Posílání SMS z počitače zdarma. Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

vlado33333
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 146
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod vlado33333 » 15 kvě 2019 19:43

Zajímalo by mne ,zda v současné době jdou z nějaké brány posílat SMS zdarma z počitačs..Zkouel jsem jich asi 7 ks a nic.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod X » 21 kvě 2019 03:42

V dnešní době kdy lze sehnat neomezené volání a SMS od 250 Kč měsíčně (ČEZ) a výš (například já mám za 369 Kč přes prostředníka v bankovní alianci > Vodafone) je to k čemu dobré? Jestli toužíš po pohodlí klávesnice a myši PC pro přijímání, čtení a odesílání SMS (přehrávání hudby atd.), lze to také řešit, stačí Windows 7 a připojení Bluetooth, případně WiFi či USB kabel a příslušnou aplikaci pro zrcadlení mobilu na PC.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod ITCrowd » 22 kvě 2019 09:22

U kyslika myslim stale funguje email ve formatu cislo@sms.eurotel.cz. U jinych nemam zuseni.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod vlazy » 10 čer 2019 00:59

Také by mne to zajímalo jestli to v současné době ještě jde někde zdarma. Ne, že si ty SMSky nějaký počet předplatím nějakým paušálem a pak je budu mít údajně zdarma. Předpokládám, že ale doba kdy to šlo přes různé internetové SMS brány nebo přes e-mail je už hodně dávno za námi. V internetu se dá najít různé SMS brány kde by to zdarma údajně mělo jít, ale bohužel už je to asi vše nefunkční.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod xbs » 10 čer 2019 05:15

nevim co je natom pravdy, případně jak to funguje, ale bylo mi řečeno, že to prej de přes WhatsUp...

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod vlazy » 10 čer 2019 10:35

Nevím přesně co je WhatsUp a Google mi na to našel pouze stránky s WhatsApp. Předpokládám, že to ale asi není přesně to o co v této diskuzi jde. Předpokládám, že to WhatsUp nebo WhatsApp je nějaká aplikace na komunikaci přes internet, ale asi ne mezi běžnými tel. čísly. Tu jde o zasílání SMSek zdarma na běžné mobilní tel. čísla přes nějaký formulář na internetové stránce nebo přes e-mail obsahující tel. číslo příjemce SMSky, tak jak to bylo možné kdysi před několika léty, ale nyní už to asi žáden mobilní operátor v Česku nepodporuje.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod flowem » 10 čer 2019 10:47

SMS už dneska asi skoro nikdo nepoužívá tak, jako dříve, to bude nejspíše ten důvod.
Např. https://mobilenet.cz/clanky/t-mobile-se ... ranu-37592
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod xbs » 10 čer 2019 11:27

jo soráč, samozřejmě WhatsApp, počešteně Vocap :D a jinak ano, je internetovej komunikátor, ale dotyčnej mi řikal, že to prej dokáže posílat i eSeMeSky, tak nevim :P

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod vlazy » 10 čer 2019 12:52

Mobilní operátoři si uvědomili, že jim těmi SMSkami zdarma utíkaly asi nemalé peníze a tak to bohužel jednoduše zatrhli a ukončili. T-Mobile sice nabízí bezplatnou bránu na zasílání SMS přes internet, ale je to pouze pro jejích zákazníky, ale je otázkou kolik si ti zákazníci na ty SMSky připlácejí skrytě paušálem nebo nějakými jinými platbami. Určitě to budou mít nějak dobře vykombinované tak aby to pro nich jen tak zdarma nebylo. Navíc tam mají uvedené, že "Můžete posílat SMSky i mimo síť T-Mobile (za cenu podle Vašeho tarifu)" což zdarma není.

xbs:
Předpokládám, že přes to WhatsApp SMSky zasílat zdarma asi půjde, ale pouze mezi uživateli této aplikace a ne na běžné tel. čísla.

Já SMSky nemám téměř vůbec potřebu zasílat a spíše je přijímám. Mnou odeslané SMS za rok by se asi dalo spočítat na prstech jedné ruky. Spíše mne zajímalo jestli ještě vůbec existuje nějaká možnost zasílání těch SMSek zdarma tak jak to bylo kdysi a o které nevím. Na textovou komunikaci s lidmi mi připadá mnohem lepší způsob kterým je starý dobrý e-mail.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod Pic » 10 čer 2019 22:23

Přes aplikaci WhatsApp pro "chytré telefony" komunikuješ přes net třeba prostřednictvím WiFi a tak můžeš komunikovat s protějškem, který má tento program, jako na př. ve Skype, či si posílat obrazka či krátká videa ap. Je volně ke stažení a po jejím zneužíváním přidáním malveru, byl novelizována a aktualizace by měla být OK. Jak dlouho než to zas "někdo" nabourá nevím. Čili je třeba vlastnit chytrý telefon, na nějž jde uvedená aplikace nainstalovat a přístup na net třeba přes WiFi.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod mmmartin » 11 čer 2019 09:34

WhatsApp používá "normální mobilní" čísla. Po nainstalování vytvoří svůj telefonní seznam, do kterého zařadí čísla všech položek tvého seznamu, která mají tuto aplikaci nainstalovanou. Existuje taky v PC verzi, která se synchronizuje s mobilní, pokud se někomu nechce datlovat text na displeji mobilu.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání SMS z počitače zdarma.

Příspěvekod vlazy » 11 čer 2019 10:53

mmmartin:
Nevím to ale předpokládám, že ten WhatsApp na "normální mobilní" čísla ty SMSky asi neodešle zdarma. Předpokládal bych, že to odesílá za cenu stanovenou mobilním operátorem a odesílajícímu se to odečte z kreditu nebo objeví ve vyúčtování.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Napíšu vám recenzi na google zdarma
    od 11188 » 16 kvě 2023 09:19 » v Poptávka po práci
    1
    1443
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 11:25
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2035
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1785
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    679
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Používání počítače bez skříně
    od Ondras66 » 19 dub 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2145
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 17:54

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů