Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
strangereu
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1719
Registrován: září 11
Bydliště: Vršovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Příspěvekod strangereu » 03 led 2018 09:31

Zdravím,
před nějakou dobou jsem začal překládat technický manuál, který obsahuje celkem 167 stran, 29 tisíc slov a zhruba 204 tisíc znaků.
Dnes jsem překlad kompletně dokončil, ale k mému neštěstí se stalo to, že se kompletně rozpadlo formátování, a i přesto, že ve vlastnostech je uvedeno 167 stran, tak po otevření dokumentu je stran najednou 280 a mezi tabulkami jsou různé mezery, zalomené řádky a i stránky jsou posunuty o pár řádků níže.
Vše normálně fungovalo, ale pak Word přestal odpovídat a došlo k tomuhle... Co s tím?

Zkoušel jsem načíst i předchozí verze, ale neúspěšně, poslední verze je z 22.12.2017, což je mi k ničemu, protože by to znamenalo, že bych musel přeložit znovu xx stran.

Dokument ke stažení (3MB, Word soubor s podporou maker):
http://leteckaposta.cz/152627593

Hlavně mi neříkejte, že budu vše muset opravit řádek po řádku, to bych nepřežil...
http://screenshare.cz/

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Příspěvekod guest » 03 led 2018 12:10

Budete muset uvést (obrazem) alespoň dvě ukázky konkrétních stránek, jak to má vypadat. Je tam holt teď hodně prázdných řádků, konců oddílů a stránek. Odhadem to ale bude stejně spousty ruční práce. Nemyslím si, že by stejný element/chyba/zalomení se vyskytoval opakovaně a stačilo by tak pouhé nahrazení.

A taky je podezřelé, že podle přípony souboru obsahuje makra.

Uživatelský avatar
strangereu
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1719
Registrován: září 11
Bydliště: Vršovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Příspěvekod strangereu » 03 led 2018 12:23

xlnc píše:Budete muset uvést (obrazem) alespoň dvě ukázky konkrétních stránek, jak to má vypadat. Je tam holt teď hodně prázdných řádků, konců oddílů a stránek. Odhadem to ale bude stejně spousty ruční práce. Nemyslím si, že by stejný element/chyba/zalomení se vyskytoval opakovaně a stačilo by tak pouhé nahrazení.

A taky je podezřelé, že podle přípony souboru obsahuje makra.

Projel jsem veškeré zálohy, které jsem si dělal a jenom tahle byla plně funkční.
http://leteckaposta.cz/303472658

Ostatní zálohy i ty z dnešního dne, kdy ještě soubor nebyl takhle rozházen, tak jsou taky rozházené a přitom předtím normálně fungovaly... Bral jsem to z %AppData%/Roaming/Microsoft/Word/...

Ohledně těch maker, zapínal jsem je sám těsně po uložení zálohy, kterou jsem uvedl na začátku tohoto příspěvku.
Zapínal jsem je kvůli checkboxům, které jsem potřeboval do části pro servisní prohlídky apod.

Bohužel vše přestalo fungovat až dnes, když už jsem chtěl práci odevzdat. Předělával jsem obsah, zapl jsem tučný text pro pár slov v obsahu a najednou word přestal odpovídat, tak jsem čekal cca 10-15 minut a poté jsme word restartoval. Po restartování wordu se formátování takhle rozhodilo a kupodivu i na předchozích verzích na které nikdo nesahal a fungovaly bez problému.
Soubor jsem zkoušel posílat i kolegovi na email, protože má novější verzi wordu, tak jsem myslel, že by to mohlo jít alespoň u něj, ale bohužel, ani tam to nefungovalo.

Řešení, které nás napadlo bylo předělat to ručně a rozházené formátování odmazat, jenže kdykoliv začnu v souboru něco upravovat, tak word přestane komunikovat a spadne.

Dodatečně přidáno po 21 minutách 28 vteřinách:
Ještě dodávám, že jsem si všiml, že se změnil formát celkově... Věci, co byly tučné, tak tučné nejsou. Věci co byly psané kurzívou, tak najednou kurzívou psané také nejsou.
Dále na spodní části tabulek se vytvořila jakási mezera/odsazení, které tam také nebylo.
http://screenshare.cz/

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Příspěvekod guest » 03 led 2018 14:15

Zkusím najít příčinu a nápravu, ale...

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Příspěvekod atari » 03 led 2018 14:24

Já mám s Wordem v tomto ohledu špatné zkušenosti. Když se nějaký soubor poškodí, a začne kvůli tomu padat WORD, tak někdy pomůže pouze toto: Otevřít nový prázdný dokument a ze starého souboru do něj obsah překopírovat (CTRL-A, CTRL-C a v novém CTRL-V).

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Příspěvekod guest » 03 led 2018 14:27

Podle všeho si to uživatel rozes... právě těmi zaškrtávacími políčky. Proto to nejspíš i padá (ve chvíli kdy dá povolit aktivní obsah). Ale ještě to mám pod rukama.

No je to na pytel... Už někde od 50. stránky chybí nejspíš obrázky ($Obrazek). Možná někdo jiný, já s tím nenadělám bohužel nic.

Čistá verze: http://leteckaposta.cz/116665195

Uživatelský avatar
strangereu
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1719
Registrován: září 11
Bydliště: Vršovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Příspěvekod strangereu » 03 led 2018 15:38

Ohledně těch obrázků, to $OBRAZEK jsem si tam dával sám místo obrázku.
Obrázky budu ještě doplňovat.

Musím je všechny naskenovat z anglického psaného manuálu a postupně ořezat a naházet místo značek $OBRAZEK, to je spíš taková poznámka pro mě :lol:

Každopádně děkuju za rady :-)


Už i kolega v práci mi poradil, že bych příště při něčem podobném měl raději používat InDesign, který je na to stavěný a lépe se v tom prý pracuje.
http://screenshare.cz/

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Rozsypané formátování v MS Word 2007, jak opravit?

Příspěvekod guest » 03 led 2018 16:16

Sám nevím o ničem lepším než InDesign pro sazbu, nicméně zaplatíte si ho (a snad se vyhnete i placení paušálu). Jinak čistě vizuálně lze řešit zaškrtávací políčka i obrázkovým fontem (Segoe UI Symbol apod.)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Word 2007: Jak zrušit prázdné řádky na každé stránce mezi čarou a poznámkami?
    od Jirka0508 » 29 pro 2023 00:30 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    745
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 pro 2023 13:00
  • Problém s videem (rozsypané barvy) Příloha(y)
    od doudinin » 28 srp 2023 17:03 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    6
    1906
    od doudinin Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 20:37
  • Jak opravit tento monitor? Příloha(y)
    od JuraseK20 » 21 dub 2023 19:44 » v Problémy s hardwarem
    9
    855
    od JuraseK20 Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 17:45
  • Lze opravit levé tlačíko myši?
    od trefort » 15 lis 2023 11:17 » v Problémy s hardwarem
    2
    912
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 15:03
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1492
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti