Smazání položek z OneDrive = zmizení souborů v ntb

...

Moderátor: Mods_senior

WolfGunsCZ
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Smazání položek z OneDrive = zmizení souborů v ntb

Příspěvekod WolfGunsCZ » 26 pro 2017 21:36

Zdravím, dnes jsem na stolním počítači v OneDrivu smazal nějaké soubory, protože jsem je tam nepotřeboval. Koupil jsem si před asi 2 týdny notebook s Windows 10. Tak nějak jsem zjistil, že automaticky vše ukládá na OneDrive. I když nic, jako optání se, zda tomu chci nebylo. Za chvíli mi hlásil, že je OneDrive plný, no není se čemu divit, když je na něm jen 5 GB a jen 1 hra má 46 GB.. každopádně, byly tam složky jako Steam, fotky,.. všechno jsem to z OneDrivu smazal, protože jsem myslel, že to v ntb zůstane, má to přeci na SSD. Zapnu ntb, chce restartovat, restartuji ho. Po restartu mě čekaly hlášky jako začínáme, atd. Podívám se do složek a ty jsou prázdné. Prostě se to v důsledku smazání z OneDrivu smazalo i z ntb. Tak jsem obnovil koš z OneDrivu a myslel, že bude vše v pohodě, ale není tomu tak. Jenže nejvíc divné je to, že i když soubory by momentálně v ntb být neměly, tak někde být musí, protože když se podívám do sekce "Tento počítač", tak z 237 GB je volných jen 81,3 GB.
Nějaké rady, co s tím? :-D

Předem všem díky za odpovědi a rady.. :-D

Edit: Přihlásil jsem se na ntb k OneDrivu, dalo mi to možnost stáhnout věci z něj, stáhl jsem je, ale udělalo to to, že se mi začaly tvořit kopie souborů, které na ssd byly i když byly "neviditelné". Teď je v ntb o to méně místo, ale problém to nevyřešilo. Napadlo mě, že bych dal ntb do továrního nastavení, stejně tam nebylo skoro nic, co bych nějak extra strádal. Nestihl jsem ho moc za ty 2 týdny použít. Bylo by na ssd zase všech 237 GB dostupných? Myslíte, že to je dobré řešení?
Naposledy upravil(a) WolfGunsCZ dne 27 pro 2017 14:40, celkem upraveno 1 x.

Reklama
WolfGunsCZ
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazání položek z OneDrive = zmizení souborů v ntb

Příspěvekod WolfGunsCZ » 27 pro 2017 14:35

Up

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazání položek z OneDrive = zmizení souborů v ntb

Příspěvekod cejny » 27 pro 2017 14:47

V odpadkaci to neni? https://support.office.com/en-us/articl ... 9083e6a84f

Pripadne she google zeptej

Lost local files after delete from onedrive
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

WolfGunsCZ
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazání položek z OneDrive = zmizení souborů v ntb

Příspěvekod WolfGunsCZ » 27 pro 2017 15:01

Koš je prázdný, vše z něj jsem obnovil, ale problém to nevyřešilo.
Naposledy upravil(a) WolfGunsCZ dne 27 pro 2017 15:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Smazání položek z OneDrive = zmizení souborů v ntb

Příspěvekod kecalek » 27 pro 2017 15:02

Mal si zapnutú synchronizáciu - preto keď vymažeš z NB, vymažeš aj z OneDrive. (Tam to síce dá do koša, ale zaberá to miesto)
Pokiaľ si obnovil súbory na OneDrive späť na pôvodné miesto - synchronizáciou sa to dostane i na NB. Že to nemôžeš nájsť - skús prehľadať i skryté zložky TMP, TEMP, prípadne je možno i OneDrive zložka na NB a je skrytá. Zaj si zobrazovanie aj systémových a skrytých zložiek a možno to nájdeš.
Rada: pokiaľ chceš mazať na NB - vypni si synchronizáciu s OneDrive. Zálohy to robiť on-line nebude, ale tieto môžeš robiť ručne.

WolfGunsCZ
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazání položek z OneDrive = zmizení souborů v ntb

Příspěvekod WolfGunsCZ » 27 pro 2017 18:45

Chtěl bych celý ten NB hodit do továrního nastavení. Používal jsem ho do té doby, než se mi to stalo zhruba 2 týdny a to skoro vůbec, protože jsem neměl čas. Měl jsem na něm v podstatě 1 důležitý soubor, slohovou práci. A ten stejně nemám, tím pádem by pro mě nebyl problém tovární nastavení podstoupit. Chtěl bych ho dát do továrního nastavení z toho důvodu, že i když tam teď ty soubory nejsou, nebo je nemohu najít, SSD je takřka plné a nemohu ty soubory smazat. Navíc mi to stáhlo pár věcí z OneDrivu a vytvořilo to plno kopií. Může tovární nastavení nějakým způsobem NB poznamenat? Nebo to je 100% bezpečné?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel a OneDrive
    od sginfo » 11 zář 2023 15:28 » v Kancelářské balíky
    16
    6268
    od mirekol Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 08:31
  • Windows 11 OneDrive automatické odstranění
    od ArtisPier » 26 zář 2023 11:41 » v Programy ke stažení
    4
    4448
    od ArtisPier Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 12:29
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    712
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44
  • Tisk ELD souboru
    od Jandak » 30 dub 2023 09:53 » v Problémy s hardwarem
    4
    1131
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    09 čer 2023 21:31
  • Přenos souborů SD - USB flash bez PC
    od Asanoth » 29 črc 2023 17:35 » v Sítě - hardware
    11
    2067
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 15:20

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], jirikubala, Seznam[Bot] a 9 hostů