Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
FIDLIK
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1710
Registrován: květen 08
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod FIDLIK » 05 říj 2022 14:05

Zdravím,
stala se mi taková nemilá věc. U firemního telefonu, který byl přihlášen k gmailu, se nám poškodil displej a částečně i ZD telefonu. Telefon se pořídíl nový, ale samozřejmě to při přihlášení chce potvrdit na starém telefonu. Ten ovšem není funkční a nenašel jsem cestu, jak se proklikat k nějaké jiné možnosti ověření (druhý email, tel. číslo, apod.). Neznáte někdo nějakou cestu?
Normálně bych to neřešil, ale samozřejmě se vše synchronizovalo pouze na google účet a tak by jsem přišel o tel. čísla.

Děkuji!
i7-2700K, GB Z77M-D3H, MSI R9 380 Gaming 4G, 1x4GB 1x8GB 1600 Kingstone, 256GB SSD (Intel), 1TB 2,5" WD Black, NZXT S340 + Be Quiet! Pure Power L8-530W + 6xF12 LS

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod petr22 » 05 říj 2022 14:12

Obnova uctu - verifikace pomoci SMS

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod kecalek » 05 říj 2022 16:01

Ten starý telefón - ten mal klasickú SIM kartu? Ak áno - je problém s jej prehodením do nového telefónu? Ak nie je - prehodiť SIM kartu - číslo zostane, prihlásenie bude možné na staré číslo. A pokiaľ sa dodala i nová SIM karta k telefónu - po prihlásení k účtu sa len v profile účtu zmení číslo overovania - odhlásiť sa, prehodiť SIM karty (nová za starú) a prihlasovanie bude overovať už na novom čísle.

Nejaké kecy, že to nejde (pri fyzických SIM kartách) - to si strčte do šuplíka. Telefónu je totiž jedno, akú SIM kartu má v sebe zastrčenú.

Pokiaľ by sa jednalo o eSIM - operátori vedia presunúť eSIM z jedného telefónu do druhého - takže nový telefón by mal stále to isté číslo ako pôvodný telefón.

Len treba používať hlavu v takýchto prípadoch!!!

Uživatelský avatar
FIDLIK
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1710
Registrován: květen 08
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod FIDLIK » 05 říj 2022 18:33

V obnově účtu ale nic takového nemám.. prostě tam jen vyskočí, že se musím vrátit zpět a obnovit účet pomocí telefonu. Žádnou jinou možnost mi to nenabízí. U mého osobního účtu tato možnost vyskočila hned, pokud jsem zvolil jiný způsob přihlášení, tady ovšem ne. Není to ve výsledku nikterak "důležitý" účet, je vždy jen kvůli kontaktům, takže se tam nikdy nenastavuje žádné zabezpečení navíc. Každopádně by byla škoda o ty čísla přijít a tahat je od kolegů.
Zkusil jsem napsat ještě na support, ale počítám že odpovědi se buď nedočkám, nebo to bude za x týdnů/měsíců.

Kecálku, pokud tě můj dotaz obtěžuje, tak na něj snad ani neodpovídej. Nejsem úplný negramot a většinu věcí jsem vyzkoušel dle návodů na googlu.
i7-2700K, GB Z77M-D3H, MSI R9 380 Gaming 4G, 1x4GB 1x8GB 1600 Kingstone, 256GB SSD (Intel), 1TB 2,5" WD Black, NZXT S340 + Be Quiet! Pure Power L8-530W + 6xF12 LS

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod kecalek » 06 říj 2022 07:21

Stále si neodpovedal na toto:
Ten starý telefón - ten mal klasickú SIM kartu? Ak áno - je problém s jej prehodením do nového telefónu?

takže sa pýtam znovu: Máš fyzickú SIM kartu? Vieš si ju prehodiť do NOVÉHO telefónu?
Ak máš fyzickú SIM a nevieš si ju prehodiť - tak v plnom rozsahu platí to, čo som napísal.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod petr22 » 06 říj 2022 07:42

Prihlaseni vyzaduje potvrzeni na starem telefonu primo v Google klientovi. Ne SMS, ale zmacknout tlacitko.

K tomu je treba funkcni zarizeni a online, coz v tom pripade neni mozne splnit. U iPhone je to stejne, vyskoci PUSH
notifikace ze se nekdo prihlasuje z druheho zarizeni a je nutne to odsouhlasit.

Ma ten ucet zadane aspon jedno telefonni cislo nebo email pro obnovu? Pokud ne, tak to zadnou SMS nebude nabizet
ani overeni pomoci emailu.

Uživatelský avatar
FIDLIK
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1710
Registrován: květen 08
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod FIDLIK » 06 říj 2022 08:03

Vzhledem k množství účtu se toto bohužel nikdy neřešilo. Jiné řešení tedy pravděpodobně není, že?
i7-2700K, GB Z77M-D3H, MSI R9 380 Gaming 4G, 1x4GB 1x8GB 1600 Kingstone, 256GB SSD (Intel), 1TB 2,5" WD Black, NZXT S340 + Be Quiet! Pure Power L8-530W + 6xF12 LS

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod kecalek » 06 říj 2022 08:03

Budem ti odporovať! Telef. číslo NIE JE viazané na TELEFÓN, ale na SIM kartu! Tá má v sebe uložené to číslo. Takže pokiaľ preloží SIM kartu do iného telefónu, bude mať stále to isté číslo.
Okrem toho - ak má Google účet - môže to zmeniť/ upraviť v profile cez PC - môže tam po prihlásení na PC k účtu doplniť číslo, záložný e-mail.
Teda nechápem, s čím má FIDLIK problém. Ciest, ako sa dostať do účtu je niekoľko: preloženie SIM karty, prihlásenie a úprava účtu cez PC, pomocou záchranných kódov (ak ich nemá - to je jeho chyba!). Ak toto ON NEVIE pochopiť a UROBIŤ - tak je mu škoda radiť - i tak to nepochopí.

Uživatelský avatar
FIDLIK
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1710
Registrován: květen 08
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod FIDLIK » 06 říj 2022 08:09

Už jednou jsem tě prosil, aby jsi se nevyjadřoval, pokud tě můj dotaz obtěžuje a vyvolává v tobě vztek a chuť mlátit do klávesnice. Přijde mi, že z textu nedokážeš pochopit, jaký problém přesně mám. Buď si to celé pročti znovu, nebo se na to opravdu už vykašli.
i7-2700K, GB Z77M-D3H, MSI R9 380 Gaming 4G, 1x4GB 1x8GB 1600 Kingstone, 256GB SSD (Intel), 1TB 2,5" WD Black, NZXT S340 + Be Quiet! Pure Power L8-530W + 6xF12 LS

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod petr22 » 06 říj 2022 08:11

Ma problem v tom, ze bez potvrzeni na tom nefunkcnim telefonu se nemuze prihlasit - nikde.

Kdyz se chces prihlasit na PC, posle ti to PUSH notifikaci na ten telefon kde je prihlaseny. Na
telefon, ne na telefonni cislo. Primo na to zarizeni. Google to zavedl nekdy pred 2 rokama jako
dalsi zpusob overeni.

Nema smysl prendavat SIM karty, kdyz neni dostupne overeni pomoci SMS.

Budu hadat:
Overovaci telefon - nezadan
Overovaci email - nezadan
Overovaci kody - nejsou

V tom pripade je Google podpora jedina moznost. Jenze podle mych zkusenosti, prijde 27 automaticky
generovanych emailu a nic se nevyresi (neslo ale o prihlaseni, ale nefunkcni Ebooky).
Naposledy upravil(a) petr22 dne 06 říj 2022 08:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
FIDLIK
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1710
Registrován: květen 08
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod FIDLIK » 06 říj 2022 08:14

Bingo! Dle mého se budu muset smířit s tím, že kontakty nebudou a hotovo. Popř. přehodím displey z druhého telefonu a uvidíme, jestli se bude dát něco dělat. Děkuji ti Petře
i7-2700K, GB Z77M-D3H, MSI R9 380 Gaming 4G, 1x4GB 1x8GB 1600 Kingstone, 256GB SSD (Intel), 1TB 2,5" WD Black, NZXT S340 + Be Quiet! Pure Power L8-530W + 6xF12 LS

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nemohu se přihlásit do google účtu (poškozený mob. telefon)

Příspěvekod petr22 » 06 říj 2022 08:20

Neslo by spravit ten telefon?

Vymena displeje je mozna u kazdeho telefonu, jake je to poskozeni desky?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů