EXCEL makro - změna velikosti komentářů Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Hurtol
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

EXCEL makro - změna velikosti komentářů  Vyřešeno

Příspěvekod Hurtol » 15 zář 2019 09:41

Dobrý den,
mám tabulku s 2000 řádky. Na každém řádku je komentář s popisem. Včera jsem odmazal pár nepotřebných sloupců a velikost všech komentářů se změnila, jsou to teď tenké nudle, ze kterých se nedá nic vyčíst.
Hledal jsem makra, která by velikost všech komentářů změnila, ale nikdy to nebylo ono. Chtěl bych makro, které by změnilo šířku komentáře na danou velikost, například 500 a výšku automaticky ořezalo dle textu.
Co jsem našel a zkusil, tak sice se to automaticky ořezalo, jak výška tak šířka, ale některé komentáře byly až příliš široké. Případně jsem našel makro, které změnilo výšku na danou a automaticky to ořezalo šířku, ale opačně jsem nic funkčního nenašel. Je něco takového možné vytvořit?

Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
elninoslov
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 366
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: EXCEL makro - změna velikosti komentářů

Příspěvekod elninoslov » 16 zář 2019 08:14

Na jednorázové použitie som Vám urobil takúto pomôcku. Vo formulári sa napodobuje pomocou TextBoxu komentár, a tak sa získa jeho výška. Funguje to ale iba za predpokladu, že v komentári nie sú obrázky, rôzne druhy a veľkosti písma a pod. Núdzovka...

No a komentáre sa Vám dodžubali asi preto, lebo ste namal prepnutú vo vlastnostiach voľbu aby nemenili pozíciu a veľkosť podľa buniek.
Přílohy
Resize Comments.xlsm
(23.99 KiB) Staženo 97 x

Hurtol
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: EXCEL makro - změna velikosti komentářů

Příspěvekod Hurtol » 17 zář 2019 17:06

Abych řekl pravdu, moc netuším, co to dělá, omlouvám se. Jinak ve vlastnostech mám zatrženu volbu, aby neměnily pozici a velikost podle buněk.
Stačilo by makro přímo ve VBA, tam bych si ho spustil a klidně to může být jen autosize na výšku komentářů v aktivním listu, šířka být nemusí. Pokud by to šlo.

Uživatelský avatar
elninoslov
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 366
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: EXCEL makro - změna velikosti komentářů

Příspěvekod elninoslov » 17 zář 2019 17:52

??? A vyskúšal ste to? V prílohe sú na ukážku 3 komentáre. Ak sa na ne pozriete pred použitím makra, a potom po použití makra, zistíte, že makro robí presne to čo chcete. Urobí AutoSize na výšku. Takú funkciu totiž Excel neponúka. Excelácke AutoSize nedelí neodentrované riadky, lebo nevie akú má mať požadovanú šírku. Preto som do makra zakomponoval jednoduchú konštantu hneď navrchu s názvom "Sirka" s popisom "Šírka, ktorú majú mať komentáre" + popísal celé makro. Neviem, čo viac by som mal ešte urobiť.
Aké technické riešenie som použil vysvetľovať dopodrobna nebudem. Nastavte si v makre požadovanú šírku komentárov a spustite. Ak to nerobí to čo chcete, priložte prílohu s príkladom toho čo máte, aj toho čo má byť výsledok.

Hurtol
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: EXCEL makro - změna velikosti komentářů

Příspěvekod Hurtol » 18 zář 2019 20:43

Před tím jsem to zkoušel, ale moc jsem tomu nerozuměl a nečetl komentáře v makru. Omlouvám se.
Zkusil jsem to se svými daty + jsem si pořádně pročetl komentáře :D. Dělá to přesně to, co jsem chtěl.
Mnohokrát děkuji.

Ještě jednou se omlouvám za svou zbrklost.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Makro pro myš Rapture Python
    od mmmartin » 27 srp 2023 15:18 » v Problémy s hardwarem
    9
    1111
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 16:47
  • změna CPU?
    od sign0r » 07 říj 2023 21:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1539
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    07 říj 2023 22:08
  • Zmena IP adresy
    od ShadowWord:Pain » 15 zář 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    11
    2213
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 zář 2023 12:48
  • Změna hesla
    od draxxx » 25 říj 2023 20:49 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    1306
    od draxxx Zobrazit poslední příspěvek
    25 říj 2023 20:49
  • Ikony změna
    od DanteJo94 » 14 srp 2023 10:26 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1603
    od DanteJo94 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:26

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti