Zamrzávání PC

...

Moderátor: Mods_senior

Prkp
Level 2
Level 2
Příspěvky: 152
Registrován: únor 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zamrzávání PC

Příspěvekod Prkp » 25 črc 2006 00:33

Když hraju na pc hry tak mi to prostě jednou za čas zamrzne. Jsem už znuděný vysvětlováním to znovu a znovu. Žádal jsem o pomoc mnohé udatné bojovníky s pc, řešil jsem to zde dokonce s mijajou v tématu o 9 stránkách. Přisli jsme akorát na to, že to není softwarem. Čím náročnější hra je tím je větší pravděpodobnost. Jakmile to zamrzne nejde dělat nic než restart natvrdo a na monitoru je "fotka" v místě kde to zamrzlo. Do win nejde najet, altefčtyřknout to nejde prostě se dá říct, že je pc vypnutý až na hučení a místo černa na obrazovce je již zmiňovaná fotka místa záseku. Zkusil jsem reinstalovat každou hru, naformátoval pc, dokoupil ram, nechal otevřený pc kvůli teplotě. Teď mi kámarád řekl s ledovou jistotou, že to je grafickou kartou. Že to jsou typické příznaky.To je vlastně proč se znovu obracím na tento web. Vysvitlo ve mně světýlko naděje, ale po zhodnocení všeho okolo jsem zase trochu znejistěl, protože tenhle problém mám od prvního dne co jsem dostal tenhle pc. Nebylo to akorát tak intenzivní, protože už je to nějaký ten rok zpátky a hry nebyly až tak náročné tak jsem to přehlížel. No a pokud by to teda bylo grafárnou musela by se snad nějak "pokazit" a to nemohla stihnout, protože se mi to seklo ten den kdy jsem stroj dostal jak jsem psal. Ale kdo ví, je to možné. Také mě napadlo, že nemám na hry typu FIFA06 , lineage2 prostě dostatečně silný pc, ale potom jsem si uvědomil, že je to nemožné poněvadž hra než se sekne jede luxusně a plynule. Tak bych rád znal váš názor ohledně špatné grafické karty.... díky

Grafická karta NVIDIA GeForce FX 5600 (128 MB)

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 črc 2006 06:17

Nejde jen tak šmahem od stolu odsoudit kartu, kterou máš. Ve hře je mnoho faktorů, které mohou mít na stabilitu vliv. Jelikož jsem se již dříve podílel na hledání příčin tvých obtíží, tak vím, že se zkoušelo kde, co. Tedy je asi mimo mísu, ptát se na ovladače ke grafice a jejich verzi, protože se instalovaly xkrát. Pokusím se někde v našich předchozích písáních (uf to bude kláda, to bylo stránek :lol: ) dohledat co máš za základní desku a pokusím se najít, jestli zrovna tato kombinace není tím broukem. Každopádně tím nejjednodušším způsobem, jak zjistit kde je pravda je, aby ti kamarád se stejným, ledovým klidem půjčil svojí grafiku a víte oba za pár minut, jak to je.

Doplněno cca 7.00:
Takže jsem se prokousal tvými předchozími trably a s hrůzou jsem zjistil, že jsi nám nikdy nesdělil co máš za základní desku. Našel jsem jen obrázek z Everestu ohledné tvé desky a ten sem ještě poslal Mijaja :evil: To se pak těžko radí. Když nejsi ochotný to rádcům usnadnit.
V tom Everestu jsem našel, že na tvé základovce je integrovaná zvukovka. To je má oblíbená parketa. V BIOSu jí zakaž, do PCI slotu dej zvukovou kartu, kterou si s ledovým klidem půjčíš od kamaráda, stejně jako jeho grafickou kartu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 25 črc 2006 08:43

no celá řada FX se Nvidii hrubě nepovedla takže se není čemu divit...jinak souhlas s karlosem že to chce díl po dílu vyměnit a zjistit kterej to dělá.(tak to dělají"profíci"v "it" firmách :evil: )

jo a jakej máš zdroj??
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Prkp
Level 2
Level 2
Příspěvky: 152
Registrován: únor 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Prkp » 25 črc 2006 13:35

ok pokusím se. Ozvu jak to dopadlo..... teď mě napadá, co kdybych zakázal tu zvukovku a nedávál tam jinou a prostě to zkusil beze zvuku a když se to nesekne.... je to jasné

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 črc 2006 16:32

Weslo píše:no celá řada FX se Nvidii hrubě nepovedla takže se není čemu divit...jinak souhlas s karlosem že to chce díl po dílu vyměnit a zjistit kterej to dělá.(tak to dělají"profíci"v "it" firmách :evil: )

jo a jakej máš zdroj??


Ty seš na ty zdroje fakt ujetej! :))) Ale je pravda že to může být tím.

2 Prkp jestli máš dost odvážného kámoše skuste postupně poprohazovat díly, začni třeba zdrojem, potom mu zkus půjčit grafárnu zda se problém neobjeví i u něj a pod... ona možností je celá řada a radit konkrétně jen tak na dálku bez kusu hardware v ruce moc nejde...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 25 črc 2006 17:44

no víš já s tím mám hodně zkušeností..jak svejch tak jiných lidí..a vím že to je často problém "sestav" od "značkových výrobců" např. LYNX,DXT,Mironet,Autocont,Brave a tuny dalších...

no zkus si to pc co mám já připojit na eurocase 400W..ti to za pár tejdnů vyhoří...mrkni na


http://www.svethardware.cz/art_doc-4B37 ... EB97E.html
http://www.svethardware.cz/art_doc-1726 ... 7D4BC.html
http://www.svethardware.cz/art_doc-8D4A ... fikace,ATX

http://www.ddworld.cz/content/view/34/32/
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 črc 2006 19:27

No docela čumím co výrobci dovolí prodávat...

Koneckonců mám 450W zdroj, na o dost slabší sestavě než máš ty... :)
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 25 črc 2006 20:35

EL DIABLO a jakej??
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 črc 2006 20:38

Eurocase :evil:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 26 črc 2006 06:44

"Ďáble", jak jsi psal Weslovi, že je ujetej na zdroje, tak stejným způsobem jsem já ujetej na integrovaný zvukovky. Kdykoliv jsem kdekoliv řešil nějaký problém a bylo jedno jaký, tak pokud byla použítá integrovaná zvukovka byla na vině ona. Sám to teď mám doma. Jel jsem na stařičkého SoundBlastera128 a tvrdil jsem, že mám nejstabilnější systém na Domažlicku. Pak jsem musel Blastera strčit k manželce a sám přejít na integrovanou. Výsledkem je, že čas od času mi nastartuje SddenStrike2 bez zvuku a během zhruba tříhodinového hraní minimálně jednou vylítne ze hry do Woken, jako by nikdy nebyl Sudden puštěný... :evil:
prkpe, zkusit to můžeš, ale hry asi budou protestovat, že je nelze spustit bez zvuku... :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 26 črc 2006 09:59

El Diablo píše:Eurocase :evil:


už se těším na tvůj thread o vyhoření PC :D :D :D

nemáš náhodou tohle??
http://www.alzasoft.cz/zdroj-eurocase-4 ... d47899.htm

vyhořel po tejdnu provozu..naštěstí sebou nic nevzal... :D :D :D
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 26 črc 2006 18:37

Asi to bude on, jenže na obrázku je 300 a na ní je odlišná mřížka ventilátoru, konec konců je to jedno měl by to být tenhle:
http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=53819

Původně sem chtěl jiný ale nebyl na skladě...

Z vyhoření strach nemám než sem koupil novou grafárnu tak sem měl 350 a jela dost dlouho a bez problémů...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti