Rust

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

ktoton
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Rust

Příspěvekod ktoton » 21 pro 2022 13:54

Dobrý den, nedávno jsem si koupil nový počítač s následujícíma komponentama :

RTX 2060
RYZEN 7 2700
16 GB RAM
--------------------------------
Na FPS benchmarkech to píše, že bych měl aspoň na medium grafice dostávat 70-100 fps, ale doopravdy dostávám 50-60. Nejsem expert v počítačích, prosím, někdo mi pomožte, jsem schopný zaplatit.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rust

Příspěvekod Karrex » 21 pro 2022 14:10

Vítej na PCHelp.
Problém je, že obecně to může být skoro cokoliv.

Základ: Zkontrolovat jestli jsou nainstalované všechny ovladače, jestli je to nedávno koupený PC.
Zapnutý XMP na pamětech v BIOS?

Benchmarky moc nesleduj, spíš zkus najít video s podobnou sestavou, kolik mají FPS nebo napsat na nějaké jejich fórum. Pak ale taky může hrát na jiné verzi hry a bude to taky úplně jinak.
Dřív taky platilo, že Rust je špatně optimalizovaná hra, to nevím zda stále platí.
Dál záleží, co ve hře momentálně je - více objektů, více efektů atp a už jsou jiná čísla.

Ideálně možná zkusit jinou hru, případně přímo benchmark výkonu a porovnat se stejným HW.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

ktoton
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rust

Příspěvekod ktoton » 21 pro 2022 14:21

Ahoj @Karrex , děkuji za odpověď. Nevím jestli jsou nainstalované všechny ovladače, nebo, vím co jsou to geforce experience ovladače, jestli nemyslíš to, tak nevím co myslíš. Ale ano, geforce experience ovladače jsem stahoval. Na videích se stejnou sestavou tam měl týpek 80-100 fps na rustu (stejná sestava) , takže už opravdu nevím. Dále jsem hrál PUBG:BATTLEGROUNDS, kde jsem měl 59-60 fps, což by taky mělo být víc (na benchmarkech), asi je to těma ovladačema, nevím. Mohl bys mi poslat link na nejnovější ovladače? Díky.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rust

Příspěvekod Karrex » 21 pro 2022 14:26

Prvně si aktivuj XMP profil v BIOSu a vyzkoušej změnu ve výkonu.
Videí je na youtube taky dost, jako laik ideálně najít návod se stejnou značkou desky - ASUS, MSI, Gigabyte,...
Kterou jsi nám právě neprozradil, takže nejde poradit ani s těmi ovladači.

Stáhni třeba CPU-Z, dá se stáhnout i Portable verze bez instalace a hoď screenshot ze záložky Mainboard - vložit jako přílohu, ne odkaz pryč.
Naposledy upravil(a) Karrex dne 21 pro 2022 14:30, celkem upraveno 3 x.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

ktoton
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rust

Příspěvekod ktoton » 21 pro 2022 14:27

Dobře, díky. Zkusím

Dodatečně přidáno po 33 minutách 27 vteřinách:
Tak XMP profil aktivován (msi), výkon se nijak nezměnil, pořád dostávám málo fps.
Nikde nemůžu najít "vložit přílohu", tak budu muset poslat odkaz. https://imgur.com/a/4vSCOAZ
Obrázek

@Karrex

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rust

Příspěvekod satik » 21 pro 2022 17:53

Co je myšleno tímhle "Na FPS benchmarkech" ?
Otázka je, jak staré ty benchmarky jsou, s jakým nastavením a jestli to jsou opravdu benchmarky a ne jen nějaké interpolované hodnoty, které na spoustě podobných webů jsem a často moc neodpovídají realitě.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

popcorn
Level 3
Level 3
Příspěvky: 525
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rust

Příspěvekod popcorn » 24 pro 2022 16:48

Také může být rozdíl na serveru, kde hraje 20 hráčů a 300 hráčů, to samé platí o serveru, který právě začal (žádné stavby od hráčů atd..) a server, který už běží 3 týdny :-)
CPU: i5-6500 GPU: Msi RX480 8GB RAM: Crucial 2x8GB MB: MSI B150 PSU: Seasonic S12II-520 CASE: Gladius M35


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů