"Čáry" přes monitor u některých her Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Skytech
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

"Čáry" přes monitor u některých her  Vyřešeno

Příspěvekod Skytech » 05 lis 2020 00:27

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na radu, popřípadě pokud má někdo podobný problém - mám nový počítač (cca rok) a některých her (např. Euro truck simulátor 2, Warhammer 2...) mi při spuštění hry a přehrávání buď úvodních videí nebo i při hře samotné "skáčou" přes monitor vodorovné čáry a obraz prostě problikává. Ostatní drtivá většina her funguje normálně. Zkoušel jsem nastavení těch dotčených her, ale nepodařilo se mi to vyřešit. A na nějaké hlubší nastavení grafiky NVidia nebo Gsync monitoru se necítím... :) Každopádně ani netuším, kde a proč by nějaká chyba mohla být. Předem děkuji za názory.

Konfigurace PC: Intel Core i7-9700K CPU, 3.6GHz, RAM 32GB, systém Win10 Pro 64bit, grafika NVidia GeForce RTX 2080 SUPER, základní deska GIGABYTE Z390 AORUS PRO - Intel Z390, monitor Acer Predator XB271HUbmiprz

Reklama
kanoe222
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: "Čáry" přes monitor u některých her

Příspěvekod kanoe222 » 05 lis 2020 09:43

Prve skus aktualizovat ovladac grafiky, a sleduj ci sa chyby prejavia znovu.

Dalsia moznost, ak si robil nejake pretaktovanie, ci uz grafika, ram, procesor. Nastav to naspat na defaultne hodnoty a selduj ci sa chyby prejavia znovu.

Dalsia moznost preco mas artefakty je kvoli vadnej grafike. Ak mas moznost zozen si od niekoho druhu grafiku a skus tie hry hrat na nej, snaz sa robit to iste co so svojou (rovnake pasaze z hry, rovnake ukony ktore vykonavas). Ak tam tieto pruhy nebudes mat, tak to vyzera na umierajucu grafiku.

Nepoznam warhammer, ale poznam euro truck simulator, ta grafika si s nim musi hravo poradit (pravdaze ak tam nemas nasekane desiatky modov ktore by to, byt nepravdepodobne, mohli sposobit). Aj ked moze byt ze ta hra vyuziva nieco z nej co ju donuti robit blbosti (ala blikanie, pruhy). Tazko povedat, odskusaj vyssie uvedene body, potom sa bude vediet viac.

Skytech
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: "Čáry" přes monitor u některých her

Příspěvekod Skytech » 05 lis 2020 15:58

Zdravím. Tak ovladače jsou nejnovější, čili tam chyba asi nebude. Co se taktování týče, tak s tím absolutně nemám zkušenost, takže v tom to také nebude.

Chyba grafické karty - momentálně nemám možnost to vyzkoušet, ale předpokládám, že pokud by byla nějaká technická závada na grafické kartě, tak by se to projevilo na ostatních hrách. A to hraju mnohem náročnější kousky na nejvyšší detaily (Red Dead Redemption 2, WOT, Tom Clancy´s The Division 2 apod.) a nikde se mi nic neseká, žádné pruhy přes monitor, nic...

Teď jsem ještě udělal zátěžový test Octanebench a výsledek vypadá v pořádku.

Skytech
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: "Čáry" přes monitor u některých her

Příspěvekod Skytech » 14 lis 2020 22:23

Tak uz vyreseno. Stacilo spustit hru jen v okne, ne v cele obrazovce. A pruhy jsou pryc... :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor nefunguje přes DP.
    od honziiik09 » 14 kvě 2023 09:36 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1122
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 22:42
  • Monitor k PS5 schopný napájet ntb přes USB-C
    od Renee » 11 črc 2023 19:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1237
    od Renee Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 13:53
  • Co nejlevnejsi upgrade pocitace s pouzitim nekterych starsich dilu
    od Dizzy66 » 23 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    583
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 21:36
  • zpomalování internetu přes LAN
    od jobboj » 18 čer 2023 16:39 » v Internet a internetové prohlížeče
    6
    1958
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 20:35
  • Platby přes PayPal
    od Fargotroniac » 21 dub 2023 09:29 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    12
    3094
    od Fargotroniac Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2023 09:17

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti