Nefunguje mikrofon, GUI Realtek, Jacky

...

Moderátor: Mods_senior

MrMikeCZE
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefunguje mikrofon, GUI Realtek, Jacky

Příspěvekod MrMikeCZE » 01 bře 2021 00:21

Dobrý den,

nefunguje mi mikrofon, realtek a ani jacky (front audio jack).

Po nainstalování nového procesoru a motherboard (B450m pro4-f) a zapojení kabelů se mi PC povedlo rozjet, ale mám problém s mikrofonem. Slider ve zvukových zařízení mi mikrofon identifikuje, ale nic není slyšet, protože je tam 0 decibelů a nemůžu s tím nic dělat. Myslím, že to je kvůli Realteku, který mi nejde nainstalovat. Realtek mi šel, ale poté, co jsem nainstaloval drivery desky spolu s Realtekem (předtím jsem ho měl také, nevím proč jsem to udělal) došlo zřejmě k chybě. Realtek se neukazuje, nejde ani nainstalovat, protože poté složky se soubory Realtek sám smaže ať instaluji jakýkoliv Realtek odkudkoliv. Když ho nainstaluju z oficiálních stránek, tak se nic neděje, protože to instaluje další Realtek program z Microsoft Store a ten program již nejde - je dead. Následně jsem zjistil, že nejdou ani jacky - USB fungují (kde mám i Cloud 2 a zvuky jedou), ale mikrofon ne. Nevíte někdo, jak to opravit? Mám ještě bod obnovení před tímhle vším. Mám spustit bod obnovení?

Děkuji za všelijakou pomoc...

PS: možná pomůže tohle, ale zatím jsem to nepochopil (zkouším, zatím nic https://www.reddit.com/r/Windows10/comm ... indows_10/)
PPS: možná půjde o špatnou verzi realteku?

Reklama
MrMikeCZE
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje mikrofon, GUI Realtek, Jacky

Příspěvekod MrMikeCZE » 01 bře 2021 16:18

CCa z poloviny vyřešeno - Párkrát jsem mlátil do mikrofonu (posouvací tlačítko na mute) až něco cvaklo.. BIOS jsem něco přepnul z auto na enable, co se týče zvuku, odinstaloval jsem všechno, co se týkalo sound driverů a nainstaloval driver ještě jednou z oficiálních Realtek stránek a alespoň mikrofon funguje. Vše mi identifikuje a skrz USB můžu mluvit i poslouchat, ale škoda těch audio panelů. Myslíte, že by se to dalo obejít, kdybych koupil externí audio panel přechod na USB a zapíchl ho? Nešlo by to takhle obejít? Pokud někdy v budoucnu nepůjde instalace Windowsu (nového).

Doporučuji, abyste se prohrabali v BIOSu, zkusili vše odinstalovat a nainstalovat, při nejhorším přeinstalujte Windows. Vše čisté by mělo fungovat a zvuky se nainstalovat samy.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Realtek HD audio manager Příloha(y)
    od Mindflayer » 30 kvě 2023 10:50 » v Problémy s hardwarem
    35
    4878
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 19:39
  • Permanentně zaplý mikrofon Příloha(y)
    od MachrCZ » 06 říj 2023 18:22 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    4358
    od MachrCZ Zobrazit poslední příspěvek
    19 lis 2023 16:00
  • Nacenění PC + monitor a mikrofon
    od elfin52 » 09 srp 2023 21:38 » v P: Hardware
    2
    1768
    od elfin52 Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 16:19
  • Přestal mi fungovat mikrofon s kamerou
    od Minapark » 23 úno 2024 19:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    542
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 20:30
  • Výstupní zvuk zaznamenává mikrofon i systém
    od Beyourself » 04 srp 2023 12:15 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1699
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 18:11

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů