EXCEL:opakované vyhledání v oblasti dat+návrat všech hodnot

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

rlorin
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

EXCEL:opakované vyhledání v oblasti dat+návrat všech hodnot

Příspěvekod rlorin » 09 bře 2021 16:56

Hezký den Vám všem expertům,

měla bych prosbu, se kterou si lámu hlavu už opravdu dlouho. Potřebovala bych dle jednoho kritéria, tj. v souboru dle buňky M18 a Q18, vyhledat ve sloupcích A až I, informace o Datumu, Platbě za: a Přijatou částku CZK, tj. "návrat všech hodnot". Pro vysvětlení jedná se mi o to, že budu mít "pokladnu" či "výpis z bankovního účtu", a potřebuju jednotlivé platby přiřadit ke konkrétnímu klientovi na další listy (to už si ale upravím, tento soubor má jen informativní charakter pro tento můj dotaz/prosbu).

Dokázala jsem dohledat matici (kterou bych si musela ale na svůj problém upravit) i makro na internetu, ať už tady či jinde, ale bohužel jsem s maticemi i makry strašně dlouho nepracovala, tudíž si je nedokážu implementovat.

Dokázal by mi někdo pomoci (nejideálnější by bylo jen vzorcema, ale pravděpodobně to není reálné, tak i za to makro či matici budu ráda).

Děkuji předem a přeju pěkný den. M
Přílohy
Vytvoření vzorece_makra.xlsm
(25.45 KiB) Staženo 43 x

Reklama
Uživatelský avatar
elninoslov
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: EXCEL:opakované vyhledání v oblasti dat+návrat všech hodnot

Příspěvekod elninoslov » 10 bře 2021 01:21

Tak maticami to do tých malých tabuliek nie je problém. Ale stálo by za zváženie to na základe tej zmluvy filtrovať Rýchlym filtrom na objekte Tabuľka.
Přílohy
Vytvoření vzorece_makra.xlsm
(25.32 KiB) Staženo 62 x

rlorin
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: EXCEL:opakované vyhledání v oblasti dat+návrat všech hodnot

Příspěvekod rlorin » 10 bře 2021 09:45

Mockrát děkuju, tohle je přesně to, co jsem potřebovala a nešlo mi to vytvořit. Filtr by mi neřešil situaci, tenhle soubor byl jen pro sepsání vzorce/matice/makra, já budu s tou maticí pokračovat dál na spoustu dalších listů a těmi daty operovat dál, respektive s tím bude operovat uživatel, který excelem vůbec nevládne a já jen připravuju soubor jako takový, tedy potřebuju co nejjednodušší formu a aby se nemuselo filtrovat atd.
Ještě jednou moc děkuju.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti