Trocha nostalgie + snipe.com

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Trocha nostalgie + snipe.com

Příspěvekod Myloš » 14 bře 2010 22:44

Nikdy jsem si nezamiloval nové hry; nejnovější pecku, kterou jsem kdy hrál, byla Mafia (koupil jsem si ji, až když vyšla na DVD), ale leží mi někde v polici, ve skříni, nebo v kterém šuplíku a za srdce mě nebere.

Rád bych se s vámi podělil o své oblíbence:
  • DxBall (1996) a lBreakout2 (který jsem v 1. verzi poznal pod Linuxem), což jsou klony legendárního Arkanoidu (který existuje online v úžasné javascriptové mutaci), jenž sám je klonem ještě starších her.
  • Fuk – sice hra poněkud novější, ale typem stará – plošinovka; úžasná úchylárna, doporučuji :lol:
  • Soko-Ban Armageddon – asi nejlepší remake 30 let staré klasiky
  • Pivoňkův Mariáš – volený i licitovaný; přiznám se, nemám legální verzi (kdo z nás ji tenkrát měl), ale kde se to dá dneska koupit? :-(
  • Pak miluju hru CDMan, což je opět variace na legendu (Pacman z roku 1980 – jako výše zmíněný Sokoban)
  • O Blockoutu (1989) ani nemluvě 
  • Teď si uvědomuju – vlastně dvě vcelku nové hry miluju, ale ty se dají odehrát nanejvýš třikrát a pak už to člověka nebaví – úžasné a nadherné skvosty AmanitaDesignuoba Samorosty a nové Machinárium. (Pánové z Amanity mají na svých stránkách i hezké animace, ale to sem tematicky napatří).
No a teď zlatý hřeb večera:
„Doom 2D ASCII“ jménem SNIPE.COM (najdete jej v příloze). Nebudu vám snad nic vysvětlovat, na všechno přijdete sami.
Snad jen ovládání:
  • Hra se ovládá kurzorovými klávesami (navigace) a střílí se písmeny a-s(x)-d-w a i šikmo jejich kombinacemi; v těžších úrovních se střely odrážejí od zdí a v ještě těžších úrovních je zákaz dotyku zdi.
  • Hra se ukončuje velmi nestandardní kombinací Ctrl+Shift+Scrolllock (v nejhorším – zapomnětlivci ji mohou klasicky odstřelit, ale v dobách DOSu byla pro toho, kdo hru neuměl ukončit, jediná možnost – restart počítače :D ).
  • Pro opravdový a autentický zážitek ze hry doporučuji přepnout se do fulscreenu (Alt+Enter)
Nevím jak pod Vistou/Win7, ale pod XP hra chodí naprosto spolehlivě.
Pokud nemáte ve skříni „chrochták“ (repráček/pípák), doporučuji pouštět přes DOSBOX, ale z bedýnek už ten zvuk není ta pravá nostalgie.
Přílohy
snipe.zip
Soubor vybalte a spusťte odkudkoli.
(7.56 KiB) Staženo 32 x
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Trocha nostalgie + snipe.com

Příspěvekod X » 15 bře 2010 09:41

Skvělá obdoba Arkanoidu je hra Batty, je sice těžší, ale nechá se hrát i ve dvou najednou (zvlášť i současně) ... hra je na ZX Spectrum, takže emulace nebo on-line emulátor http://www.zxspectrum.net/ - (1987, nyní mi to tam nejede)


guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Trocha nostalgie + snipe.com

Příspěvekod guest » 15 bře 2010 12:15

Myloši to je opravdu nostalgie a i když je to strašně pomalý, tak jsem byl sežrán. :lol:

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trocha nostalgie + snipe.com

Příspěvekod Myloš » 17 bře 2010 19:51

Blue Spirit:
To já hraju nejradši úroveň G7 – síly jsou vyrovnané, průměrně 1:1

X: Nedaří se mně to spustit. Když zmáčknu nulu na numerické klávesnici, nic se nestane. Jinde na své klávesnici nulu nemám (tam, co je „é“, mám se shiftem pravou hranatou závorku, nepoužívám ani českou, ani anglickou klávesnici). Dá se to spustit nějak jinak?
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Trocha nostalgie + snipe.com

Příspěvekod X » 17 bře 2010 20:08

Přepni se do anglické klávesnice. Kde to hraješ, v emulátoru nebo na té stránce (mně to tam nejede, kdysi ano). Nejlepší emulátor na ZX Spectrum se mi posledních pár roků jeví jako: Spectaculator

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trocha nostalgie + snipe.com

Příspěvekod Myloš » 17 bře 2010 20:19

Nemůžu se přepnout do anglické klávesnice, nemám ji. Odinstaloval jsem ji, stejně jako jsem odinstaloval českou. Namapoval jsem si jednu svoji univerzální a nemusím tak trpět „obamami“, že mi nějaký pitomý program klávesnici přepne (opravdu jsem se i s tímhle setkal), nebo že ji přepnu omylem sám.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Trocha nostalgie + snipe.com

Příspěvekod X » 17 bře 2010 21:20

Tak to nyní vysvětli tomu programu nebo jí doinstaluj ...


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů