Streamovani na Facebook / nastavení OBS

...

Moderátor: Mods_senior

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Streamovani na Facebook / nastavení OBS

Příspěvekod DeNNI85 » 13 črc 2022 19:29

Ahoj, je tu někdo, kdo streamuje přes OBS videa nátačená na zrcadlovku? Přestože mám kvalitní techniku, leze mi z toho zvuk na hovno a nedá se to poslouchat.
Mám Lumix S5 + Zoom H8 připojený na foťák přes 3.5mm jack a k zoomu po kabelu 2x Shure SM58. Záznam nahraný na kartu foťáku je čistý, krásný. Záznam pořízený přes OBS též při streamu stojí zvukově za hovno. Zvuk je zpožděný, zahuhlaný, lidi šišlají a někdy úplně vypadávají písmena nebo to je bez zvuku třeba vteřinu.
Foťák mám s PC propojený přes streamovací Kartu Evga XR1 Pro do usb-c na noťasu, koupil jsem si k tomu přímo kabel, který by měl zvládat v pohodě napájení i přenos obrazu https://www.czc.cz/axagon-kabel-usb-c-u ... 01/produkt protže ten dodávaný ke kartě měl usb-c jen na straně evgy a do pc přes klasické USB 3.0 a psalo mi to, že evga potřebuje větší napájení a nefungovalo to (nechápu, k čemu ten kabel je k tomu) když jsem poslouchal zvuk přímo na kartě evga přes sluchátka, byl krásný čistý, když jsem poslouchal online stream stálo to za nic, nahrávka z obs stojí za nic, tudíž předpokládám, že bude problém nělde v nastavení zvuku v obs. Myslel jsem, že by to mohlo být tím, že jsem byl na zdejší wifi, ta jede kolem 20-30MB/s což mi přijde dostatečené,, jenže to by se nahrál záznam čistě a byl by špatný jen stream, místo toho stojí za nic už záznam z OBS.
Jako mikrofon jsem zvolil v nastavení zařízení evga a ostatní vypnul.
Poradí někdo, v čem by mohl být problém?

Video z besedy jsem dnes chtěl nahrát na Facebook, když se nepovedl stream. Zkomprimoval jsem to na mp4 a 3.4GB a asi 8h mi to jen píše zpracovavam média, je to normální, že to trvá tak dlouho?
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Streamovani na Facebook / nastavení OBS

Příspěvekod petr22 » 13 črc 2022 23:07

Jake je nastaveni OBS - rozliseni, komprese videa, komprese audia, parametry?

20-30MB/s je 160-240 Mbit/s coz musi stacit na cokoliv. Pokud jsi si nespletl jednotky a nemyslis Mb misto MB,
pak ta rychlost je 8x nizsi nez pises, ale take dostatecna. Kdyz nahravas pres OBS na disk, vypada to jak?

Tak dlouho? Ono se to muze klidne pocitat 3 dny nebo 14 dnu, podle pouzite komprese a slozitosti projekt.

To, ze reknes ze vystup je mp4 nevypovida o narocnosti na vykon pocitace nic.
Jaky procesor a grafika je v tom pocitaci, ktery video pocita?
Pouzita komprese, rozliseni a dalsi parametry?
Pouzite efekty a filtry?

Hodne pomaha, kdyz zdrojove video dekoduje grafika, ktera nic jineho nedela, treba iGPU. Pokud oboje dela procesor,
tak naprostou vetsinu vykonu sebere dekomprese zdrojovych dat a pak to renderuje treba 5x pomaleji, protoze
to nestiha kompresi i dekompresi najednou.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Obnovení facebook profilu-jiné jméno
    od freestyy23 » 08 lis 2023 21:04 » v Vše ostatní (inet)
    6
    5508
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 lis 2023 00:48
  • Nastavení RAM
    od Torrman » 21 led 2024 15:13 » v Problémy s hardwarem
    5
    894
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 23:36
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    698
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    897
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12
  • No signal na monitoru po nastavení RAM
    od Shashekk » 29 říj 2023 08:22 » v Problémy s hardwarem
    5
    1075
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:20

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů