Zdoj v novém PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

BROZA
Level 3
Level 3
Příspěvky: 509
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Zdoj v novém PC

Příspěvekod BROZA » 14 dub 2007 15:46

V pátek odpoledne mi totálně zkolabovalo PC.Jelikož PC prostě potřebuji kvůli práci byl jsem nucen se rychle rozhodnout a koupit nové.Během 3hodin mi přivezli toto.Jsem spokojen,chodí pěkně,akorát asi přikoupím ještě 1GB paměti.Za tyhle peníze bych asi dokázal s pomocí tohoto fora postavit něco lepšího(nevím moc do toho nedělám)ale budiž.Jedná se mi hlavně o to zda bych neměl vyměnit zdroj za nějaký lepší.Chci tam přidat ještě TV tuner,budou tam celkem 2 mechaniky a 3 HDD,poměrně dost zatěžuji i USB mám tam bezdrátovou myš,jejíž dock slouží zároven i jako nabíječka na 2 tužkové baterky a tak se bojím aby to utáhl a neshořelo mi s ním i PC.Můžete na to mrknout a říct,zda je dostačující či nikoliv?Díky

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 14 dub 2007 16:09

Je tam značkový zdroj, tak to snad utáhne, ale po přidání všeho co uvádíš, bych měl obavu. Ať se ještě vyjádří někdo, jež má s tímto zdrojem zkušenosti.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 14 dub 2007 16:28

Ja jsem mel mit stejny z droj ale z duvodu zminene zateze jsem si radsi priplati a koupil Fortron 400W. Mam taky v pc 3xHDD a 2 mechaniky viz podpis. PC slape v pohode nevim jak by to vypadalo s 350....ale nezapominej ze ty mas o neco ziznivejsi cpu. :wink:
Počítač: ANO! :bottle:

BROZA
Level 3
Level 3
Příspěvky: 509
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod BROZA » 14 dub 2007 16:53

1.Jaký zdoj by jste tedy doporučili aby mi seděl do skříně?Nejlépe ze stránek http://www.alza.cz
2.Jsou nějaká uskalí při výměně zdroje na které si mám dát pozor?Manuálně zručný jsem,já jen na co si mám dát eventuelně bacha :lol:

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 14 dub 2007 17:39

No az ho budes vymenovat tak by mel byt pocitac nejakou dobu vypnuty aby se vybili kondaky ale to neni zas tak dulezity pokud se nebudes rejpat v jeho konektorech:-) Az tam budes montovat ten novy tak hlevne dobre srovnej kabely aby mohl vzduch dobre proudit skrz celou skrin.
Doporucuji tento http://www.alza.cz/zdroj-fortron-bluest ... d67532.htm
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 14 dub 2007 21:16

Podle časopisu COMPUTER 20/06 byla spotřeba velmi podobné sestavy(Core2Duo 6300 a GeForce 7600GT) v zátěži 146W.Když přidáš další pevný disk-připočítej ještě tak 20W .
Pro James_Radlla :sestava Athlon X2 3600+ měla se stejnou kartou spotřebu v zátěži 142W takže ten Core 2Duo ani nijak žíznivější procesor není.
Takže když to shrnu,pokud neplánuješ dokoupení výkonější grafiky s přídavným napájením,ten zdroj stačí.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 15 dub 2007 16:44

souhlas s marfym....

pokud by si chtěl přece jen zainvestovat doporučuju Enermax Liberty 400W nebo Seasonic 430W

edit: Marfy - myslíš ten časopis Computer jak tam doporučujou ty desky Asrock a ECS jako základ PC?Nevím jak zbytek témat ale o hardware většinou píšou dost divně ..
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 15 dub 2007 16:53

Ja jsem to vztahoval k memu cpu, coz je jedno jadro a ma urcite mensi spotrebu nez dvojjadro pentium. Ale 100% to rict samo nemuzu protoze v ty tabulce nejspis neni, kdyz jsi napsal X2ku.
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 15 dub 2007 19:43

James_Radlle píše:Ja jsem to vztahoval k memu cpu, coz je jedno jadro a ma urcite mensi spotrebu nez dvojjadro pentium. Ale 100% to rict samo nemuzu protoze v ty tabulce nejspis neni, kdyz jsi napsal X2ku.

Jo-tak to jsem přehlídl,že máš jednojádro.Jinak v tom testu je jednojádrový Athlon64 3800+ a má s tou kartou spotřebu v zátěži 138W.Ještě jsem si všiml,že v některých hrách dokonce předčí moje dvoujádrové Pentium D945,takže pokud ten 3700+ má podobný výkon,což předpokládám-tak je to opravdu dobrý CPU na hry.
Co se týče časopisu Computer-co se dá změnit na faktech jako 3D MARK nebo SiSoft Sandra.Takže to co napíšou nemám důvod o tom pochybovat.Ohledně desek AS Rock,je to pobočka ASUS-takže by to neměly být šmejdy.ECS-to je něco jiného.(nízká kvalita za nízkou cenu-co dodat)Sám jsem desku ASRock použil při výměně desky v PC ze sock.A, zatím funguje dobře.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

BROZA
Level 3
Level 3
Příspěvky: 509
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod BROZA » 15 dub 2007 20:40

Takže jestli jsem to pochopil,měl by současný zdroj prozatím stačit.Tak já tam jdu tedy vrazit ten TV tuner.Měl jsem strach ho tam zatím dávat.A at nezakládám další vlákno tak to napíšu sem.Chci to rozšířit ještě alespoň o 1GB RAM. Mám přikoupit ty samé co tam jsou?Podle selského rozumu si myslím že ano,ale pro jistotu se ptám

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 15 dub 2007 21:44

Marfy: Ma to jen jednu chybicku (nechci se chlubit) Obrázek ja mam totiz 3700 s jadrem San Diego takze ma cache 1MB !!! 8) 8)
pokud jsi myslel 3800 pro AM2 nebo pro 939 tak ty maji jen 512MB cache :wink: takze tabulkove je ten muj procak jeste vys 8) :lol:
Počítač: ANO! :bottle:


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů