Nostalgie - vzpomínky na staré hry

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod karlos » 02 zář 2010 10:25

Tenkrát to ale byla žhavá novinka a ke každému kdo měl doma nějaký již tenkrát zvaný Personal Computer se vzhlíželo s posvátnou úctou.

Jelikož řadu filmů pro pamětníky pamatujeme, jako premiéru, musím jen potvrdit. V naší vesnici jsem byl prvním takto postiženým (psal se rok 1985), což mi vyneslo přezdívku "Počítač" :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Reklama
Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod jaojao » 02 zář 2010 12:00

Vzpomínám na tyhle:
LHX,, Raptor,, Aladdin,, Legend of Kyrandia,, ........ :smile:
Naposledy upravil(a) jaojao dne 02 zář 2010 12:11, celkem upraveno 1 x.
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
Branscombe
Level 3
Level 3
Příspěvky: 469
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod Branscombe » 02 zář 2010 12:11

Tak ať to pročítám jak to pročítám, nikdo ještě nezmínil Transport Tycoon. Ještě ten starej dobrej TT, strávil jsem u něj hodiny, dny, měsíce a možná i roky a budoval a budoval a budoval...

Uživatelský avatar
Argoneus
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod Argoneus » 02 zář 2010 13:02

Jo to sem taky hral, a dneska si i nekdy zahraju OpenTTD :)
CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+ EE @ 2,6 Ghz GPU: Sapphire HD 3850 512MB, PCI-E
Zákl. deska: Gigabyte GA-M52L-S3 - nForce 520 RAM: A-DATA 2x1GB DDR2 PC800 Extreme Edition
HDD: Samsung Spin Point F1 HD322HJ 320GB Zdroj: Seasonic SS-500ET-T3 500W
Case: THERMALTAKE VG1000BNS Wing RS100 Black

Uživatelský avatar
propi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 669
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod propi » 02 zář 2010 15:52

Romaine píše:Ty jo, vzpomínám, ale bohužel ani nevím název.. Něco s cirkusem.. Krabička byla něco jako playstation, ale dávaly se do toho kazetky takový z vrchu se to jen zatlačilo.. Bylo mě tak 8? To by bylo 15 let zpět :shock: No a hra byla v každém kole jiná.. V prvním jel panďulák na lvovi a proskakoval hořícíma kruhama, různě daleko od sebe, pak tam bylo kolo, kde se kutálely balóny, on přeskakoval z jednoho na druhý a ty se mu posouvaly apod. A pak bylo kolo něco tuším na laně a snažili se ho shodit opice..dál už nevím.. Tenkrát mě to děsně bavilo a nyní bych si to s chutí na odreagování zahrála. Bohužel ani nevím název :-(

No a kdysi jsem se snažila sehnat původního Maria, ty napodobeniny nejsou ony žádná.

A pak později ještě hra - nějakej motocross na playstationu. To jsme měli jako demo tenkrát a bylo to jediný, co jsem zvládla z těch závodních kromě Drivera a RollCage.



Vím co myslíš ! Taky jsem to strašně rád hrál :lol: přesně tak , hořící kruhy , opice na laně atd. :lol:

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod X » 05 zář 2010 13:56

Romaine:

Našel jsem ty ten cirkus! :lol: Já vlastně hledal pro sebe 2 hry z automatů, a narazil jsem náhodou i do tvé hry :D

Circus Charlie

Pokud chceš hrát nejvěrnější kopii, použij emulátor MAME (32 či radši XT verzi) a sežeň si příslušnou ROMku ...


Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod Romaine » 05 zář 2010 15:15

Hej, děkuju!!! To je fakt haluz! Jsem si to pustila a úplně mi to nesedělo. Jinak kola a i vzhled. Tak jsem to dala najít a žádné on-line mi nešly spustit. Tak jsem pak zkusila stáhnout z tohoto odkazu a fakt to jede :D Takže jsem se hned do toho pustila. První 3 kola na první pokus, ale koník mě už dostal :lol: :lol: :lol: Jak krásné je se vrátit do dětských let :D Fakt dík, protože na tuto hru jsem si vážně občas vzpomněla, že to byla moje první hra a zkusila bych ji zas :smile:

No a to video z youtube, cos sem dal je rok 1984 a to, co jsem stáhla je 1986 - a to je přesně ta verze co znám! Haluz. Takže jsem si po nějakých 15 letech tuto hru zahrála a jelikož jsem ji hrála někdy asi v první třídě, tak v té době už to byla skoro 10 let stará hra :D Síla.

EDIT: Pokud někdo z těch, co to znají budou chtít taky zkusit, tak ovládání šipkama a skáče se přes "x" - jsem hodněkrát umřela, než jsem zjistila čím skočit :D Jo a pustit virtual nes - soubor - otevřít a tam vybrat ten cirkus charlie. Stojí to fakt za to :lol:
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod samotarrk » 05 zář 2010 15:25

Sensible World of Soccer (96-97). To mě hodně bavilo. Vždycky jsem si koupil Kuku z Kaiserslautern a vyhrával jsem v lize, protože ten byl drahý, měl velké hodnocení a tudíž... rychle běhal. A ty hlášky managera mě taky bavily. Škoda, že už to nefunguje.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod X » 05 zář 2010 16:31

Tak jsem si ty hry z automatů nenašel, třeba na ně narazí někdo jiný nebo zná jméno:

1. hra co sháním, stačí vždy jen její jméno, je obdoba Galaxianu (jméno bude nejspíš jiné), 1. etapa je jak Galaxian, 2. (možná 3. už si to tak nepamatuji) etapa je obdobně jak Galaxian, ale raketky pouští i parašutisty, které když nesestřelíte, tak lezou pod vaší raketkou a čas od času vystrčí hrot, když jste náhodou nad ní, tak je po vás ... víc si nepamatuji.

2. hra co sháním její název, bylo vaše jako by autíčko, ale spíš to byl jen křížek, protivníka (automatu) jelo proti vám, postupně i více "aut". Vy jste jezdili do kola čtverce ("auto" jelo samo, nedalo se zastavit), kde se nechalo uprostřed každé strany přejíždět do jiných okruhů čtverce, sbírali se body a po vysbírání všech se pokračovalo v dalším levelu. Pro větší názornost to zkusím hrubě načrtnout, pokud si to tedy vybavuji ...

Obrázek







Jinak jsem objevil jména všech her, co jsem kdysi hrával na automatech, jen pro ukázku, třeba se někomu budou hodit:

Space Invaders


Galaxian


Astro Fighter
[youtubeold]vMBrGXzB-p8&p=DB3FE0D8A9B2FDDE&playnext=1&index=1[/youtubeold]

Missile Comand


Scramble
[youtubeold]kjIbk1Lpr4I&p=DB3FE0D8A9B2FDDE&index=10[/youtubeold]

Moon Cresta
[youtubeold]VqedBSZRhjc&p=DB3FE0D8A9B2FDDE&index=3[/youtubeold]
Naposledy upravil(a) X dne 05 zář 2010 17:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
propi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 669
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod propi » 05 zář 2010 16:57

samotarrk píše:Sensible World of Soccer (96-97). To mě hodně bavilo. Vždycky jsem si koupil Kuku z Kaiserslautern a vyhrával jsem v lize, protože ten byl drahý, měl velké hodnocení a tudíž... rychle běhal. A ty hlášky managera mě taky bavily. Škoda, že už to nefunguje.



Tohle si videl ? http://swos.unas.cz/

Uživatelský avatar
Stene
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3124
Registrován: únor 09
Bydliště: Jihlava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod Stene » 05 zář 2010 17:24

Také vzpomínám..
.. na hru industri giant.. Jeden čas jsem se od toho nemohl odtrhnout, ale nyní to mlj počítač nechce vzít : )

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod X » 05 zář 2010 21:16

Tak 2. hledanou hru jsem zjistil nejspíše v tomto videu, ale z toho nezjistím její jméno (sice auta vypadali asi jinak, ale na tom nezáleží):



Obrázek


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů