sloupcový graf z kontingenční tabulky

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Graph
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

sloupcový graf z kontingenční tabulky

Příspěvekod Graph » 26 úno 2018 10:32

Dobrý den všem.

Potřeboval bych, prosím, poradit z tvorbou grafu z kontingenční tabulky. Do přílohy vkládám soubor, pro lepší popsání situace.

V listu tabulka je nasimulovaná tabulka. V listě konti tabulka a konti graf je graf, který jsem udělal já.

Co nyní potřebuji: V mnou udělaném grafu se nachází skládáné sloupce a spojnice. Potřeboval bych, aby sem mohl ještě ten skládaný sloupec rozpadnout na dva. V listě - "takto si to představuji" je nakreslený graf, jak by to mělo vypadat. Je to kvůli přehlednosti. Aby byly 2 materiály v jednou sloupci a další 3 materiály ve druhém. Né dohromady. Takovou možnost sem nikde v nastavení grafu nenašel. Našel sem možnost, že se vytvořila druhá osa, ale to také nebylo moc přehledné.

Díky za rady.
Přílohy
graf.xlsx
(38.06 KiB) Staženo 31 x

Reklama
MePExG
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sloupcový graf z kontingenční tabulky

Příspěvekod MePExG » 26 úno 2018 10:52

Stačí označiť a zoskupiť stĺpce.
Přílohy
graf.xlsx
(38.35 KiB) Staženo 28 x

Graph
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: sloupcový graf z kontingenční tabulky

Příspěvekod Graph » 26 úno 2018 11:05

Díky moc za velmi rychlou odpověd! :-).

pravděpodobně jsem špatně upřesnil jednu věc. Potřebuji, aby to byly pořád skládané sloupce. Aby bylo poznat, kolik z toho je hliník a kolik díly (barevně rozlišeno - skládaný sloupec). Nyní v Tvém návrhu jsou sice rozdělené sloupce, ale jsou sečtené. Zároveň, aby v legendě bylo poté která barva patří ke kterému materiálu. Ne jak nyní, že to je shrnuté do jedné.

Koukni do listu - jak to má vypadat, upřesnil jsem to.

Věděl by jsi, prosím, jak na to?

Díky moc
Přílohy
graf.xlsx
(40.98 KiB) Staženo 22 x

MePExG
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sloupcový graf z kontingenční tabulky

Příspěvekod MePExG » 26 úno 2018 12:58

Žiaľ, neviem Vám poradiť, lebo ste zmiešali tri druhy grafov. Nepoznám spôsob, ako nakombinovať do dvoch stĺpcov 5 hodnôt oddelne.

Graph
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: sloupcový graf z kontingenční tabulky

Příspěvekod Graph » 26 úno 2018 13:07

Udělal jsem to trosku podvodem. Udělal jsem dva grafy. V jednom vidím za každý měsíc Hliník a díly (ve skládaném sloupci) a v druhém grafu mam vodu, papír, plast (také ve skládaném sloupci). Dal sem do obou stejné osy (na pevno a ne automaticky) a pak sem u toho grafu s papírem, vodou a plastem smazal nebo zneviditelnil vsechno, krome samotných sloupců. Pak sem takto očesaný graf vzal a položil na druhý graf... :D Tím sem ty grafy jakoby sjednotil :D... Na editaci to je vsice naprd, ale jelikož to je pouze jednoroční akce, tak by to nevadilo.

Pokud by jestě nekdo veděl, jak vyřešit popisovaný problém regulérní cestou, bylo by to super.

Každopádně, díky moc :)

EDIT: pro zajímavost přikládám soubor.
Přílohy
graf.xlsx
(50.89 KiB) Staženo 30 x


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: elninoslov, Seznam[Bot] a 3 hosti