Recenze sestavení PC v CZC.cz

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
WhySoSad
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 819
Registrován: květen 15
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod WhySoSad » 20 led 2016 15:33

V poslední době jsem tu četl spoustu dotazů k tomu, jestli je dobrý nápad nechat si v CZC sestavit PC. Rozhodl jsem se proto sepsat tu některé dojmy, doplnit je o foto a celkové zhodnocení.

V prvním případě bych chtěl CZC pochválit za jejich ceny, ve srovnávačích vychází většinou z velkých e-shopů nejlevněji a i v porovnání s nejnižšími nabídkami od ne tak renomovaných e-shopů je cena maximálně o pár desítek korun dražší. Když to spojím s širokou nabídkou kvalitních komponentů, přehledností webu a možností vytvářet si vlastní seznamy, tak nevidím jediný důvod proč volit jiný eshop. Což je ale čistě můj subjektivní názor založený na pozitivních zkušenostech z minulosti.

Teď už k samotnému PC. Chvíli jsem přemýšlel, jestli si PC složím sám, nebo trochu zariskuji a nechám si ho složit od techniků v CZC. Nebylo mi naděleno přehršel trpělivosti, takže vyvázání kabelů, jejich vedení atp. není proces, který bych si dvakrát užíval. Nechal jsem to tedy na nich, do objednávky jsem připsal poznámku, ve které jsem je poprosil o co nejčistší cable management, jen pro jistotu. Také jsem požádal o dodání veškerých krabic od komponentů, pro případ následného prodeje některého z nich v rámci upgradu.

Objednávku jsem odeslal v pátek ráno, všechny komponenty byly skladem. Během víkendu jsem měl pro sebe blokován jeden kus od každého s výjimkou zdroje, na jehož blokaci jsem musel čekat do pondělí. Několikrát mi přišel email, v jakém stavu se zakázka nachází. Jen s jejich emailovou podporou je to trochu na delší lokte, na dotaz o dostupnosti zdroje mi odpověděli až den po převzetí PC. Čert to vem, nepodstatné…

Zvolil jsem osobní převzetí na pobočce v Brně. Věřím, že interní přepravní služba CZC, která si přepravuje zboží mezi výdejnami má potuchy o tom, co veze a podle toho se ke zboží snad také chová. Tolik už jsem ale nevěřil české poště, přeci jen, nechám si posílat složené PC se všemi komponenty, proto jsem si raději zvolil možnost osobního převzetí. Ve čtvrtek bylo PC připraveno k odběru, to znamená 5 pracovních dní, do kterých počítám jak den objednání, tak den, kdy od rána leželo PC na pobočce. Velký palec nahoru.

Na výdejně jsem převzal PC zabalené v krabici od case a nahoře byly izolepou přilepeny krabice od komponentů. Jedinou vadou, kterou mi technik sdělil bylo, že nemají všechny krabice, takže jsem se musel obejít bez těch od CPU a HDD. Otázkou je, jestli by byla krabice zabalena jinak v případě posílání PC poštou, ale předpokládám, že ano.

Ponechám stranou nadšení designem case atp. což je opět čistě subjektivní a zaměřím se na samotný vnitřek skříně. Jak je vidět na fotkách níže, cable management je na opravdu vysoké úrovni. Kryt zdroje navíc zajišťuje opravdu čistý vzhled, bez toho, aby bylo vidět více kabelů než je nezbytně nutné. (ten šeredný boxový CPU chladič bude muset jít pryč, nikdy jsem si nemyslel, že zrovna na tomto mi bude záležet…) Doporučoval bych, se v případě výběru case, zaměřit právě na to, jaké jsou v ní možnosti vedení kabeláže a zařadit to do kritérií výběru. Kromě mé NZXT H440 bych také doporučil levnější NZXT Source 340, která vevnitř vypadá také krásně. Všechny zbívající kabely a příslušenství od ostatních komponentů včetně krytek CPU atp. byly zabaleny klasicky v krabici od základní desky. Byl v ní přiložen i výsledek testování funkčnosti PC.

Všechny komponenty sedí na místě, šroubky dotažené, všechno je pevně tam kde má být. Pohled za druhou bočnici dá nejvíc najevo jak si s vedením kabelů v CZC vyhráli. Myslím, že provedení je

opravdu na špičkové úrovni, prakticky není, co bych jim mohl vytknout. Po této zkušenosti můžu CZC vřele doporučit, snad si takovou kvalitu drží u všech jimi skládaných PC.

