Zdravím do třetice všeho dobrého.
Situace:
Ve formátu ".xls" mám vytvořenu tabulku, do níž vkládám údaje o docházce a plnění úkolů.
Vzorce v několika buňkách zprostředkovávají statistiku úhrnů , sald a deficitů. Vstupy jsou formátovány buď jako časový formát, nebo číselný, dle potřby a druhu vstupů, rovněž vyhodnocení. Vzorce ve vyhodnocovacích buňkách odkazují na pole s oběma typy formátů , s nimiž vzájemně kalkulují.
Problém:
Po nahrání do mobilního zařízení se zobrazí formáty správně, při prvním přepočtu se však statistika, která má mít výstup jako čísla, zobrazí jako čas (vzhledm ke kombinaci vnořených funkcích navíc pochopitelně nekorektně). Přitom při kontrole zjistím, že formát buňky zůstává stále nastaven správně jako číslo. Situace je stejná u všech formátů, ktečré lze používat, tedy hlavně ".xls" a ".pxl"
Mé řešení:
Povedlo s mi situaci spolehlivě vyřešit zaokrouhlením výsledku s attributem "0" u jediného z mezivýsledků,  na nějž se ostatní odkazují, takže vše funguje správně i v ostatních polích.
Zajímalo by mne, zda existuje nějaké elegantnější a čistčí řešení, jak donutit výsledek v buňce respektovat její nastavený výstupní formát .
Děkuji
			
									
									Excel v mobilním zařízení - formát buněk
Excel v mobilním zařízení - formát buněk
"Nejčastěji se u odborníků setkáváme s uměním, jak mnoha slovy neříci nic, a jak tazateli vnutit odpověď na něco zcela jiného, než se původně ptal..."
						- 
				- Mohlo by vás zajímat
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
 
- 
				
- 2
- 13809
- 
						od Snekment
						Zobrazit poslední příspěvek 
 29 led 2025 15:05
 
 
- 
				
- 11
- 7248
- 
						od draxxx
						Zobrazit poslední příspěvek 
 10 kvě 2025 18:02
 
 
- 
				- 
												Bluetooth:Bluetooth neni k dispozici v tomto zarizeni
 od byron » 02 bře 2025 09:21 » v Vše ostatní (sw)
- 1
- 4615
- 
						od kecalek
						Zobrazit poslední příspěvek 
 02 bře 2025 16:09
 
 
- 
												
- 
				
- 1
- 6896
- 
						od atari
						Zobrazit poslední příspěvek 
 07 kvě 2025 09:41
 
 
- 
				
- 5
- 5324
- 
						od atari
						Zobrazit poslední příspěvek 
 26 dub 2025 09:11
 
 
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů







