Automatické doplnění nul v buňce Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

saabturboclub
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Automatické doplnění nul v buňce

Příspěvekod saabturboclub » 03 bře 2011 00:20

Ahoj,
potřeboval bych poradit, jak v excelu nastavit automatické doplňování nul před číslo, dle uvedených podmínek, viz příloha. nejvíce potřebné je pro mne nastavení podmínky ve sloupci M,K, kde bych automatické doplnění nuly před číslo potřeboval tak, aby celkvej počet číslic byl 11 = pokud napíšu do buňky ve sloupci číslo, co má 9míst, doplnil by automaticky před číslo dvě nuly, pokud zadám číslo co má 10mást, doplnil by automaticky jednu nulu. Sice jsem si zkoušel vytvořit vlastní formát buněk, ale neumím zadat tyto podmínky (formát buněk jsem v přiloženém souboru neupravoval). Dříve jsem snad našel že by šlo ve VBA, ale teďka jsem už nemohl najít jak na to.

Díky za radu, Pavel
Přílohy
nuly.xls
(30 KiB) Staženo 195 x

Reklama
navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Automatické doplnění nul v buňce

Příspěvekod navstevnik » 03 bře 2011 08:38

Vlastni format bunky: 00000000000 ( 11 nul )
prostuduj si http://lorenc.info/3MA381/vlastni-forma ... -znaky.htm

saabturboclub
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Automatické doplnění nul v buňce

Příspěvekod saabturboclub » 04 bře 2011 06:10

Ahoj,
no, po chvilce studování odkazu jsem teda našel formát buňky (#00000000000) který mi automaticky nuly doplní, to jsem to kolikrát hledal a nikdy nenašel, ale asi blbě chápal.... tak že díky! Ale i tak, by mně zajímalo, jak by vypadalo ve VBA, aby automaticky v daném sloupci při psaní čísla měnil formát na vlastní #00000000000 (který doplňuje nuly). Sice jsem si našel ve vba, jak mění na formát "datumu" v zadaném tvaru, ale jak zkouším změnit na vlastní (custom?) a daný formát, tak má s tím problém. Nebo mi to je ve VBA k ničemu a pletu se?? když by uživatel místo napsání čísla do buňky akorát vložil kopírované buňky s čísly tak aby se i ty nakopírované automaticky měnili? Pokud budu nastavovat jen formát buňky klasicky, tak se mi při vložení nakopírované buňky s číslem formát smaže. Pomocí makra jsem si vytvořil, ale to už je tlačítko na víc a né automatické měnění.

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Automatické doplnění nul v buňce

Příspěvekod navstevnik » 04 bře 2011 06:41

Pri kopirovani hodnoty z jine bunky do bunky s nastavenym formatem nesmis pouzit Vlozit (Ctrl+v) (kopiruje vcetne formatu bunky), ale Upravy>Vlozit jinak>vybrat Hodnoty>OK nebo si dopln prislusne tlacitko do panelu nastroju (Zobrazit>Panely nastroju>Vlastni>karta Prikazy>Kategorie: Upravy> Prikazy: Vlozit hodnoty).
Pouziti VBA:
Bez vymezeni oblasti, ve ktere ma byt uprava formatu pouzita (muzes si doplnit), ma procedura takovyto tvar (v editoru VBA vlozit udalostni proceduru do modulu prislusneho listu):

Kód: Vybrat vše

Option Explicit

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
  With Target
    .NumberFormat = "00000000000"
    .HorizontalAlignment = xlCenter
  End With
End Sub

saabturboclub
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Automatické doplnění nul v buňce  Vyřešeno

Příspěvekod saabturboclub » 09 bře 2011 07:56

Ahoj,
proceduru jsem si doplnil a vymezil a funguje. Možnost vložit jinak jako hodnoty používám, ale protože je sešit využíván dalšíma lidma, stane se, že vloží špatně, než jako "hodnoty". Sice na panelu nástrojů si ikonku rovnou na tuto funkci zobrazuji, ale v práci mají nastaven excel tak, že panel nástrojů se po každém ohdlášení ze systému vrátí do základní hodnoty = bez vlastních tlačítek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výměna / Doplnění SSD do starší sestavy
    od Baski » 12 črc 2023 15:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    963
    od Baski Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 17:38
  • Automatické přehrávání videa Příloha(y)
    od fafejt » 09 úno 2024 13:59 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    2311
    od fafejt Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:30
  • Windows 11 OneDrive automatické odstranění
    od ArtisPier » 26 zář 2023 11:41 » v Programy ke stažení
    4
    5837
    od ArtisPier Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 12:29

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů