Přehrávače a kodeky

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přehrávače a kodeky

Příspěvekod Jan Pašek » 29 říj 2006 15:08

Tak trochu se vrtám v PC Vyhodil sem BS Player a místo něho nainstaloval Clasic Player abych jedním přehrávačem pokryl co největší počet typů mediálních souborů.
Pro podporu titulků v Klasic Pl. je ale třeba povolit nějaké "VMR 7 a 9" a "Direct 9 (ten bych snad měl mít)" z toho zbytku sem trochu tumpachovej čili lama poprosil bych podrobnější vysvětlení.

Dál už vím že sebelepší přehrávač mi nepojede bez kodeků tady mám další problém některé mám v PC 2* (codec pack All In 1 6.0.3.0, Auto GK s vlastní instalací kodeků a ConvertXtoDVD který je ruším nainstaluje taktéž) a u Xvid se mi ztrácejí kanály z řečí a slyším jen ruchy. Navíc u některých kodeků potřebuji jak enkondér tak dekodér protože ripuju(Xvid,divX) a natahuji (dvd clasic) filmy jak si kdo řekne. Tak tady bych potřeboval poradit jak to udělat aby tam byli jen jednou a nějaký balíček kodeků pro co nejširší spektrum formátů pokud zmiňovaný nevyhovuje ale pokud možno bez další omáčky a'd už mám taky neco z ušetřeného místa na HD.

Možná že kumuluji moc problémů do jednoho příspěvku ale protože přehrávače a kodeky úzce souvisejí je možná lépe problém vidět v celku. Podle toho jak se mi choval PC to vypadalo že mi Win media player 11 zůstává viset v operační paměti i po ukončení a následně od toho zamrzne PC chtěl bych se vrátit k verzi 10 a to kromě již popsaného ze dvou důvodů Povolím u něj spouštění spořiče (bude tedyvyhrazen pouze pro přehrávání Clasic CD a MP3 a je plně integrován do woken často po výběru používáme "Přehrát vše" a líbí se nám minimalizace do lišty. Jenže sem si myslel že sem ho odebral (Odebrat součásti woken) a von je tam furt a když chci na surovce v program files smazat adresář WMP tak mi to zamítne přístup Naposled to psalo wmpband.dll je používán.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 29 říj 2006 15:17

Vyzkoušej tenhle: http://www.cole2k.net/?display=Codec-Pack-Advanced zdá se dobrý v poměru balast/codecs
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 říj 2006 15:22

Ďáblíku vypadá dobře ale než se do toho pustim raděj se zeptám Odeberu všechny kodeky co tam mám a spustim plnou instalaci toho balíku? Má to dekodéry i enkondéry Pro Xvid nebo divX a taky Pro mpeg2 což je tuším formát DVD.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 29 říj 2006 15:56

Zatím mě jede všechno, i to co mi předtím nejelo...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 říj 2006 16:01

Mno hyn sa hukáže kdyžtak budem sondovat dál.

Du udělat ty kodeky poprosil bych to odebrání WMP a vysvětlení podpory titulků u Clasic Playeru.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 29 říj 2006 16:50

Podívej se také na tento článek.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 říj 2006 17:10

ono s kodeky není až zas tak zle jen sem se chtěl vyhnou dvojí instalaci stejného kodeku navíc k některým potřebuji enkondéry a balíky většinou obsahují pouze dekodéry jinak by mi stačil Al In 1 a byl sem spokojen jenže pak tam máš 2* dekoddér třeba na Xvid a dělá to bordel protože se to nepřežehlí ale nainsastaluje jinam.

Ale toho WMP11 se nemůžu zbavit. Už se mi ho povedlo na surovce trochu umazat ale knihovny a setup se drží zuby nehty i když mám vypnutou obnovu systému. 6e by to chtělo přejít do nouz provozu? ... Pořád mi není jasná podpora titulků u Media Player Clasic.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 30 říj 2006 16:48

Jan Pašek píše:... Pořád mi není jasná podpora titulků u Media Player Clasic.


a v čem je problém ? menu Soubor - Načíst titulky ( Ctrl+L )
pokud bude dělat problémy, tak Možnosti - Přehrávání - Výstup - zvolit VMR9 ( renderless ), DirectX9
Jak na torrenty
Programy pro internetovou komunikaci
Problémy se řeší na fóru, na SZ nebudu reagovat

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 30 říj 2006 19:40

Jindash čteš od půlky já to na začátku psal ale v podstatě si mě velmi stručně odpověděl takže uvidíme když je neuvidíme zeptáme se.

Tak teď ještě jak se zbavit WMP 11 a Nahučet tam zpět českou WMP10 vždycky mi tam něco zůstane na surovce to nejde odmazat píše že je používáno Když dám instalovat WMP 10 Tak mi to zakáže instalaci že je tam novější.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pavel Salák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: říjen 06
Bydliště: Suchdol
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel Salák » 03 lis 2006 23:34

Zkus program Unlocker,v češtině je verze 1.8.5 a zatím jsem s ním smazal všechno co jsem potřeboval

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 04 lis 2006 13:11

Mno unlocker znám ono je to sním tak že vymazává na surovce a pokud nevíš co mažeš nebo to předem nepodrobíš konzultaci s těmi co vědí můžeš si po odmazání určitých knihoven *.dll složit systém.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pavel Salák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: říjen 06
Bydliště: Suchdol
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel Salák » 04 lis 2006 20:33

To je sice pravda,ale soudě podle toho co píšeš,víš co chceš smazat a nějak to nejde.Tak jsem hodil tip.Teď záleží už jen na tobě.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů