Outlook SMTP nefunguje

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Proxs
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Proxs » 31 črc 2019 10:17

Zdravím všechny,

Nedávno jsme u nás ve firmě měnili internetového poskytovatele z lokálního 802.cz na O2. Bohužel náš firemní email je od původního poskytovatele (*****@802.cz). Po této změně se mi nedaří nastavit SMTP server pro odchozí poštu.

Celé jsem to řešil s 802kou a ti mi umožnili přístup k jejich SMTP i z jiné než jejich IP a vše u nich odzkoušeli. Problém je, že i při přesném nastavení tak jak ho poslali mi outlook hlásí "Došlo k chybě, takže vám Outlook nemohl uložit nastavení účtu. Zkuste to prosím znovu." Tento SMTP také vyžaduje certifikát mx2.rionet.cz, ale ikdyž jej nainstaluju a povolím, SMTP stále nefunguje. Certifikát jsem zkoušel v certmgr.msc vymazat a opětovně nainstalovat, poté také import do všech složek (Osobní, Důvěryhodné kořenové certifikační autority atd.), ale to také nepomohlo.

Zkoušel jsem i kompletně vypnout firewall, dokonce jsem v routeru povolil port 465 a stále nic. Zajímavé je, že záložní mail od gmailu jako SMTP funguje bez problému, se stejným portem i šifrováním.

SMTP server: smtp.802.cz
Port: 465
Zabezpečení: SSL/TLS
Uživatel: *****@802.cz
Heslo: **********

OS Windows 10
Outlook 2016

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod zeus » 31 črc 2019 10:41

Vitej na PC-Help!
A proc tedy neodesilate pres SMTP O2?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Proxs
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Proxs » 31 črc 2019 11:14

To jsem také zkoušel, ale O2 od 8. měsíce roku 2018 neposkytuje SMTP. Respektive poskytuje, ale jen těm co si zřídili internet před koncem roku 2018.

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Microsheep » 31 črc 2019 12:05

Nejprve bych vyzkoušel samostatně SMTP, bez emailového klienta. Zdánlivě to může selhat i na něčem jiném. Můžeš použít např. curl (e Win10 implicitně). V tvém případě to bude vypadat takto:

Kód: Vybrat vše

curl smtps://smtp.802.cz --mail-from tvuj_mail@802.cz --mail-rcpt prijemce@*.cz --upload-file email.txt -u tvuj_mail@802.cz

Po zadání ti vyskočí žádost o heslo (znaky se nezobrazují)

Ve stejné složce odkud pouštíš curl soubor email.txt např.

Kód: Vybrat vše

From: tvuj_mail@802.cz
To: prijemce@*.cz
Subject: testovaci zprava

test


Dále si zkontroluj, že smtp.802.cz míří na správný server (v případě nějakých hosts, regexp dns apod. nebo nějakých pozůstatků)

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod d1amond » 31 črc 2019 12:13

Zřiď si email na Seznamu a používej jejich smtp.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Microsheep » 31 črc 2019 12:32

V podstatě může, SPF si korektně nastaví a projde, ale může mít problém v určitých případech nastavení antispamu, kdy bude jeho odeslaná pošta vyhodnocována jako spam. Vzhledem k tomu, že jeho Return-Path nebude sedět z FROM a antispamem bude kontrolovat tyto hodnoty, jestli souhlasí, nastane problém a bude se divit, proč mu emaily nechodí..

Proxs
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Proxs » 01 srp 2019 08:37

Vypíšu to krok po kroku, protože s curl pracuji poprvé abychom si byli jistí, že jsem to neprovedl špatně.

1. Na disku C: jsem si vytvořil složku curl

2. V ní jsem vytvořil textový soubor s názvem email.txt a do něj vypsal následující

From: ***@802.cz
To: ***@gmail.com
Subject: testovaci zprava

test

3. Do řádku s adresou složky curl jsem vypsal příkaz:

curl smtps://smtp.802.cz --mail-from ***@802.cz --mail-rcpt ***@gmail.com --upload-file email.txt -u ***@802.cz:***

Za uživatelské jméno jsem musel přidat i heslo (-u uziv:heslo) protože do příkazového řádku curl.exe nešlo psát, takže jsem jej nemohl napsat přímo tam. Podle toho co to vypsalo myslím, že spojení nebylo navázáno viz příloha.


Jak lze zkontrolovat zda smtp míří na správný server?

Dále jsem ještě zkoušel připojení přes telnet v příkazovém řádku, ale zde se také připojení nezdařilo.


To d1amond
Ano, kdyby šlo o můj osobní email tak už bych si dávno založil email jinde, ale jelikož se jedná o firemní email tak si to nechávám jako úplně poslední možnost.
Přílohy
ScreenShot_20190801073612.jpeg
curl

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Microsheep » 01 srp 2019 08:59

Místo hvězdiček si předpokládám zadal reálné údaje schránek, i do příkazu i do txt souboru.
Do příkazového řádku šlo psát, ono to píše, ale heslo se nezobrazuje (kvůli bezpečnosti) stejně jako např. v bash na linuxu, takže to nebylo potřeba. Na tom screenshotu se to seklo? Žádný error od SMTP serveru si nedostal? Takhle to vytuhne? Zkus ještě jinou poštovní schránku stejným způsobem. - pokud máš možnost i z jiného místa. (mobilní data apod.)

Ping na adresu smtp.802.cz by měl pravděpodobně jít na 188.175.113.245, ověř.
Ten "telnet smtp.802.cz 25" ti napíše co?

Já když si zablokuju 465 ve firewallu, tak mi curl vyhodí error, ale nesekne se.
Lokální antivir a firewall si vypínal?

Proxs
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Proxs » 01 srp 2019 11:11

Místo hvězdiček jsem samozřejmě zadal reálné údaje, zas takový nýmand nejsem :lol:

Curl příkazový řádek po zhruba 25 sekundách prostě zmizí. Zkoušel jsem se připojit na hotspot z mobilu a tam už to neodpočítává a hned vyhodí chybu a asi půl sekundy poté zmizí, ale i tak se mi podařilo udělat snímek obrazovky abych viděl alespň část chyby. Taktéž když zapnu curl.exe tak jen problikne okno s příkazovým řádkem a zase zmizí. Hádám, že to není normální... Nevíte co by to mohlo způsobovat? Vypnutí firewallu ničemu nepomohlo.

Až se dostanu odpoledne domů, zkusím to tam a potom napíšu.

Telnet tentokrát fungoval, nejspíš jsem předtím špatně napsal příkaz a ping na IP 188.175.113.245 také funguje viz přílohy.

EDIT: Aha, takže jsem minule příkaz telnet nezadal špatně, když jsem se přepnul z hotspotu zpátky na firemní síť přestal telnet fungovat, napíše: Připojování k smtp.802.cz...Nelze navázat spojení s hostitelem. na portu 25: Připojení se nezdařilo
Přílohy
ping 188.175.113.245.jpeg
telnet.jpeg
curl_hotspot.jpg

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod zeus » 01 srp 2019 11:41

Ten curl muzes spustit az z prikazoveho radku a pak to nezmizi.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Microsheep » 01 srp 2019 12:00

Jak říká zeus, ty používáš samotný příkaz curl, tím pádem se provede a ukončí a pusť z cmd nebo musíš poslat výstup někam do souboru. Takže ti error vyhodí. A můžeš to rovnou pustit ještě s parametrem -k ten curl, aby něověřoval certifikát, protože používají self-signed. Myslim, že pokud by si měl certifikát v správně uložený, tak by ti chyba o ceritifkátu nevyskočila, protože by se podíval do cert managera a důvěřoval by mu, na druhou stranu si myslim, že Outlooku nevadí, že SMTP používá self-signed, měla by maximálně vyskočit vyjímka.

Pokud máš Outlook 2016, tak ještě doporučuju zásah do registru https://support.microsoft.com/en-us/hel ... in-outlook, zobrazí se ti rozšířené možnosti (vlastně klasické nastavení a ne zjednodušené), pokud je nemáš. V tom novém např. nejsi schopem nastavit smtp bez ověřování a musíš si zapnout klasické zobrazení, kde to dovoluje. (což teda není zrovna tvůj příklad, ty ověření používáš)

Proxs
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Outlook SMTP nefunguje

Příspěvekod Proxs » 01 srp 2019 15:18

Tak jsem se dostal o kousek dále. Opravdu byl problém v certifikátu, při jeho stahování z firemní sítě se musel poškodit. Zkusil jsem ho stáhnout když jsem byl připojený na hotspot a vše proběhlo v pořádku a email fungoval, jenže když jsem přepnul zpět na firemní síť, opět se outlook nemůže spojit SMTP serverem. Pustil jsem curl přes příkazový řádek a napsalo to chybu viz příloha.

Outlook mám 2016 verze 1907 (build 11901.20176), ale myslím si, že v outlooku problém nebude.

Začínám mít pocit, že problém bude někde v routeru, ale co přesně by to mohlo způsobit to nevím.

Router TP Link Archer MR200
Přílohy
ScreenShot_20190801132124.jpeg


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1500
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19
  • MS Outlook - Hromadné vytvoření složek Příloha(y)
    od czTANIScz » 22 zář 2023 11:36 » v Kancelářské balíky
    6
    2675
    od czTANIScz Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 22:34
  • Outlook - složky v AJ, nelze vymazat Příloha(y)
    od huklorcz » 15 bře 2024 22:20 » v Kancelářské balíky
    5
    652
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 23:52
  • Outlook - složky v AJ, nelze vymazat Příloha(y)
    od janakailana » 03 bře 2024 08:21 » v Kancelářské balíky
    6
    775
    od janakailana Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 11:16
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1193
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti