Sloučení více sešitů Excel do jednoho stylem "přes sebe"

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Rosta_Kolmix
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Sloučení více sešitů Excel do jednoho stylem "přes sebe"

Příspěvekod Rosta_Kolmix » 02 srp 2017 15:08

Dobrý den všem,

Už delší čas hledám nějaké řešení problému, kdy potřebuji sloučit více formátově shodných tabulek z více sešitů Excelu (někdy je v jednom sešitu i více listů - ale stále formátově stejných, jen obsahově odlišných) do jediného souboru - jediné tabulky.

Našel jsem parádní řešení pomocí makra, kdy se "samy" natáhnou všechny soubory ve zvoleném adresáři, což je přesně to, co potřebuji. ALE - nevyhovuje mi, že se data natahují pod sebe jako další řádky. Potřeboval bych, aby rozměry tabulky zůstaly stejné a pouze se nakopírovaly přes sebe, jakobyste je na sebe skládali vytištěné na průhledné fólie. Většina buněk je totiž prázdná. Zároveň bych ale potřeboval, aby tam, kde se do jedné buňky sečtou údaje z vyplněných buněk na více listech, aby se každý takový záznam dal na nový řádek v té buňce (nebo oddělil třeba čárkou) s uvedením názvu listu, ze kterého pochází...

Dokázal by se s tím někdo poprat?\

Cílem je mít přehled o obsazení místností ubytovny, tj. různí zákazníci dají své požadavky na využití různých místností a já bych potřeboval vědět, kterou místnost (řádky) mi v jednotlivých dnech týdne (sloupce) chce využít který zákazník (názvy listů) s tím, že hodnotou buňky bude časový rozsah.
Pak když se sejde více požadavků na jednu místnost v jednom dni, budu je mít v té buňce vypsány jako třeba: "Karel 6 - 15, Tonda 10 - 22, Michal 15 - 24" - a já už bych si pak ručně porovnal, koho kam dát...

Dokáže se s tím někdo porvat?

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení více sešitů Excel do jednoho stylem "přes sebe"

Příspěvekod atari » 02 srp 2017 16:55

Trochu si protiřečíš. Píšeš, že potřebuješ formátově shodné tabulky nakopírovat na sebe a aby rozměry zůstaly stejné. To je nesmysl. Excel při kopírování vždy původní hodnotu vymaže a dosadí tam hodnotu novou tu kopírovanou. A pokud jsou formátově stejné, tak je zas nemusíš kopírovat, protože ta kopie nic formátu nezmění, když je stejný.
A dále píšeš, že z některých buněk kopírovat nechceš, ale chceš vytvářet nové řádky v cílové tabulce. V tom okamžiku už bude rozměr tabulky jiný. To už je ale něco jiného než kopírování.
Takže to zadání je nejednoznačné.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sloučení více sešitů Excel do jednoho stylem "přes sebe"

Příspěvekod Zivan » 03 srp 2017 10:46

Jestli ho spravne chapu, tak ma hromadu stejne velkych tabulek (predstavuji si ve sloupcich treba budovu+pokoj a na radcich datum 1-31) a potrebuje udelat souhrn, ze ktereho bude videt, ktere pokoje zustaly volne a do kterych se povedlo udelat duplicitni rezervaci a je potreba to resit. Tedy vzit treba kopii prvni tabulky a pak z postupne projit vsechny ostatni a pokud obsahuji data (mimo prvni radek a sloupec), tak je nakopirovat do te kopie na nový řádek.

Pokud to sedi a opravdu maji vsechny tabulky stejny pocet sloupcu a radku a jeste je maji stejne serazene, tak by slo upravit ten puvodni skript a misto kopirovani za sebe kopirovat na stejnou pozici.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Rosta_Kolmix
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení více sešitů Excel do jednoho stylem "přes sebe"

Příspěvekod Rosta_Kolmix » 04 srp 2017 10:59

Ano, je to úplně přesně tak, jak píše Zivan (tedy pro popisky mám zabrány dva první řádky a dva první sloupce, ale to je jen nepodstatný detail).
Mimo těch prvních dvou řádků a sloupců tedy vpodstatě potřebuji "jen" položit všechna data přes sebe, jakoby se jednalo o výtisky na průhledné fólie a já potřebuji vidět ten průnik :-)

Ten původní prográmek nemám, zahlídl jsem ho někde na netu...

Rosta_Kolmix
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení více sešitů Excel do jednoho stylem "přes sebe"

Příspěvekod Rosta_Kolmix » 08 srp 2017 13:58

V příloze je jeden sešit se vzorovými tabulkami ke sloučení...
Přílohy
Ubytovna.xlsx
(16.24 KiB) Staženo 214 x

MePExG
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení více sešitů Excel do jednoho stylem "přes sebe"

Příspěvekod MePExG » 08 srp 2017 20:11

Rosta_Kolmix píše:V příloze je jeden sešit se vzorovými tabulkami ke sloučení...
... s takým istým zošitom iba s inými obsadeniami (ubytovne=listy=ubytovne iný súbor a aj totožné obdobie) ? Akú verziu MSE máte?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nastavení zabezpečení internetu zabránilo v otevření jednoho nebo více souborů Příloha(y)
    od magnator » 06 čer 2023 10:23 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1784
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 21:22
  • excel text na konec více řádků najednou Příloha(y)
    od Myerina » 03 led 2024 11:51 » v Kancelářské balíky
    5
    784
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 09:42
  • Více OS na jednom disku
    od fafejt » 18 dub 2023 23:54 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1478
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2023 09:10
  • 144hz monitor nefunguje na více než 120hz Příloha(y)
    od fakeyn » 11 kvě 2023 21:37 » v Problémy s hardwarem
    1
    803
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    12 kvě 2023 12:30
  • Jak přidám více monitorů do mini Windows PC.
    od holatir427 » 06 lis 2023 13:59 » v Problémy s hardwarem
    8
    1319
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 11:27

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů