Exel - podmíněné formátování (vyřešeno) Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Exel - podmíněné formátování (vyřešeno)

Příspěvekod abc » 13 bře 2005 14:32

Ahoj, tentokrát mám dotaz ohledně pomíněného formátování v Exelu 2002.
Příklad: V sloupci B mám názvy míst dodání zboží (např. Praha - "zeleně", Brno -"modře", Ostrava - červeně" atd). Potřebuju, aby se okolní sloupce (sloupec A, sloupce C až I) rovněž zbarvili tou samou barvou, tj. celý řádek stejné formátování dle aktuální položky ve sloupci B.
Všem dík za odpovědi...

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 13 bře 2005 15:06

Podmíněným formátováním to řekl bych nepůjde. Možná by se nechalo napsat nějaký makro, který by prošlo danej sloupec, v každým řádku zkontrolovalo formát a stejnej nastavilo pro celej řádek. Mám se pokusit něco takovýho vymyslet?

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod abc » 13 bře 2005 16:08

To by bylo super, protože já a makra v Exelu si jaksi nerozumíme... :D

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 13 bře 2005 18:07

Má to drobnej háček: Nevím proč, nějak se mi z toho makra nedaří zjistit formát konkrétní buňky. Tak sem to vymyslel tak, aby to chodilo kompletně bez podmíněnýho formátování.

Kód: Vybrat vše

Sub format()
Dim Mesto
Dim radek As Long
radek = 1
Cells(1, "B").Activate
For radek = 1 To ActiveCell.CurrentRegion.Rows.Count
    Mesto = Cells(radek, "B")
    Select Case Mesto
    Case "Praha"
        Rows(radek).Select
        Selection.Interior.ColorIndex = 50
    Case "Brno"
        Rows(radek).Select
        Selection.Interior.ColorIndex = 35
    Case Else
        Rows(radek).Select
        Selection.Interior.ColorIndex = 5
    End Select
Next radek
End Sub


Mrkne se na obsah buňky B v daným řádku, když je tam Praha, nastaví nějakou barvu, když Brno, nastaví nějakou jinou a když je tam cokoliv jinýho nastaví další.

Otevři si Excel, zmáčni Alt+F11, otevře se ti editor Visual Basicu. Tam dej Insert a vyber Module. Do toho co se ti otevře vlož tenhle kód, pak to můžeš pozavírat. Potom si v Excelu otevřeš makra - Alt+F8, vybereš si to se jménem "format" pustíš ho a budeš doufat :D
Funguje to aspoň trochu tak jak by mělo?

Případný nejasnosti rád zodpovím :wink:

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod abc » 14 bře 2005 22:25

ahoj, dík za to makro, funguje to svěle až na to, že po spuštění makra mi zmodraj všechny ostatní buňky, včetně buněk názvů sloupců a prázdné řádky v celé tabulce...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 bře 2005 17:55

:D Jo, to je možný :D. Zkoušel sem to na něčem co sem si vymyslel podle tvýho popisu, je možný že sem to pochopil ne zcela dobře, takže se ti to může chovat trošičku odlišně. Ale těší mě že aspoň základ je dobrej :wink:. V excelu sem makro nestvářel ani nepamatuju... Hoď sem kdyžtak aspoň PrintScreen nějakýho začátku tvý tabulky, ať vím jak to vypadá konkrétně...

A ještě jedna poznámka. To obarvení na modro má na starosti ta větev "Case Else". Pokuď si za nepřeješ záznamy nevyhovující některý z předchozích podmínek obarvovat, prostě tuhle část smaž...

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod abc » 18 bře 2005 22:44

ahoj, ale jaksi nevim jak mam dat ten "printScreen" okna tabulky do zprávy...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 18 bře 2005 23:21

Tohle by ti mohlo pomoct: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=1038. Odkaz na galerii je v horní části týhle stránky.

Kdyžtak ještě rozepiš jakže to má ve vyśledku vypadat. jestli každý město jinak, nebo nějak po skupinkách a tak... :wink:

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod abc » 19 bře 2005 00:35

To vkládání obrázků jsem snad pochopil, ale chce to po registraci takže nic... :-(
Smazal jsem to jak píšeš od "Case Else" (k End Select), ale moc to nefunguje, protože když přepíšu "Prahu" např. "Ostravou" tak zůstane stejná barva kterou má "Praha" a v prázdném řádku kde byla původně "Praha" taky zůstala stejná barva "Prahy".
Zatim mi stačí když se to bude "barvit" jen podle měst, ještě potom plánuju, aby ty "dodávky do měst" který už jsou zaplacený nějak "zešedly" (nezáleží na městu)... doufám žes to pochopil :D

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 19 bře 2005 11:32

Což já to jakž takž chápu, ale lepší by bylo vidět to :wink:. Záleží tam na tom jestli sou mezi datama volný řádky a bůhví na čem ještě. Obrázek toho řekne možná víc než sáhodlouhej popis, takže sem napsal adminovi a veřejná kategorie by měla bejt přístupná i bez přihlášení. Nahraj to tam please :smile:
Jen co budu mít chvilku ještě na tom zapracuju...

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod abc » 19 bře 2005 12:06

Obrázek

dofám, že to stačí, tak to vypadá po spuštění původního makra (včetně "Case Else")

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 19 bře 2005 18:36

Ještě pár dotazů. Kolik tak zhruba bude ve výsledku tahle tabulka mít záznamů? Stovky, tisíce? Je potřeba řádky obarvovat průběžně během práce, nebo stačí jednou třeba před uložením? Další podstatná věc je, jestli se v sešitu budou vyskytovat nějaký volný řádky (záznam, prázdno, záznam,...)?
S tím obarvením zaplacenejch zakázek na šedo. Bylo by lepší počítat s tím hned a makro tomu přizpůsobit. Napadají mě v podstatě dvě možnosti. Přidat ještě jeden sloupec, něco ve smyslu Zaplaceno Ano/Ne. Makro by pak na tenhle sloupec koukalo taky a zařídilo se podle toho. Druhá možnost by byla že by sis zaplacený zakázky obarvil ručně a v makru by se kontrolovala barva řádku. Když by byl šedej přeskočil by se, když ne, zkontrolovalo by se město a obarvil se příslušnou barvou...

A ještě jedna poznámka. Když provedeš v makru nějakou změnu, je dobrý v celým sešitu vymazat formátování, abys viděl jak to pracuje od začátku. Dej Ctrl+A, v menu Úpravy vyber Vymazat a tam Formáty...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Podmíněné formátování poměru Příloha(y)
    od veselypettr » 25 kvě 2023 14:01 » v Kancelářské balíky
    7
    1874
    od veselypettr Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 14:00
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1509
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07
  • Formátování SSD před prodejem
    od Honzis » 05 čer 2023 23:16 » v Vše ostatní (hw)
    11
    1187
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 13:07

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů