BF3 nebo BF4

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Fjúčuring
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

BF3 nebo BF4

Příspěvekod Fjúčuring » 30 led 2020 22:24

Ahoj, chtěl bych poradit s výběrem jedné ze dvou her. BF3 nebo Bf4, která z těchto her je více reálná? A kterou by jste mi doporučili.

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod Michael850 » 30 led 2020 22:49

Battlefield má k realitě opravdu daleko a mezi 3 a 4 není moc velký rozdíl v tomto ohledu. Otázka je jak to myslíš - vyhledáváš jako vyloženě nějakou simulaci FPS akce?
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod Pedrossos » 30 led 2020 23:10

Michael já hrál Battlefield na PS3 a realita tam byla dost. proč ten závěr ???
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod petr22 » 30 led 2020 23:15

Na PS3 s autoaimem to s realitou nema spolecneho uz zhola nic.

Jestli chces realitu, airsoft a paintball jsou realne az dost.

Battlefieldy jsou predevsim hry ktere maji byt zabavne, tam si se simulaci
fyzikalnich zakonu nikdo hlavu nelame. Jestli realita na PC, tak serie Arma.

Existuji i dalsi hry ktere simuluji realitu - ale odpovez si sam jak dlouho vydrzis
hrat hru kde to udela vzuuum - pic a jsi mrtvy az do konce kola.

Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod Pedrossos » 31 led 2020 00:41

PS3 aimbot ? zaměřoval jsem sám - aimbot ani neberu v potaz. Slovo aimbot jsem ani nenapsal - navíc jen napomáhá jde vypnout. Realitu beru jako realné zbraně,tanky atd. takže nechápu proč vytahuješ autoaim - měl si vůbec PS3 ???
Chtěl bych tě vidět ve hře Dayz standalone - spousta lidí to vzdá, když dostanou kulku do hlavy, a musí začít úplně od začátku.
Tam je to realné a nechtěj tvrdit opak 2500 hodin je dost, abych hru mohl posoudit. Nesnáším hráče co mají 50/200 hodin a něco tvrdí

Dodatečně přidáno po 3 minutách 1 vteřině:
když už tady vytahuješ airsoft, tak ano hrál jsem ho - málem jsem přišel o oko. máš tam něco dalšího ?
Naposledy upravil(a) Pedrossos dne 31 led 2020 01:08, celkem upraveno 1 x.
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod petr22 » 31 led 2020 01:05

Kazda hra na konzole kde se po necem strili ma nejakou formu asistence mireni - bez ni neni sance
gamepadem cokoliv rychle trefit na vetsi vzdalenost, ovladani neni dostatecne presne, zalezi na
kazdem pixelu.

To co ovlivnujes zapinanim a vypinanim one funkce muze byt velikost "okruhu" okolo cile, kde jsou vystrely
pocitany jako zasah - je to v kazde hre aby byla na gamepadu hratelna. Nekde je to dokonce videt
ze strely zataci na cil i kdyz by ho nemely trefit.

Schvalne si to vyzkousej v nejake hre kde jde zapnout zamerovac jako "tecka", ze umistit onu tecku
na cil velikosti treba 4x10 pixelu trva mnohem dele nez s mysi na pocitaci. Aby hra byla zabavna
a hratelna, musi trochu podvadet s mirenim, proto take maloktera hra podporuje soucasne hru
pocitacu proti konzolim, pocitace maji obrovskou vyhodu.

Ty hry jsou delane na to aby je mohl hrat absolutne kdokoliv i kdyz to neumi - cim novejsi hra, tim
optimalizovanejsi pro masy byva - vsimni si kolik achievementu dostanes uz behem prvnich 10 minut hrani.

Realne zbrane a technika jsou prakticky v kazde hre z minulosti a soucasnosti, jen nektere hry realitu
hodne upravuji takze v BF1 se bezne pouzivaji zbrane ktere existovaly jen jako prototypy na konci valky.

Zrovna Battlefield a Call of Duty si z historie uz dela vylozene legraci, viz BF1 a COD:WW2, tam jsou k videni
veci ze clovek vylozene rve smichy.

Jestli je lepsi BF3 nebo BF4 se resi od chvile, kdy vysel BF4 a v diskuzi najdes zastance i odpurce obojiho.
Napr: https://battlelog.battlefield.com/bf4/f ... 956149632/

Pro me BF skoncil kdyz opustil WW2.

Pri airsoftu je nutne pouzivat funkcni ochranu zraku (levne cinske bryle nestaci - musi vydrzet primy
zasah z blizka do skla).

Ano - mam PS3 (5 kusu, z toho 2 Slim stale funkcni) a krome ni prakticky vsechny bezne dostupne konzole
ktere byly vydany.

Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod Pedrossos » 31 led 2020 01:20

Realitu beru jako obsah, hratelnost a grafiku. Hry které se zamlouvaly - Arma znám dost, Dayz Standalone , Red dead redemption určitě by se našli i jiné tituly

Dodatečně přidáno po 10 minutách 30 vteřinách:
Fjúčuring v BF3 si hodně zahraješ, zábavné dost. záleží jak bereš realitu - BF4 zatím jsem nehrál, nemůžu posoudit
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod Michael850 » 31 led 2020 04:30

Tak na to simulování reality mě napadá jedině tak Escape from Tarkov, tam by to mělo být zpracováno dostatečně přesvědčivě, možná jsou ale i jiné hry, moc toho neznám. Podle mě ti ale za chvilu taková hra akorát začne lézt pěkně na nervy.
Jnak osobně jsem hrál Bugfield 1 a já nevím jako, ale větší blbost jsem ještě nehrál, SP úplně o ničem, hrál jsem na nejtěžší obtížnost a přišlo mi to jakdybych omylem nastavil v nastavení jednoduchou, v podstatě stačilo bezmyšlenkovitě běhat po mapě a střílet vše co se hne. Zásah střelou z tanku - zrudnou ti oči jak po trávě, ovšem voják furt stojí na nohou, přitom by je už ani neměl mít, natož být živý a nakonec autoregenerace a nakonec jsi za chvíli zas vyléčený jakdyby se nic nestalo, ani už není zhulený. Buď asi nějaký terminátor nebo má hodně tuhý kořínek. A nejvíc mě pobavila ta oprava tanku, kdy už z něho šlehají plameny a odpadává pancíř, tak stačí na chvíli zastavit a opravit se zevnitř... Anebo stačí vyjít ven a párkrát otočit klíčem na random místě na tanku. Jestli takhle oprava funguje ve skutečnosti, to se mi moc nezdá.
Jako chápu, že taková hra samozřejmě nemůže být reálná, jinak by zábavná moc nebyla (to pro mě není ani tak bez žádné výzvy), ale tady toto vypadá už fakt divně. Je to tak, hry se už dělají tak, aby je už mohla hrát i ta největší lama, takže jsou úplně primitivní.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod petr22 » 31 led 2020 07:37

Kdo neveri ze konzolove verze her maji zjednodusene ovladani (pomocnik pri mireni, automaticke
smerovani postavy pri skoku, automaticke chytani se na zebriky a podobne), doporucuji emulator
PS3, uz je hratelne i Red Dead Redemption z roku 2010. V emulaci lze pouzit mys, klavesnici i gamepad.

Co se tyce realnosti - cim vic AAA hra, tim vic je prizpusobena vsem uzivatelum - automaticke uzdravovani,
zjednodusene ovladani, pomocnici pri mireni aby i lama byla schopna se strefit, mnozstvi achievementu
a odmen uz v prvni urovni hry, kratka herni doba - nekdy pouze 3-5 hodin cela hra.

Dalsi problem je vetsi komercionalizace, kdy si lze jednodussi pruchod hrou jednoduse zaplatit - sem patri ruzne
lootboxy a lepsi vybaveni dostupne za realne penize, kdy hrac utrati jeste nekolikanasobek ceny cele hry.

A samozrejmne DLC a Season Pass, kdy si lze "vyhodne" predplatit neco co stoji za houbeles a nebo v nekterych
pripadech dokonce vubec neni, kdyz se hra neprodava podle predstav. Konkretne BF3 ma podle me lepsi DLC nez BF4.

Zrovna Battlefieldy trpi tim, ze singleplayer je tam jen aby se nereklo a ma velice kratkou dobu a v pripade BF1
ani nedava smysl a pusobi jako humorna vlozka, bohuzel placena. Kdyz delam MP only hru, necpu do ni SP pokud
to nechci delat poradne.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BF3 nebo BF4

Příspěvekod Michael850 » 31 led 2020 11:41

No jako že ten příběh nedával hlavu ani patu je už zas další věc, ale to zas tak neřeším, chtěl jsem to hrát jako střílečku a ne jako nějaký film, ale prostě ten gameplay byl otřesný, to se prostě nedalo, nedokončil jsem myslím ani tu 1. kapitolu za toho tankistu nebo co to bylo zač, dostal jsem se tak do půlky a to je ještě prej to nejlepší, co ta kampaň snad nabízí a ke konci to už má být úplně o ničem, ještě tak o level horší... No prostě děs a hrůza. Naštěstí ta hra stála pakatel, aspoň tam, kde jsem to sehnal, už asi vím proč, i tak mi bylo trochu líto peněz, docela zklamání, netušil jsem, že to je tak hrozný a měl jsem si hlupák nejdřív přečíst nějaké recenze, ze kterých bych se to dozvěděl a nemusel to testovat na vlastní kůži. Připadá mi to, že to je spíš jen prezentace jejich enginu co vše zvládne a o hru jako takovou už ani tak nejde.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů