PC (na hry) do 20 000

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Connor
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod Connor » 17 čer 2014 14:36

Zdravím,
potřeboval bych poradit se složením počítačové sestavy do (+-) 20 000 korun. Chtěl bych ho tak nějak na prakticky jakoukoliv činnost, ale nejdůležitější by bylo, aby dokázal co nejdéle (i s nástupem těch next-gen, co už začali od minulého roku strašit všechny hráče, co ještě nemají upgradované mašiny - Witcher 3, The Division atd.) aspoň na střední (ale třeba i vyšší, pokud by to do té ceny šlo) detaily rozjíždět hry. Doufám, že by ale neměl problémy i s jinými funkcemi (hlavně práce s Officem, případně dívání se na filmy atd.), ale počítám že tohle by takový PC měl zvládat v pohodě. Chtěl bych do těch 20 000 vecpat prakticky vše, neb momentálně mám noťas ještě s Vistou, takže nemám nic, co bych mohl použít již teď. Tedy do 20 000 včetně operačního systému, monitoru, grafiky atd. a nějakých slušných (ale nemusí to být žádné úplně dokonalé) repráčků, klávesnice, myšky atd.
Už jsem se po internetu i na nějaké sestavy od uživatelů a písálků díval a nejvíc mě (tedy kromě té trošku nad ceny, která ale vyplývá spíše z těch "vedlejších" komponentů) zaujal tento výběr/článekhttp://www.cena-vykon.cz/2014/03/23/nejlepsi-herni-pc-sestava-do-25-000-kc/, ale jsem otevřený úpravám či úplně jiným sestavám, pokud by jste našly nějaké zásadní chyby či alespoň nějaké ještě lepší :-)
A nakonec bych se ještě rád zeptal, jak to s takovým složením chodí, co se týče procesu od nakupování až po dovoz domů, tedy poradit nějaké internetové obchody, které by to složili a dovezli za přijatelné ceny + měli na vše záruku.
Děkuji velmi za odpovědi a váš čas :-)

Reklama
VSmanCZ
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2157
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod VSmanCZ » 17 čer 2014 14:45

Vítej na PC-Help!
Není to žádné dělo, ale na chvíli to vydrží. Grafika se dá přetaktovat na R9 270X, takže je to dostačující a hry si zahraješ na slušné detaily.
20k.jpg

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod beather » 17 čer 2014 14:48

počkej si ještě na vyjádření někoho z HW spec teamu
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod Clorky » 17 čer 2014 14:51

Ahoj, Vítej na PC-Help.

Lepší to nevykouzlím. Radit s výběrem myši a klávesnice jde těžko, je to hodně subjektivní volba. To samé reproduktory.
http://www.czc.cz/crp4sobrfcjbq8jociuoubp74e/seznam

Kdyby sis těch 5k (jak to je v tvém odkaze) připlatil, tak by tam šla i5 a R9 280X => sestava na jiné úrovni.

VSmanCZ
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2157
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod VSmanCZ » 17 čer 2014 14:55

Sestava je stejná jako mám já, akorát s jiným příslušenstvím. Jak se řeklo, je těžké, aby to padlo každému do oka. V této ceně se to vybírá špatně. Já bych si našetřil a připlatil, jak řekl Clorky :-)

mmfmoc
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3806
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod mmfmoc » 17 čer 2014 16:34

Já bych to udělal ještě jinak
http://www.czc.cz/81t2rn9tfmhd9bqiepkqmeda16/seznam
Vždycky jsem hlásal, že je nesmysl připlácet za serepetičky jako herní klávesnice apod. Pokud mám už herní počítač a zbývají peníze - proč ne. Ale pokud se počítá každá koruna? Rozhodně ne.

Asi si řeknete, že i3 je pro tu 280ku slabá, ale nemyslím si to, hlavně za pár měsíců není problém vyměnit za i5.

Connor
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod Connor » 18 čer 2014 11:33

díky za odpovědi a omlouvám se za prodlevu, nějak jsem se už nedokázal včera dokopat k výraznějšímu průzkumu.
Tedy říkáte, že by bylo pro budoucnost velmi výhodné investovat ještě těch pár tisíc navíc. No, odněkud bych je vyhrabat možná mohl, ačkoliv to bude natěsno. Kdybych tedy chtěl tu i5 a 280X, mohli byste napsat přesně, které? A dívám se, že u té 270 je i ten kupon na bonus - dvě hry, bylo by to možné i u 280?
Co se týče monitoru, chtěl jsem se ještě zeptat, zda kdybych někdy v budoucnu přemýšlel o koupi PS (ať už jakkoliv očíslovaného, ale pod trojku asi nepůjdu), šlo by ten monitor používat na hraní, tedy šlo by tam do toho PS zapíchnout a hrát? + monitor od Clorkyho má v názvu IPS, v čem přesně spočívá ten rozdíl od těch, co to tam nemají? :-)
A pak ještě směrem k tomu, jak a kde to objednat a jak by celý ten proces až do případného sestavení doma probíhal. Jelikož něco takového dělám samostatně poprvé, docela rád bych o tom měl co nejvíc informací, jak jen jde.
Díky ještě jednou :)

mmfmoc
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3806
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod mmfmoc » 18 čer 2014 12:11

Pokud bys jich ještě már někde vyhrabal tak
http://www.czc.cz/erbpmdb0tcin2aasqdnk492hhe/seznam
A to už je PC, který ti nějaký ten rok vydrží na slušné úrovni..

Monitor se od ostatních liší v použitém panelu, který používá technologii IPS. Ten, co jsem doporučil já používá VA a ten co tam dal VSMan je TN. O těch technologiích si něco najdi.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod beather » 18 čer 2014 12:20

to co poslal mmfmoc je dobrá volba.. vydrží to a určitě se za to vyplatí připlatit :-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

mmfmoc
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3806
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod mmfmoc » 18 čer 2014 12:23

Teď na to ještě koukám a ta 280X by chtěl asi trošku výkonnější zdroj, raději tedy
http://www.czc.cz/erbpmdb0tcin2aasqdnk492hhe/seznam

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28592
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod Martab » 18 čer 2014 12:39

Case bych dal http://www.czc.cz/corsair-carbide-serie ... 36/produkt do té BITFENIXky se nevejde vyšší chladič, a pokud si to nebudeš nechávat sestavovat, tak změnit i desku za http://www.czc.cz/gigabyte-ga-b85-hd3-i ... 73/produkt, protože u té MSI je potřeba upgradovat BIOS, kvůli podpoře i5-4460.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

mmfmoc
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3806
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC (na hry) do 20 000

Příspěvekod mmfmoc » 18 čer 2014 12:41

Ha vidíš, to jsem zapomněl napsat, ať si to raději nechá složit, kvůli upgradu biosu. Tedy nejen, pokud s tím nemá žádné zkušenosti.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 33 hostů