Nový notebook do 30-33k

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Sheriff
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nový notebook do 30-33k

Příspěvekod Sheriff » 24 led 2023 20:05

Mám už starý notebook a rád bych přešel na něco novějšího.
Mám teď ACER Aspire V 17 Nitro a ten radši už jen používám na kancelářskou práci.
Při hrách mě totiž děsí teploty kolem 95°C (používám NoteBook FanControl) tak už na něm radši moc nehraji.

Rád bych, aby nový NB měl:
OS (Win10 neo Win11)
RAM alespoň 16GB
GPU Nvidia RTX30.., ale klidně si nechám poradit
SSD 1TB a nebo 512GB, ale aby byl lehce upgradenovatelný o další SSD disk (úprava pro totalního NOOBA, abych nepřišel o záruku a nic tam neponičil)

Poznámky:
Rád bych, aby NB zvládal hrát hry z roku 2022, aby moc netopil a aby dlouho vydržel a ne jak můj ACER po 2 rokách navštívil SERVIS.
Koukal jsem na Lenovo Legion a ty NB nevypadají špatně.
Mám teď aktuálně ACER, ale upgradetovalenost RAM a HDD otřes a ty teploty a chlazení nic moc, tak bych šel od něho.
ASUS značku moc nemusím, mám s ní špatné zkušenosti. Sice je to už asi přes 10 let zpátky, ale co už. Možná je už čas změnit názor :D

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový notebook do 30-33k

Příspěvekod petr22 » 24 led 2023 20:08

Obavam se ze jsi ve spatne cenove kategorii - herni notebook za 30 tisic Kc je to nejlacinejsi na trhu,
teplota kolem 100 stupnu a s tim spojena kratsi zivotnost (zaruka pouze 2 roky) je v teto cenove kategorii
standardem. Take by bylo dobre, aby to nebyl Acer. Ten tam prave nacpe nejvykonnejsi komponenty v dane
cene a chlazeni a konstrukce je ponekud osizene. Neni mozno zvysit rozpocet? Protoze kolem 30 tisic nelze
nizke teploty a dlouhozou zivotnost ocekavat od niceho, jen muze konkretni kus prijemne prekvapit.

Zakladni otazka - musi to byt notebook? Stolni pocitac za stejnou cenu bude vykonnejsi a hlavne spolehlivejsi
nehlede na moznost opravy, ktera u notebooku v podstate neexistuje kdyz odejde zakladni deska v cene ntb.

Pokud musi byt kolem 30 tisic, tak neco jako https://www.alza.cz/lenovo-legion-5-17a ... 572730.htm

Tomuhle Lenovo veri na tolik ze dava 3 roky zaruku, aje je to s Intel procesorem:
https://www.alza.cz/lenovo-legion-5-15i ... 251094.htm

Bohuzel, podobnych notebooku na opravu a do sberny mi proslo rukama mnoho, takze bych se nespolehal na to ze
ten kus co koupis zcela urcite neodejde.

Co se tyce puvodniho notebooku - dilo zkazy uz bylo vykonano, bezolovnaty cin a vysoke teploty, ted uz v podstate jen zbyva cekat,
kdyz se zacne projevovat nejcastejsi zavada notebooku. Pouzivani jen na kancelarskou praci je dobry napad jak zivotnost zvysit.

Sheriff
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový notebook do 30-33k

Příspěvekod Sheriff » 31 led 2023 18:50

Zvýšit rozpočet na 35-40 tisíc, asi moc nepomůže? Dávat za NB 40 tisíc mi sice už příjde moc, i když jsem původně chtěl dávat do těch 40 tisíc.

Rád bych, aby to byl NB. Jsem zvyklý na mobilitu a že mi zabírá málo místa na stole.

Ten Lenovo s 3 letou zárukou mě zaujal. Že bych si řekl, že 1 rok by mě stál 10 tisíc (tak by se mi to do 3 roků ta investice vrátila).
Píšete "aje je to s Intel procesorem" to vadí/to je dobře? Jít radši do amd nebo alespoň do i7?

Z NB do 35-40tisíc byste mi doporučil jaký? Lenovo Legion, nebo jinou značku?

Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 291
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový notebook do 30-33k

Příspěvekod Gerete » 31 led 2023 19:41

Musí to být notebook? Nemůže stolní? Ty Legiony nejsou špatné, ale kamarád má verzi s 5600h + 3060 a stejně když hraje musí mít podložku a i tak mu to dostahuje 100° C. Raději bych šel cestou stolního pc.

Pokud je problém velikost existují cca 11 l skříně. I tam jsou nějaké kompromisy, ale dá se to občas převážet.

Edit: Místo na stole je nejmenší. Bedna může být pod stolem, monitor na stěně a na stole ti místo bude zabírat jenom myš a klavesnice.

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Online
Kontakt:

Re: Nový notebook do 30-33k

Příspěvekod HelFix » 01 úno 2023 07:57

Tak kamarád používá podložku na chlazení? Mám pocit, že hraní si s teploty takovým to způsobem jen zkracuje životnost spojů.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový notebook do 30-33k

Příspěvekod petr22 » 01 úno 2023 08:08

Ono se to bez te podlozky casto rovnou vypina kvuli prehrati. Samozrejmne od takoveho notebooku nelze kvuli
pouziti bezolovnateho cinu ocekavat nejakou delsi zivotnost. Coz je presne opak toho, co je pozadovano.

Mit "herni notebook" je dneska moderni, porizuji si ho i lidi kteri zadny notebook nepotrebuji s nejakou na prvni
pohled divnou vymluvou jako ze nemaji v celem byte misto na pocitac. Vse je OK obvykle do chvile, kdy ma notebook
zavadu - posledni notas co kupoval kolega na hry odesel 4 mesice po zaruce a deska do notasu co stal 28 tisic stala 23 tisic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový notebook 20k
    od Myerina » 13 led 2024 19:05 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    828
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    15 led 2024 22:09
  • Názor na nový notebook
    od pompeus50 » 06 dub 2023 21:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    868
    od pompeus50 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2023 15:08
  • Nový notebook, dobrý poměr cena/výkon
    od drdr321 » 06 bře 2024 17:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    864
    od drdr321 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 14:30
  • "Nový" notebook.
    od liborek » 08 srp 2023 19:43 » v Problémy s hardwarem
    5
    975
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 18:14
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » dnes, 19:07 » v Sítě - hardware
    2
    51
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    dnes, 19:55

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů