Obal na knihu v InDesignu Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Berry
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: září 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Obal na knihu v InDesignu  Vyřešeno

Příspěvekod Berry » 22 srp 2021 16:18

Ahojte. Pomohl by mi prosím někdo s dokončením obalu knihy v InDesignu? Mám podklady pro knihu i s obalem v angličtině a mám i knihu fyzicky. Soubor v InDesignu (cover neboli book jacket) nesedí s vytištěným originálem, který jsem dostala. Nedovedu si s tím poradit :-( . Mám to rozpracované, nevím jak dál. Nejlepší by bylo spojit se online přes TeamViewer. Pomůže někdo?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53595
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Obal na knihu v InDesignu

Příspěvekod petr22 » 22 srp 2021 16:40

Co znamena nesedi?

Dokument v InDesignu ma okotovane vsechny rozmery - souhlasi s originalem nebo nesouhlasi?

Je to jen o premereni originalu a kontrole ze jsou nastaveny spravne rozmery v softu, to se
pres TeamViewer udelat neda. Vzdalene nelze poznat zda to co je nastaveno je spravne.

Uživatelský avatar
Berry
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: září 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Obal na knihu v InDesignu

Příspěvekod Berry » 23 srp 2021 19:59

Neseděli rozměry, ale taky to, že soubor v InDesignu měl přední stranu, zadní stranu a hřbet, ale fyzicky vytištěné jsou ještě další 2 strany - "vnitřní záložky". Nevím, jak to správně nazvat. No dostala jsem prostě úplně podklady "na prd". Podle tutorialů by pod to šlo přidat vrstvu a tím rozšířit o další boční listy, ale mě to nešlo.
Musela jsem to narychlo pořešit tak, že jsem si změřila všechny rozměry podle výtisku a dělala celé znovu a správně. Takže to mám vyřešeno, ale potřebovala bych nějakou online lekci, co kde a jak, ať se s tím příště netrápím. Stáhla jsem si totiž skript i suprovní šablonu od Adobe na obálky knihy, ale nešlo v tom pracovat, měnit rozměry,... Tak už jsem z toho byla zoufalá.
Mám to tedy pořešeno a budu shánět nějakého ochotného učitele :-).


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti