steam

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
TK1991
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

steam

Příspěvekod TK1991 » 07 kvě 2019 17:08

Zdravím, v poslednej dobe ma začali baviť hrať hry na pc a tak mi niekto navrhol že si mám stiahnúť steam a kupovať hry odnich. Vyzerá to na prvý pohľad dobre majú tam snaď všetko a licencie mám u nich na vždy uložené a sťahujem kedy chcem.

No sú to jediné výhody alebo je ich viac? Lebo keď si pozerám tak elektronické licencie kupim v eshopoch za polovicu. Prečo je potom steam tak využívaný? Dík

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod petr22 » 07 kvě 2019 17:17

Steam vyuzit musis pokud mas klic na Steam - vsechny elektronicke licence jsou klice, ktere se
aktivuji na Steamu nebo jinde (Epic a pod.).

Elektronicke licence sice koupis jinde levneji, jenze se muze stat (a docela casto stane)
ze se nejedna o oficialni distribuci a klice mohou byt klidne kradene.

Coz v pripade Steam klicu znamena ze za par dni po aktivaci hry Steam oznami ze NE-E a koupenou
hru ti jednoduse smaze.

Uživatelský avatar
TK1991
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod TK1991 » 07 kvě 2019 17:38

https://www.digihry.sk/p-54/grand-theft ... tar-social
https://www.gamescenter.sk/sk/pc-mac/24 ... gta-5.html
https://www.digitalgame.sk/product/deta ... o-v-gta-5/

Vážne by si takto eshopy dovolili predávať kradnuté licencie? napr na steame gta5 stojí 30€, tu na eshopoch 30% až 50% lacnejšie.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod petr22 » 07 kvě 2019 17:43

Jediny zpusob, jak lze legalne koupit hru levneji, je ze prodejce koupi treba 10.000 klicu,
takze kazdy kus dostane levneji a pak muze prodavat levneji i zakaznikum.

JIny legalni zpusob existence levnejsich klicu na Steam neexistuje.

520 Kc neni zase o tolik levnejsich nez oficialnich 30 dolaru, ze ne ?

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod Karrex » 07 kvě 2019 17:54

petr22: Špatně, 30€ na steamu, 16,5-19€ v tom obchodě, to už rozdíl je.

Nebál bych se toho, kupuji všude možně, kde mají aspoň 500 hodnocení a nikdy s tím nebyl problém.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Lyon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod Lyon » 07 kvě 2019 18:04

To je zase zbytečné plašení lidí. Klíčů mimo steam jsem zakoupil desítky a nebyl jediný problém. Že je klíč levnější neznamená, že je kradený. Ale to nemá smysl vysvětlovat, klidně si to kupujte za plnou cenu.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod dvorakj » 07 kvě 2019 18:38

ja to resim wishlistem a jak je sleva, prijde mi email.

Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod Pedrossos » 07 kvě 2019 18:47

Na Steamu když si koupíš hru, tak jí můžeš vrátit za určitých podmínek jako jsou- odehráno dvě hodiny nebo do 14 dnů + nějaké další.. znamená to, když si koupíš hru, která ti nevyhovuje nebo ti nejede, tak to vrátíš... pak máš možnost přímo ve hře se podívat kdo hraje, když má steam, tak si ho přidáš. on vidí tebe, ty vidíš jeho co hraje nebo ty můžete se na sebe připojit... steam ti nabídne mnoho možností jako třeba slevy, obchodovaní, sledování někoho při hraní atd.. je toho hodně
Naposledy upravil(a) Pedrossos dne 07 kvě 2019 18:58, celkem upraveno 1 x.
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

Uživatelský avatar
TK1991
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod TK1991 » 07 kvě 2019 18:57

Lyon píše:To je zase zbytečné plašení lidí. Klíčů mimo steam jsem zakoupil desítky a nebyl jediný problém. Že je klíč levnější neznamená, že je kradený. Ale to nemá smysl vysvětlovat, klidně si to kupujte za plnou cenu.

Môžeš o tom napísať viac?
Bežne narážam na lacné kľuče nielen k hrám ale aj softwaru. Napr malwarebytes kúpiš za 50€ narok. Na nete nájdeš milión funkčných kľúčov za 10€ a pod.
Vieš to odôvodniť? Odkiaľ sa berú tie lacné kľúče?

Lyon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod Lyon » 07 kvě 2019 19:25

Odkud ty klíče jsou? Různě. Můžou být zakoupené v jiné oblasti, kde vyjdou levněji, pak je ale potřeba si dát pozor na region locked klíče. Nebo to můžou být klíče, které například byly k něčemu zdarma, typicky grafické kartě. No a samozřejmě to můžou být klíče z kradených kreditních karet. Ano, netvrdím, že se to nestává, nicméně takových případů je jen zlomek, ale je velice populární o tom mluvit a strašit lidi. Jak už jsem psal, nakoupil jsem desítky klíčů z různých grey marketů a nikdy jsem neměl jediný problém a nikoho osobně ani neznám, kdo by měl. Vždy ale platí - nakupuj přes PayPal, celkem dobře chrání své uživatele a pokud bys už měl tu smůlu, že by ti blokli klíč, můžeš reklamovat.

Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod Pedrossos » 07 kvě 2019 19:34

Já si koupím na steamu 5 Euro za 125 CCA kartou a jsem v pohodě. taky je otázkou, kde to bude koupeno a reklamace půjde bez problému. Steam nevrátí, když je to koupeno jinde
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: steam

Příspěvekod petr22 » 07 kvě 2019 19:44

"petr22: Špatně, 30€ na steamu, 16,5-19€ v tom obchodě, to už rozdíl je."

Mas pravdu, neni to 30 USD, je to 29,99 USD.

Tu myslenku ze 1 USD = 1 Euro neni treba podporovat a je mozno nakupovat za dolary. Spousta
autoru her umoznuje nakoupit pres jejich web Steam verze (web propojeny se Steamem), takze
i tam muzes zvolit ze platis v USD nebo v EUR (v USD je samozrejmne levnejsi nez ta sama castka v Euro).
Humble Bundle a podobne akce taktez, hromady her na Steam za dolarky.

"To je zase zbytečné plašení lidí. Klíčů mimo steam jsem zakoupil desítky a nebyl jediný problém."

Ano, spoustu zlodeju, podvodniku a vrahu take nechytili - to, ze nekoho nechyti, neznamena ze to
co dela je OK. To, ze ti Steam tu hru hned nesebere, neznamena, ze byla porizena v souladu s podminkami
sluzby Steam. Obejiti regionalniho zamku je samozrejmne take poruseni podminek (treba hry v Rusku vyrazne
levnejsi, ale aktivovat je lze pouze z ruske IP).

Nevidim smysl platit nekde nejakym piratum za kradene klice (GTA V za 50 Kc a pod.) nebo nakoupene kradenou
kreditkou, to uz je jednodussi si tu hru nekde stahnout, legalita je stejna.

Tech cca 520 Kc za GTA V odpovida tomu, kdyz nekdo nakoupi tisice kopii. Ale ze by klic za 48 Kc byl legalni
nemuze verit ani ten nejvetsi naivka.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů