Zabezpečení maker v Excelu (vyřešeno)

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zabezpečení maker v Excelu (vyřešeno)

Příspěvekod mikel » 03 kvě 2005 17:45

Ahojte,
vytvořil jsem v Excelu formulář s kódem události BeforeClose, který zkontroluje zadaná data a při chybě nepovolí zavření sešitu a upozorní uživatele na chybu.
Po distribuci tohoto formuláře jsem bohužel zjistil, že někteří uživatelé to obcházejí zákazem maker při otevření sešitu.

Ví někdo, jak tomu zamezit?
Naposledy upravil(a) mikel dne 12 pro 2005 14:56, celkem upraveno 1 x.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 kvě 2005 19:23

Úplně zamezit tomu asi nejde. Záleží na skillu tvejch uživatelů :wink:. Ona se jim předpokládám zobrazí ta hláška povolit/nepovolit makra, tak oni je zakážou. Kdyby si měl kód digitálně podepsanej a všem uživatelům sebe přidal jako důvěryhodnýho poskytovatele, upozornění se jim nezobrazí. Ale stejně můžou spuštění kódu obejít podržením Shiftu při otevírání sešitu. Když budou chtít tak spuštění toho kódu můžou zabránit pokaždý, ty jim to maximálně můžeš trochu znesnadnit, tím že si projekt digitálně podepíšeš. Bez podpisu nenaděláš vůbec nic, to plyne už z principu.
Nebo je budeš muset naučit pracovat v Accessu, tam jim můžeš pozakazovat skoro všechno :wink:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 04 kvě 2005 12:12

Díky za radu, ale dig.podpis mi nepomůže. Oni to totiž zakazují schválně, aby nemuseli zadávat všechna vyžadovaná data.

Asi budu muset přejít od událostí v Excelu k událostem manuálním. :twisted:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 04 kvě 2005 19:10

No de o to jak je zakazujou. Při startu se jim zobrazí upozornění zabezpečení, tak oni dají zakázat. Když by bylo makro digitálně podepsaný z důvěryhodnýho zdroje a nainstalovaný v důvěryhodným umístění (takhle je to tam psáno :wink:), upozornění se jim nezobrazí a makro se spustí i když budou mít nastavenou nejvyšší úroveň zabezpečení. Teda aspoň si to myslím :wink:. Ale jak říkám pořád funguje klávesa Shift při otevírání, tomu zabránit nejde. Manuální události budou nejjistější :lol:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 06 kvě 2005 13:13

Tak jsem to vyzkoušel. Vytvořil jsem si vlastní certifikát a hned jsem byl upozorněn, že je to nedůvěryhodný certifikát. Abych byl důvěryhodná osoba, musel bych si certifikát nechat vytvořit u některé firmy doporučované Microsoftem. :shock:
Pak jsem přidal tento dig.podpis k makrům. Při otevření souboru mi vyskočila ještě horší hláška, že vydavatel nebyl ověřen a tato pověření nebudou považována za důvěryhodná a znova mi to doporučilo zakázat makra. :?
Naštěstí to nabízí možnost zařadit vydavatele do důvěryhodných zdrojů. Takže teď ještě budu muset použít přesvědčovací techniky 8) , že jsem velice důvěryhodný! :twisted:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zabezpečení firemního PC (Heslo)
    od KRA » 04 srp 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1026
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 12:48
  • Nastavení zabezpečení internetu zabránilo v otevření jednoho nebo více souborů Příloha(y)
    od magnator » 06 čer 2023 10:23 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1780
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 21:22
  • Import PDF do excelu Příloha(y)
    od luko02420 » 13 kvě 2023 11:29 » v Kancelářské balíky
    18
    3252
    od luko02420 Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 11:27
  • Poškozený soubor excelu Příloha(y)
    od Jsimi » 06 úno 2024 22:43 » v Kancelářské balíky
    0
    612
    od Jsimi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 22:43
  • Promítaní excelu a videa zároveň
    od Marw7_ » 02 čer 2023 15:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1285
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    02 čer 2023 18:06

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti