Tak jenom pro ukončení, tohle je tedy vítězný výběr
https://www.czc.cz/233925,198449,241828 ... 17062/kody - zdroj, bednu, disk jsem už měl.
Grafiku, kterou jsem bral na czc.cz nemají, bral jsem jí na Alze a je to grafika MSI Radeon RX 580 Armor 8 GB.
První, co jsem musel provést, byla aktualizace ovladačů, protože Win 10 natáhly automaticky drivery z roku 2017. Hned jsem na grafice testnul Deus Ex Mankind Divided na Ultra. Hra jede naprosto plynule, jediné, co se občas stane, že při nějakém filmečku zčerná obraz asi na 2s a hned zase naskočí, těžko říct, čím to je, zapojeno mám přes HDMI, ale prý u téhle hry je to normální vč. padání apod. Grafika samotná je super, ale zvukově je to hotové letadlo aneb když se připravuje na řádnou zátěž, tak máte pocit, že comp odletí. Hodně hlučná v zátěži, bez zátěže vypíná větráky, Arcticy na bedně pak nejsou vůbec slyšet ani Pure Rock na CPU. Instalace CPU chladiče byl slušnej oříšek, zapotil jsem se, ale dal jsem to.
Co se týče monitoru, tak hned jsem dostal sprchu, že TN panel je na nic, nicméně, oproti jiným z monitoru nebolí oči, není nepříjemný na koukání, velmi rozumě už z výroby nastavený jas apod., barevně super, v té cenové relaci naprostá paráda, pokud bych ho měl po roce či dvou vyměnit za nový model, tak nelituji. Nějaké, že jsem měl vzít IPS, na to se můžu vyprdnout.
Jediné mínus té desky - málo USB 3.0, ale dá se řešit nějakým USB hubem.
Jinak grafika ve slotu i když je připevněná šroubkem tak se slušně naklání jak je velká a těžká, na desce by neškodilo na konci jištění proti náklonu. Ale to jen můj pocit. Jo a co se týče topení v plné zátěži, tak větráky krásně teplotu regulují, ze začátku topí dost, po chvilce jen lehounce.
Za mě spokojenost.
Skříň: noname - Procesor: AMD Ryzen 5 2600 - Paměť: 8GB DDR4 - HDD: 1x 120 GB SSD a 1x 256 GB - Grafika: MSI RADEON RX580 8 GB ARMOR - OS: WIN 10 PROFESSIONAL OEM - Klávesnice: Trust silent - Myš: Genius Scorpion
Sluchátka: Lewitz HP710 a Intezze cliq.