco jako agregace a že většinou se jedná o agregační poměr 1/50
- 256kb není 256KB

Pravda, většina z toho je způsobeno nevědomostí uživatelů, ale proč jim dané společnosti problematiku dostatečně nevysvětlí??
Je to hnus :?

A pojem "neomezený" používají všichni ISP, proč ho taky nepoužívat že? Neomezují ti přístup k netu, pouze ti trochu přiškrtí kohoutky..
Rimms

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 08 kvě 2005 10:47

K čemu je uživateli dobrá rychlost 4 mbps (Chello plus), když se kvůli FUP nedá stahovat? 4096 se od 256 při načítání web stránek stejně nepozná.
To by mě teda zajímalo, co s takovou přenosovou rychlostí mám dělat. Je to normální povod. Snad se v budoucnosti dočkáme neomezenýho internetu pro nomální lidi (do 1000 Kč měsíčně). Viděl bych to tak za 10 let.
Jiří Škorec

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 08 kvě 2005 23:43

A já bych to zas viděl max. za rok :wink:

Jinak 256ku od 4096kb poznáš, věř tomu že jo..
Rimms

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 09 kvě 2005 18:52

tak 256 od 4096 třeba jo, to jsem třeba přehnal , ale 1024 od 4096 jen při brouzdání webem nepoznáš
Jiří Škorec


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host