Snad tato krátká recenze pomohla těm z vás, kteří váhají, jestli si mají za cenu 0,- Kč nechat v CZC složit jejich PC.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
GPU: MSI GTX 970
CPU: Intel Core i5-6500
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
PSU: Seasonic S12II-520
MB: MSI B150 GAMING M3
HDD: Seagate Barracuda 7200-1TB
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
CASE: NZXT H440
LCD: LG 29UM57-P

Recenze sestavení PC v CZC.cz - http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=40&t=168894

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod petr22 » 20 led 2016 15:40

Slozene je to pekne, i ty kabely jsou zapaskovane v mistech kam neni videt.

Skoda ze nezbyly prostredky na poradny chladic, Fera 2 by tam vypadala lepe nez ta Inteli chudinka krcici se na procesoru.

Uživatelský avatar
WhySoSad
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 819
Registrován: květen 15
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod WhySoSad » 20 led 2016 15:42

Jojo, jak jsem psal v textu, ten chladič je fakt ošklivej a půjde pryč :)
GPU: MSI GTX 970
CPU: Intel Core i5-6500
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
PSU: Seasonic S12II-520
MB: MSI B150 GAMING M3
HDD: Seagate Barracuda 7200-1TB
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
CASE: NZXT H440
LCD: LG 29UM57-P

Recenze sestavení PC v CZC.cz - http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=40&t=168894

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod petr22 » 20 led 2016 15:49

Skoda ze na chladice nejsou tuningove doplnky, trochu cervene by te Fere prospelo.

Uživatelský avatar
WhySoSad
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 819
Registrován: květen 15
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod WhySoSad » 20 led 2016 16:12

Jojo, i proto shanim nějakech chladič s červenými prvky :D

Toto by byla paráda !
http://assets.hardwaresphere.com/upload ... cooler.jpg
GPU: MSI GTX 970
CPU: Intel Core i5-6500
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
PSU: Seasonic S12II-520
MB: MSI B150 GAMING M3
HDD: Seagate Barracuda 7200-1TB
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
CASE: NZXT H440
LCD: LG 29UM57-P

Recenze sestavení PC v CZC.cz - http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=40&t=168894


Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod Clorky » 20 led 2016 16:25

Jako vždy záleží kdo PC skládá. Viděl jsem plno fotek, kde bylo PC sestaveno přímo šíleně právě od CZC.

Uživatelský avatar
WhySoSad
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 819
Registrován: květen 15
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod WhySoSad » 20 led 2016 16:29

Tomu věřím, radši sem jim v poznámce připomenul, že bych chtěl dobrej cable management atp. Snad si aspoň u těch trochu dražších herních sestav dají trochu záležet...
GPU: MSI GTX 970
CPU: Intel Core i5-6500
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
PSU: Seasonic S12II-520
MB: MSI B150 GAMING M3
HDD: Seagate Barracuda 7200-1TB
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
CASE: NZXT H440
LCD: LG 29UM57-P

Recenze sestavení PC v CZC.cz - http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=40&t=168894

Aeroeu
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod Aeroeu » 25 lis 2017 00:13

Souhlasím, CZC je naprostá špička.. Sestavili mi PC do 4 dnů... v pondělí objednávka potvrzena a ve čtvrtek už bylo pc u nás ve městě na pobočce.
Cable management ovšem stejně kvalitní jako na obrázku autora topicu :) Rozhodně doporučuji.

Uživatelský avatar
BL!zZard
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 351
Registrován: červen 13
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Recenze sestavení PC v CZC.cz

Příspěvekod BL!zZard » 25 lis 2017 01:38

Někdo se tu nově registruje, aby napsal do 2 let starého topicu, že CZC je naprostá špička. Proč ne :D
AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Asus ROG Delta Core - Recenze
    od KingGustavo » 03 říj 2023 14:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    4610
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    06 říj 2023 18:27
  • Recenze ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT V2 OC Edition
    od winycz » 27 čer 2023 22:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    13821
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 23:00
  • Popis (recenze) Asus ROG Strix Z790-A Gaming WIFI II
    od KingGustavo » 27 lis 2023 19:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1625
    od KingGustavo Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 16:14
  • Sestavení nového PC - náhodné zčernání obrazovky
    od TheNaptime » 12 črc 2023 12:30 » v Problémy s hardwarem
    3
    1523
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 18:52
  • Upgrade MB + CPU, sestavení druhé sestavy ze starých komponentů
    od rAAAtyy » 20 čer 2023 12:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    631
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 12:51

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů