Nejde spustit hra

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejde spustit hra

Příspěvekod PlumJelinek » 03 srp 2019 13:49

Zdravím Vás,

mám problém s hrou - GTA IV. Nainstaloval jsem a když jí spustím tak se vůbec nic nestane - nenaskočí žádná chybová hláška, pouze se otevře "Xbox Game Bar" (nevím co to je, nějaká nová chujovina ve win10?) ale hra se nespustí.

Podotýkám, že hru mám originální (DVD verze), stejně tak Windows 10. A počítač mám úplně nový, čistý, kompletně aktualizovaný včetně veškerých ovladačů.
Zkoušel jsem i něco Googlit, ale bez úspěchu (rady jak aktualizovat ovladače, directX apod. nijak nezabraly)
Mám nainstalované aktuální ovladače grafiky, základní desky, directX, všechny aktualizace Windows...

A pěkně mě to štve - počítač mě stál dost peněz a rád bych si zahrál postupně různé hry, které jsem na předchozím PC hrát nemohl. Nainstaluju první hru (GTA IV) a hned je problém.

Nějaké rady, prosím?

Dodatečně přidáno po 27 minutách 19 vteřinách:
Tak a teď jsem ještě přes Steam nainstaloval GTA: San Andreas. Tohle spustit jde, ale zobrazuje se mi v rozlišení 640x480. Když v nastavení změním volbu na 1920x1080, tak se volba sice potvrdí a uloží, ale na pohled se nezmění vůbec nic a vypadá to stejně, jako předtím v rozlišení 640x480. Navíc když vypnu "frame limiter", tak se hra seká. Tak kde je sakra problém?!

EDIT: U GTA: Vice City ten samý problém jako u San Andreas - ať měním rozlišení jakkoliv, hra pořád vypadá stejně. Ale alespoň jde spustit narozdíl od GTA IV... to mě trápí nejvíc
Naposledy upravil(a) PlumJelinek dne 03 srp 2019 15:55, celkem upraveno 1 x.
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

Reklama
dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit hra

Příspěvekod dvorakj » 03 srp 2019 15:40

a co jine hry?

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit hra

Příspěvekod PlumJelinek » 03 srp 2019 16:13

Teď jsem nainstaloval ještě Mafii II ze Steamu - jde bez problému. Ale GTA IV se prostě nespustí a ani nenahlásí jakýkoliv problém.
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit hra

Příspěvekod Michael850 » 03 srp 2019 16:40

No to bude spíš hrou, ty od R* většinou vždy mají nějaký problém a fungují jen tak na půl, nechápu proč to jsou takové nedodělky, ty PC porty jsou prostě katastrofa. U IV jsem se nemohl dostat zas přes takové to intro, vždycky se to zaseklo na tom R* North logu a musel jsi hru myslím minimalizovat a zas maximalizovat nebo hrát v okně, teď si nejsem jistý co přesně pomohlo, ale asi jsem musel změnit režim kompatibility nebo něco takovýho, tak to zkus si s tím nějak takto trochu pohrát, jestli to třeba nepomůže i v tomto případě. Jinak co se týče SA, tak Steam verze je snad ta nejhorší, osobně jsem si tam tehda nahodil nějaký fix patch, ten originální, místo toho parně zkryplenýho, taky už si to moc nepamatuju, asi verzi 1.01, VC jsem bohužel nehrál nebo už spíš neměl odvahu :-D. Jinak lock na 30 FOS je taky nutnost, jinak se hra nedá hrát a různé glitche budou úplně všude. Ale těch problémů je mnohem víc, hlavně u každého se to chová jinak, nedá se tak moc ani obecně poradit, co všechno udělat a já jsem si to zprovoznil spíš jen tak na úrovni "aby se to dalo hrát" a nijak dál jsem to raději neřešil, to už by ze mě byl spíš vývojář, už tak jsem si připadal jak nějaký tester než hráč.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 03 srp 2019 16:51, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit hra

Příspěvekod PlumJelinek » 03 srp 2019 16:49

Ne, opravdu to nejde, ani při změně kompatibility. Ani po spuštění se nezobrazí v otevřených procesech.
Nevím jestli není na vině nějaké nastavení PC (nejsem žádný odborník), jelikož GTA:SA se mi seká s vypnutým Frame Limiterem a Mafie II se na vysoké požadavky taky občas poposekává. Nicméně moje konfigurace by měla být víc než dostatečná i na mnohem modernější hry.
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit hra

Příspěvekod Michael850 » 03 srp 2019 16:55

No mě se zdá, že mi to zprvu taky nešlo ani vůbec spustit, jak říkáš, teď když nad tím uvažuju, ale už si ani za boha nemůžu bohužel vzpomenout, co jsem to vlastně udělal, ale určitě nějaká oprava existuje. Vím, že jsem vytvářel nějaký comnandline a tam naházel nějaké příkazy, ale nejsem si vůbec jistý, jestli zrovna tímto jsem fixnul ten crash hned na začátku, protože tím jsem totiž taky opravoval bug, že si hra v nastavení myslela, že mám místo 2GB jen 512MB VRAM a nešly pořádně ani nastavovat detaily textur kvůli tomu, to tě nejspíš ještě taky čeká.

Dodatečně přidáno po 8 minutách 9 vteřinách:
Na to SA je myslím i nějaký fanouškovský patch, ale ten jsem nikdy nezkoušel.

Dodatečně přidáno po 12 minutách 50 vteřinách:
Zkus vytvořit textový dokument a nazvi to "commandline" (pozor na příponu, musí být ".txt") a vlož do něj následující:
► Zobrazit spoiler
a ulož to do šložky se hrou a zkus spustit hru.

Dodatečně přidáno po 17 minutách 52 vteřinách:
Jinak pokud platí ta sestava v profilu, tak se obávám, že na takovou hru to je příliš slabé, takže se ani nedivím, že to nejede jak má.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
PlumJelinek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit hra

Příspěvekod PlumJelinek » 03 srp 2019 19:39

Sestava v profilu byla neaktualizovaná - jak píšu, mám teď nové PC - sestavu v profilu jsem aktualizoval. (BTW. i na té staré mi tehdá, někdy před 8-9 lety, chodilo a při spuštění jsem s tím takové problémy jako teď neměl)

commandline jsem vyzkoušel, bohužel bez úspěchu...

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 55 minutách 25 vteřinách:
Takže... GTA jsem rozchodil, ale je to teda problémový kousek a zabralo mi to celý den. Je potřeba aktualizovat Games For Windows Live, nainstalovat Patch 7 na GTA, stáhnout poslední Visual C++ a spustit hru v offline módu. A pak se to tedy milosrdně rozeběhne. Ale takový sr*** s tím, když si vezmu, že jsem za to tehdy dal asi 1300,- Kč a pak si to člověk nemůže ani bez problému zahrát...


Nicméně trochu se mi to na vysoký požadavky kouše, to samý i ta Mafia II, tak si začínám říkat, jestli nemám něco s grafikou, jelikož by to utáhnout měla i s velkou rezervou...
Vše, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří a máš dva dny volna.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Chyba - nelze spustit Příloha(y)
    od Jonáš Brožek » 04 říj 2023 08:32 » v Kancelářské balíky
    1
    2979
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 09:25
  • Nelze spustit windows defender Příloha(y)
    od PARKR » 19 pro 2023 17:29 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    1776
    od PARKR Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 09:18
  • AMD Adrenaline Edition - nelze spustit
    od janekdeeste » 26 zář 2023 07:42 » v Vše ostatní (sw)
    0
    2201
    od janekdeeste Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 07:42
  • nelze spustit wifi po vměně karty Příloha(y)
    od akem » 28 pro 2023 14:33 » v Problémy s hardwarem
    28
    1614
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 22:19
  • Windows 8.1 - nejde spustit nástroj čištění disku
    od Kaisinel » 23 zář 2023 12:50 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1448
    od Kaisinel Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 14:41

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů