Tip na LCD

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

honzaq
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Tip na LCD

Příspěvekod honzaq » 29 led 2007 15:26

Chtel bych si koupit nějaký dobrý LCD monitor 19" tak do 8500,- vhodný na hry.
Můžete mi někdo nějaký doporučit ??? díky za každý tip

Reklama
Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tip na LCD

Příspěvekod jarod72pm » 29 led 2007 15:37

honzaq píše:Chtel bych si koupit nějaký dobrý LCD monitor 19" tak do 8500,- vhodný na hry.
Můžete mi někdo nějaký doporučit ??? díky za každý tip

kazdy ma ruzny pohled na cenu LCDcka a jak je narocny ale pokud jak pises chces VHODNY na hry tak ti doporucim za uzasnou cenu jeden solidni LCD panel (za ty prachy no neber to)
a to:
http://www.barbone.cz/?stiid=54130&strs ... 01DVITCO03
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

honzaq
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod honzaq » 31 led 2007 21:11

A jaký názor mají zdejší odborníci na tenhle kus?? 8)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000CAD
připadá mi zajimavější hlavně ten kontrast

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 31 led 2007 21:19

koupím toho Benq ušetříš nějakou tisícovku a rozhodně neproděláš.. doporučuji :wink:
Zákl.deska - Gigabyte GA-EP45-DS3L, Typ CPU - Intel Core 2 Duo E8600 3.33GHz, Paměť - 2 x 2GB DDR2-800, Grafická karta - Sapphire Radeon HD TOXIC 4870 512MB GDDR5, Monitor - BenQ FP73G 17', HDD jednotka - SAMSUNG 750 GB, Zdroj - OCZ Game Xtreme 700W, Operační systém - Win Vista Home Premium

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

uhly

Příspěvekod cybernovi » 31 led 2007 21:33

ja už bych si klasickej asi nekoupil. Širokoúhlý mi prostě přijdou líp vynaložený prostor. Možná je to jen degradace z notebooku, ale i to je treba zvážit ;) Třeba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42871

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 01 úno 2007 06:51

Vzal bych to víc teoreticky obecně sleduji odezvu pod 8ms čím nižší tím lépe a podsvícení nad 300mCdl na cm2 další parametr je rozlišení.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 01 úno 2007 07:03

Řadím se k těm, kteří u LCD preferují především kontrast. Není nic horšího, než za slunečného dne nevidět na ploše nic. Proto bych si znovu koupil svůj LG, nebo toho Samsunga co doporučoval Cybernovi, ten má dokonce odezvu 2ms, oproti 5ms u LG, otázkou však zůstává, kdo kecá víc a kdo ten rozdíl pozná. Každopádně kontrast 2000:1 nemá chybu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 01 úno 2007 07:19

No vidíš a na tenhle parametr mi ještě nikdo neupozornil. tak ho taky nedávam k dobru.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

odevzu

Příspěvekod cybernovi » 01 úno 2007 09:06

jj, ten kontrast je důležity. Odezva u nového LCD už ne, pokud nekoupíš z kauflandu nebo od značky Kjonk-čank tak už jsou ty odezvy minimalni, jestli 5ms nebo 2ms nepoznas, stejne v tutom vyrobci lžou :)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 01 úno 2007 09:13

Mohli bychom tedy shrnout že dobrý LCD monitor se pozná podle výše uvedených parametrů ti kdo by si jej ctěli koupit z bazaru měli by si dát pozor i na odezvu. U bazarového nákupu vyžadujte též instalační CD mohl by být problém se sháněním ovladačů. Bez toho kolečka jim to tam raději nechte i kdyby vám prodavač sliboval hory doly.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: uhly

Příspěvekod jarod72pm » 01 úno 2007 15:09

cybernovi píše:ja už bych si klasickej asi nekoupil. Širokoúhlý mi prostě přijdou líp vynaložený prostor. Možná je to jen degradace z notebooku, ale i to je treba zvážit ;) Třeba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42871

Já bych zase nekoupil širokoúhlý když vidím u bráchy tu hru jak je roztažená nebo nějakou aplikaci tak mi to připadá dost roztáhlé a divné .Jo na LCD televizi -filmy ještě skousnu (se taky dělají už 16:9) to jo,ale
na PC bych si koupil raději klasickej a případně bych měnil rozlišení na to co zrovna potřebuju.
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: uhly

Příspěvekod cybernovi » 01 úno 2007 15:21

jarod72pm píše:Já bych zase nekoupil širokoúhlý když vidím u bráchy tu hru jak je roztažená nebo nějakou aplikaci tak mi to připadá dost roztáhlé a divné .Jo na LCD televizi -filmy ještě skousnu (se taky dělají už 16:9) to jo,ale
na PC bych si koupil raději klasickej a případně bych měnil rozlišení na to co zrovna potřebuju.


Proti gustu žadnej dišputát, nebo jak se to říká :D Vetšina novejších her má v nastaveni grafiky i širokouhle rozmery, tak se obraz neroztahuje. Kdyz jsem přesel ze stary 17ky na sirokouhly book tak jsem taky řikal, že je to hrozne divny a nelibilo se mi to. Pak jsem si to zvykl a prejde mi divnej normalni :D Je to třeba zkusit v nejaky prodejne, chvili do toho čučet co se libi vic :)


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů