Sloučení formuláře a scanu; Acrobat

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Pavel123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sloučení formuláře a scanu; Acrobat

Příspěvekod Pavel123 » 03 zář 2007 03:59

Rád bych sloučil dva dokumenty do jednoho ale nevím zda to vůbec lze. Mám formulář, který se po vytisknutí doplní jen podpisy. Pokud ten podepsaný formulář naskenuji, tak mám sice dokument který chci ale velikost souboru je 124 000 kB. (Skenováno na rozlišení 300DPI) Přitom formulář původní má jen 260 kB. Lze nějak přesvědčit Acrobat aby vzal formulář, porovnal s naskenovaným souborem a vytvořil nový soubor, kde bude formulář + podpisy z naskenovaného formuláře? (V ničem jiném se ty dokumenty neliší). Pokud máte někdo jakýkoliv nápad jak to udělat i jinak uvítám. Posílat 120 MB soubor jako přílohu pošty když se jedná o 5 stránek wordu mi přijde jako zrůdnost a navíc to dost poštovních klientů (a asi ani serverů) nezvládne.
Díky předem za jakoukoliv radu či nápad.
Pavel

Reklama
Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod melior » 24 zář 2007 09:35

neni ten naskenovany formular spis 124 kB (tedy 124 000 B)? to by odpovidalo spis...

jinak ano, je metoda. Vzit ze skenu (pravdepodobne ve formatu obrazku) jen tu spodni cast s podpisy, jako obrazek vlozit v wordu nebo cem to je ten formular na misto podpisu v puvodnim formulari, a cele vyexportovat do pdf.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 24 zář 2007 13:01

1) Naskenuj to do jpg

2) Tak co tedy, Acrobat nebo Word?

Pavel123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel123 » 25 zář 2007 04:42

No pokud to naskenuji přímo do akrobatu, tak to má opravdu 124MB. Pokud to proženu OCR vznikne mi z toho nesmysl. Jako nejlepší řešení jsem zatím objevil naskenovat to do 5-ti stránkového tif a ten pak převést do pdf. Výsledkem pak je, že z tif 123397kB je pdf 2368kB. V tom pdf samozřejmě není žádný text, je to jen obrázek. Podpisů je v tom dokumentu cca 100 a jsou rozesety po celém dokumentu. Řešení použít podpisy jako obrázky a vložit si je do wordu je sice hezké ale pro mě nepoužitelné, neb výsledný dokument by neodpovídal originálu. (Jinak dokument je ve wordu, ten vyplním, vytisknu pak proběhne podpisový maraton a pak skenuji. Originál jde do archivu a scan rozesílám "na všechny nádraží" )

Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod melior » 25 zář 2007 12:35

mnoo, ja bych zustal u toho scan -> tiff - > pdf ... uprimne receno jina schudna cesta jak naskenovat, aby to odpovidalo orginalu, neni. Ono by to pravdepodobne neodpovidalo. Nevim zda existuji nejake programy ktere umi napr. naskenovat a primo ze skenu si vybrat pouze co kam vlozit... ale asi nebudou zdarma. navic 2,5 pdf z petistrankoveho obrazku je celkem prijatelna velikost a nemyslim ze existuje alternativni vyrazne lepsi metoda.


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti