Změna rozlišení

...

Moderátor: Mods_senior

efelen
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Změna rozlišení

Příspěvekod efelen » 24 úno 2019 22:46

Zdravím experty, mám takový nevšední dotaz. Chci se zeptat, jestli existuje nějaká možnost, jak vytvořit například makro na změnu rozlišení ve windows. Normálně používám full hd když nehraju, ale před zapnutím CS:GO si měním rozlišení na 1024x768, protože při tomto rozlišení můžu OC monitor na frekvenci 79 Hz. Taky si měním nVidia digital vibrance, tak se ptám, jestli se to dá nějakým způsobem usnadnit. Abych prostě například nějakou klávesovou zkratkou změnil jednoduše všechny tyto hodnoty v jednom kroku. Napadá někoho jak na to?

Díky za každý nápad

Reklama
Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Změna rozlišení

Příspěvekod cervcek » 25 úno 2019 09:00

Pokud máš nainstalovaný sw od výrobce grafiky, měly by v něm jít nastavit různé uživatelské profily. Jestli to umí i klávesové zkratky, nebo funguje jen přepnutí přes myš, to netuším.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

efelen
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Změna rozlišení

Příspěvekod efelen » 25 úno 2019 10:07

No mám nVidii a v ní to samozřejmě nastavuju, včetně toho OC, ale nic jako profily nebo makra tam k nabídce nejsou, tak se ptám jestli není nějaká alternativa.

Edit: Tak nějak se v tom pohybuji poprvé, tak zjišťuji stále nové věci. Mám pár dalších dotazů. Dočetl jsem se, že je spousta druhů HDMI kabelů, tak nějak jsem to tušil, ale nenapadlo mě, že je v nich takový rozdíl. Nejvíce mě to zaskočilo u televize, kde prý aby TV zvládla zobrazit HDR a 4k je potřeba mít HDMI typu 2.0a (bez toho "a" to nejde). Televizi přes toto HDMI určitě zapojené nemám, myslím si, že mám nějaké klasické (doufám že aspoň 1.4, ale to zjistím jak?). Je tu někdo kdo by v tom udělal jednoduše pořádek? Který HDMI kabel je potřeba k čemu? Dál mě zaujalo, že televizi mám 120 Hz, ale prý tuto frekvenci nemusí umět přes HDMI, pouze přes jiný port. Je tento problém taktéž u monitorů? Co když mám monitor s DVI-D i HDMI, kde se dozvím, jestli zvládnou víc jak 60Hz oba porty?

Omlouvám se jestli v tom dělám segedín

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Změna rozlišení

Příspěvekod cervcek » 28 úno 2019 18:24

Frekvenci se dozvíš ve vlastnostech příslušného monitoru, pokud si v ovládacích panelech rozklikneš zařízení a tiskárny. Ještě se k tomu dá dostat přes nastavení zobrazení, ale z hlavy ti neřeknu, jak se k tomu proklikat.

Co se týče změn u jednotlivých verzí standartu HDMI, je to podrobně popsaný např. na Wikipedii. Kabel a jeho standard jsi měl možnost vyčíst na balení, když jsi ho kupoval. Nejčastěji to bývá HDMI 1.4
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • změna CPU?
    od sign0r » 07 říj 2023 21:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1551
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    07 říj 2023 22:08
  • Ikony změna
    od DanteJo94 » 14 srp 2023 10:26 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1724
    od DanteJo94 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:26
  • Zmena IP adresy
    od ShadowWord:Pain » 15 zář 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    11
    2297
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 zář 2023 12:48
  • Změna hesla
    od draxxx » 25 říj 2023 20:49 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    1373
    od draxxx Zobrazit poslední příspěvek
    25 říj 2023 20:49
  • změna jazyka v the sims 4
    od Mladkov204 » 17 pro 2023 17:30 » v Hry
    5
    896
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 18:05

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů