Otravná obrázková CAPTCHA!

...

Moderátor: Mods_senior

Gubis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 169
Registrován: říjen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Otravná obrázková CAPTCHA!

Příspěvekod Gubis » 14 čer 2018 21:22

Zdravím,
když se chci přihlásit do účtu na nějakých webových stránkách tak většinou se mi zobrazila CAPTCHA, kdy po kliknutí do rámečku se vykreslila fajfka a přihlásil jsem se. Jenže teď v poslední době po kliknutí do rámečku se mi objeví obrázky a musím z nich vybrat určitou věc, leze mi to na nervy protože kolikrát to nefunguje, a musím výběry opakovat třeba 3x. Ale obrázky se mi začali ukazovat v googlechrome až teď. Je možné že se mi do Chromu něco nainstalovalo, ale když si vypnu všechna rozšíření tak stejně se mi to zobrazuje. Ve firefoxu to funguje jak má, bez obrázku, jen se načte fajfka a přihlásím se. Jak se prosím těch otravných obrázků zbavím?
Děkuji za rady.

captcha.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otravná obrázková CAPTCHA!

Příspěvekod xbs » 14 čer 2018 21:28

tak vono záleží na konkrétní stránce... jedna stránka, kerou poměrně často navštěvuju, něgdy nabídne jen fajfku, jindy obrázky, prostě jak asi uzná automat za vhodný, možná i v závislosti na frekvenci návštěv...

Gubis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 169
Registrován: říjen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otravná obrázková CAPTCHA!

Příspěvekod Gubis » 14 čer 2018 21:36

xbs píše:tak vono záleží na konkrétní stránce... jedna stránka, kerou poměrně často navštěvuju, něgdy nabídne jen fajfku, jindy obrázky, prostě jak asi uzná automat za vhodný, možná i v závislosti na frekvenci návštěv...


Jenže teď se mi to objevuje na všech stránkách kde stačila jen ta fajfka, navíc ve Firefoxu stačí jen fajfka ale v Chrome musím vybírat obrázky.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otravná obrázková CAPTCHA!

Příspěvekod xbs » 14 čer 2018 21:46

to popsaný se mi děje na Firefoxu, takže fakt přesně netušim čim se to řídí...

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otravná obrázková CAPTCHA!

Příspěvekod faraon » 14 čer 2018 22:38

Jakákoliv pravidelnost je snadno zjistitelná botem, takže střídáním různých metod spíš zjistí jestli jsi nebo nejsi člověk. Smiř se s tím, že dokud budou spamboti, bude i tahle buzerace. Stejně jako dokud budou zloději, budou i zámky.

A pokud v těch testech občas děláš chyby, nediv se že je musíš opakovat tak dlouho, dokud server nepřesvědčíš. Ony se i boty učí a zlepšují, dřív nebo později tu captchu dokáží s určitou pravděpodobností překonat. Pokud je ta pravděpodobnost 10% (dost hloupý spambot), po druhém testu už je jenom 1% a po třetím 0.1%! Naopak jsou chyby, které na rozdíl od člověka bot neudělá, i ty se dají využít k rozpoznání ;-)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Otravna reklama zabirajici cast obrazovky Příloha(y)
    od petr22 » 20 zář 2023 14:05 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    29
    12310
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    07 říj 2023 00:11

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů