Excel - podmíněné formátování II. (vyřešeno) Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Excel - podmíněné formátování II. (vyřešeno)

Příspěvekod abc » 28 srp 2005 00:38

Ahoj Mirasi,

po delší době se zase hlásím, všechno funguje super. Potřeboval bych
ještě jednu "maličkost". Zkoušel jsem to sám, ale akorát jsem zjistil, že
ve VBA "Range" je "buňka" a to je asi tak všechno co jsem pochopil. :-(
Těch záznámů v tabulce mam již skoro 600, prosím můžeš mi ještě
napsat "kód" na fitr k tomu sloupci, kam píšu datum zaplacení a jak mi
ty řádky potom "zešednou"?.
Potřeboval bych to tak, aby na listu byli 2 tlačítka: 1 tlač. = zaplacené,
2.tlač.=všechny. (příkazové tlačítko nebo přepínač???)
Vím, že by stačil "Automatický filtr", ale tento soubor přeposílám několika lidem a ti jsou rádi, že si alespoň ten soubor otevřou v poště :D
Dík
abc

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 srp 2005 10:01

Obávám se že ti nerozumím :lol:
Takže, na list přidáme dvě tlačítka a po stisknutí jednoho či druhého se má stát přesně co?
Veškerej kód už máš k dispozici. Obarvení řádku našedo je zařízený tou podmínkou
If Cells(radek, "C").Value <> "" Then

Tady se říká, že jestliže je hodnota daný buňky v aktuálním řádku různá (<>) od prázdnýho řetězce (""), řádek se obarví našedo a přejde se na další řádek. Pokud je ona buňka prázdná, začne se vyhodnocovat část "Else", kde už se barevně odlišujou různý města.

Btw: Range je oblast, buňka je Cell :wink:.

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Excel - podmíněné formátování II.

Příspěvekod abc » 28 srp 2005 19:32

No asi takhle,
všechno se "barví" jak má. Ale do toho kódu, potřebuju ještě někam
dopsat ten filtr. Takže:
1. tlačítko na listu = všechny řádky a je jedno jaká jsou to města a
zda je zaplaceno nebo není tj. vlastně to co mám teď - žádný filtr - vidim
všechny řádky >>> takže 1.tlačítko = zrušení filtru.
2.tlačítko na listu = filtr, pouze nezaplacené, tj. zobrazí se pouze řádky obarvené podle měst = filtr na nezaplacené.
Možná že to "dělá" "AdvancedFilter" :D

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod mikel » 29 srp 2005 12:39

Tady bych mohl pomoct, ale protože neznám tvoji tabulku, budeš si to muset změnit podle tvé struktury.

Nejdříve si vytvoř tlačítko pomocí nabídky Ovládací prvky (pozor, ne pomocí Formuláře) a klikem pravého myšítka na tlačítku zobraz podmenu. Vyber Vlastnosti a změň položky (Name) a Caption.
Obrázek
(Name) je interní název Excelu, se kterým pracuje a Caption je text v tlačítku. Stejným způsobem vytvoř druhé tlačítko. Já jsem použil tyto názvy:
tlačítko 1 - (Name) = AllButton, Caption = Všechny
tlačítko 2 - (Name) = EmptyButton, Caption = Nezaplacené

Potom se přepni do Visual Basicu do listu, kde máš tu tabulku. Nedávej to modulu, kde máš ostatní makra).
Obrázek
V tomto případě je to list se jménem Data (List 2 je znova interní název Excelu).

Do sekce pro psaní kódu napiš tyhle makra:
Obrázek
Pak si musíš upravit toto:
1. Předpokládám, že tabulku neustále upravuješ, proto je tu proměnná konec, do které se uloží číslo posledního řádku tabulky. Ale do kódu Range("A2").End(xlDown).Row musíš místo A2 dát adresu první buňky ve sloupci tabulky, kde nejsou prázdné buňky - pokud by v tomto sloupci byla nějaká buňka prázdná (nevyplněná data), tak by první prázdná buňka, kterou najde, byla pro něj konec tabulky. Předpokládám, že máš takový sloupec (např. datum nebo číslo faktury nebo něco jiného).
Díky tomuto opatření se nebudeš muset starat, kolik řádků máš v tabulce, protože si vždy najde poslední řádek.
2. V kódu Set bunka = Range("Q3") dej namísto Q3 první buňku ve sloupci, kde máš datum zaplacení (nesmí to být hlavička, ale první řádek, kde má být napsána hodnota). Projde celou tabulku a skryje všechny řádky, kde je nějaký datum.

Pokud bys měl s něčím problém, tak mi můžeš poslat ukázku tvojí tabulky s vymyšlenýmy daty a já to upravím přímo pro tebe.
Naposledy upravil(a) mikel dne 05 zář 2005 08:17, celkem upraveno 1 x.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 srp 2005 16:20

2mikel: Jedná se o to, že user abc je "starý známý", se kterým sem jedno makro řešil už kdysi dávno, to si tu ješte ani nebyl registrovanej :wink:
Původní problém je tady
2abc: Mám teď minimum času, ani neprozkoumám co mikelův kód provádí, ale jestli to není to co bylo potřeba a mikel si projde můj výtvor, určitě bude lehce schopnej ho poupravit, případně napsat zcela znovu :D
Ja bych na to mrknul (možná) o víkendu.
-----------------
Poznámka pod čarou. Teď nedávno sem zjistil jak přidávat položky do menu, vypadá to mnohem líp jak tlačítka, strašně se mě to líbí a všude to používám :lol:

Kód: Vybrat vše

Private Sub Workbook_Open()
Application.Caption = "Titulek vpravo nahore"
With Application.MenuBars(xlWorksheet)
    With .Menus.Add("Novy &menu")
      .MenuItems.Add Caption:="Nejaky &Podmenu", OnAction:="Procedura"
    End With
End With
End Sub


V případě že už je těch položek na listu hodně, nechala by se práce zrychlit (podstatně), nastavením vlastnosti ScreenUpdating na False.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 31 srp 2005 12:03

Tak díky mirasovi jsem to mohl předělat na původní tabulku. A jak miras předpokládal, nedalo mi to a pohrál jsem si i s původním makrem na obarvování měst. :lol:
Postup je stejný, jak jsem popsal v předchozím příspěvku - začni s vytvořením tlačítek u tabulky (nejlepší to bude v prvním řádku u názvu tabulky). Změň jména tlačítek, jak jsem tam popsal a navíc na té samé kartě s vlastnostmi je položka PrintObject. když její hodnotu změníš na False, tak se tlačítka nebudou tisknout.
Pak se přepni do Visual Basicu a vyber si ve objektové struktuře tvého souboru list s tabulkou. Jak je vidět na obrázku vlevo, tabulka je na listu s názvem List1 (zeleně podsvícen) a tam je třeba napsat všechna makra.
Zelené texty jsou jenom vysvětlivky, které nemusíš přepisovat.
Obrázek

První makro je to přepracované původní makro. Aby mohlo fungovat, musíš mít list s názvem List2, na kterém si ve sloupci A napíšeš města, která používáš a označíš si je barvou, jakou na ně chceš použít (viz obrázek).
Obrázek
Když v tabulce na Listu1 napíšeš nové město, makro si ho najde v seznamu na Listu2 a obarví řádek tabulky nadefinovanou barvou. Tento List2 můžeš skrýt, aby nebyl viditelný. Uděláš to v menu Formát/List/Skrýt a znova ho zobrazíš podobně - Formát/List/Zobrazit (nabídně ti seznam skrytých listů a ty si vybereš ten, který chceš zobrazit). Tak ostatní uživatelé neuvidí tento list a ty, když budeš chtít přidat nějaké město do seznamu, tak si ho zobrazíš, přidáš město a znova skryješ. :lol:
Pokud se ti nechce měnit mirasovo makro, tak si přepiš pouze 2. a 3.makro.
Naposledy upravil(a) mikel dne 04 zář 2005 14:51, celkem upraveno 1 x.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 31 srp 2005 12:42

2miras: taky používám tento způsob, ale jako vždy, mám to makro napsáno trodhu jinak. :lol: Tady je ukázka:
Obrázek

A takhle vypadá výsledek:
Obrázek

Navíc mám tyto makra uložené jako doplněk MS Excel, takže se mi otevřou automaticky při spuštění Excelu ve skrytém tvaru a můžu je kdykoliv použít. :number1: :lol:

P.S. Pro úplnost, kdyby někoho zarazilo, že se toto makro nemůže spustit automaticky při otevření souboru (díky použití jako doplňku je to fakticky při startu Excelu) mám v objektu ThisWorkbook toto makro:
Private Sub Workbook_Open()
CreateMenu
End Sub
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

abc
Pohlaví: Nespecifikováno

Excel - Podmíněné formátování II.

Příspěvekod abc » 04 zář 2005 11:15

Mikeli, můžeš ty makra do zprávy vložit ještě jednou, já vidim místo obrázku akorát ty "křížky" (http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=343), nebo jako to vkládá Miras... Dík

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 04 zář 2005 14:56

Nevím, proč ti to nešlo zobrazit. Možná proto, že jako neregistrovaný uživatel nemůžeš zobrazit obrázky, které mám v osobní galerii? :idea:
Tak jsem je nakopíroval do Veřejné kategorie a změnil jsem na ně odkazy v příspěvku.
Doufám, že to teď půjde. :evil: :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 04 zář 2005 15:55

mikel píše:Možná proto, že jako neregistrovaný uživatel nemůžeš zobrazit obrázky, které mám v osobní galerii? :idea:

Ano, je to tak, neregistrovaní nemůžou zobrazit obrázky z osobních galerií.
Krom toho v osobní galerii je omezenej počet obrázků, nevím přesně, ale je to míň jak 20. Doporučení zní do osobní galeri umísťovat obrázky jen v odůvodněných případech a s rozmyslem :wink:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 05 zář 2005 08:22

Tak dobře, přehodil jsem obrázky do veřejné kategorie a upravil příspěvky. Ale makro pro vytvoření nového menu v Excelu jsem nechal v osobní galerii, ať mají registrovaní uživatelé nějakou výhodu. :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 zář 2005 10:28

Ano, přesně tak, nechá se to využít v případě, kdy z nějakýho důvodu mají něco vidět pouze a jen registrovaní :wink:

Téma přesouvám, ať to máme pěkně pohromadě 8)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Podmíněné formátování poměru Příloha(y)
    od veselypettr » 25 kvě 2023 14:01 » v Kancelářské balíky
    7
    1870
    od veselypettr Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 14:00
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1497
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07
  • Formátování SSD před prodejem
    od Honzis » 05 čer 2023 23:16 » v Vše ostatní (hw)
    11
    1185
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 13:07
  • Excel a OneDrive
    od sginfo » 11 zář 2023 15:28 » v Kancelářské balíky
    16
    6248
    od mirekol Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 08:31
  • Excel - vlastní formát Příloha(y)
    od Story-Long » 11 srp 2023 14:50 » v Kancelářské balíky
    3
    1974
    od Story-Long Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:11

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů