FCC ID - No Device Present

...

Moderátor: Mods_senior

nxau
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

FCC ID - No Device Present

Příspěvekod nxau » 31 pro 2018 16:04

Dobrý den,

Mám notebook HP 620. Systém Win7 Home premium.
Můj problém je, že se systém tváří že notebook vůbec nemá wifi zabudovanou. Tak jsem pátral po netu, bloudil v biosu a obojí mi potvrdilo že notebook wifi má: na českých stránkách HP je pro mě psaná podpora Broadcom 802.11b/g což WiFi pokud vím je viz odkaz.
V BIOSu je o síťových prvcích napsáno:
WlAN FCC ID -> No Device Present
Bluetooth FCC ID -> VQF-RT3090BC4

Takže se můj problém asi týká softwarové stránky (nějak nastavit v systému, nebo může chybět ovladač). Až sem jsem dospěl se svými schopnostmi, ale dál si už nevím rady. Pokud je chyba v ovladači, poraďte mi prosím jaký je potřeba. Síťová karta je Realtek RTL 8102E/RTL 8103E Family PCI- E (bližší specifikaci jsem nenašel (Správce zařízení) ) a ovladač (Realtek) se mi taky hlásí jako aktuální.

Dík moc za pomoc.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FCC ID - No Device Present

Příspěvekod petr22 » 31 pro 2018 16:11

Fungovalo to nekdy ?

Jako prvni bych overil, z v notebooku vubec karta je, jestli si ji nekdo neprivlastnil.

nxau
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FCC ID - No Device Present

Příspěvekod nxau » 31 pro 2018 17:13

Karta tam je, fungovala. Jsem druhým majitelem, po aktualizaci údajně přestala wi-fi pracovat. Kontrolka na klávesnici svítí oranžově (na místo bílé)a na stisknutí nereaguje. Zkoušel jsem vše dát "obnovou" do funkčnosti a ani upgrade biosu nepomohl.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: FCC ID - No Device Present

Příspěvekod kecalek » 31 pro 2018 21:18

nxau píše:Dobrý den,

Mám notebook HP 620. Systém Win7 Home premium.
Můj problém je, že se systém tváří že notebook vůbec nemá wifi zabudovanou. Tak jsem pátral po netu, bloudil v biosu a obojí mi potvrdilo že notebook wifi má: na českých stránkách HP je pro mě psaná podpora Broadcom 802.11b/g což WiFi pokud vím je viz odkaz.
V BIOSu je o síťových prvcích napsáno:
WlAN FCC ID -> No Device Present
Bluetooth FCC ID -> VQF-RT3090BC4

Takže se můj problém asi týká softwarové stránky (nějak nastavit v systému, nebo může chybět ovladač). Až sem jsem dospěl se svými schopnostmi, ale dál si už nevím rady. Pokud je chyba v ovladači, poraďte mi prosím jaký je potřeba. Síťová karta je Realtek RTL 8102E/RTL 8103E Family PCI- E (bližší specifikaci jsem nenašel (Správce zařízení) ) a ovladač (Realtek) se mi taky hlásí jako aktuální.

Dík moc za pomoc.

V Správcovi zariadení si daj na tejto karte Vlastnosti - Podrobnosti - Identifikácia hardvéru - zistíš VID (v tvare PCI\VEN_XXXXX.... ) a podľa toho vyhľadaj na nete patričný ovkádač. Karta tam je, len nemá ovládač (alebo je poškodený) a PC (OS) s ňou nevie komunikovať.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10911
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FCC ID - No Device Present

Příspěvekod zeus » 01 led 2019 13:41

Nechci kecalkovi brat elan, ale ten realtek 8102 je ethernet, o ten tu az tak nejde, kdyz se resi nefunkcni wifi.
Kdyz ji nevidi BIOS notebooku je bud vadna nebo fuc. Rozdelej to, odsroubuj ji (jestli tam opravdu je) a usad znovu do slotu.
Pak si kdyztak kup nejakou USB, protoze whitelist.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

nxau
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FCC ID - No Device Present

Příspěvekod nxau » 02 led 2019 10:35

zeus píše:Nechci kecalkovi brat elan, ale ten realtek 8102 je ethernet, o ten tu az tak nejde, kdyz se resi nefunkcni wifi.
Kdyz ji nevidi BIOS notebooku je bud vadna nebo fuc. Rozdelej to, odsroubuj ji (jestli tam opravdu je) a usad znovu do slotu.
Pak si kdyztak kup nejakou USB, protoze whitelist.


No, nevím - jsem tam, kde jsem si myslel...

Ad.1 Bios wifi nevidí, Ad.2 karta tam fyz.je, byla již vytažena a zasunuta nazpět do slotu
Zkoušel jsem i pro strýčka Příhodu přeinstal na 10win., ale stále stejná písnička..

Wifi USB vím, že je ona poslední možnost...Bohužel podobný slot poblíž nemám...Karta asi bude vážně KO (ale stále mi to vrtá hlavou)

Dík.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10911
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FCC ID - No Device Present

Příspěvekod zeus » 02 led 2019 10:39

Co ti na tom vrta hlavou? Elektronika mezi stavy funkcni/nefunkcni prechazi velmi casto bez varovani a behem okamziku.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

nxau
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FCC ID - No Device Present

Příspěvekod nxau » 02 led 2019 10:45

To, že to nebylo údajně jen tak osudem, ale po jakési aktualizaci...Jedu na HP už více jak 15let starých strojích a žádný takto podobně a "jen tak" nevysadil...

Nicméně, bez emocí a dalšího snažení, jdu si dnes koupit usb.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FCC ID - No Device Present

Příspěvekod petr22 » 02 led 2019 10:52

Vis kolik nam uz v HP pocitacich odeslo wifi karet ? Urcite nekolik desitek.

Zkontroluj, jestli neni zakazana v BIOSu.

Lepsi nez USB by bylo sehnat stejnou nebo kompatibilni interni.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů