Vylepšení PC - při renderingu se PC seká

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

diablo311
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vylepšení PC - při renderingu se PC seká

Příspěvekod diablo311 » 14 led 2017 09:15

Ahoj, známý má problémy s PC. Níže zasílám jeho konfiguraci a přesný popis o co se jedná:

https://www.czc.cz/6u33rrscvugi6bjua3005sn017/seznam

Nechal jsem si nainstalovat vizualizační program Lumoin (verze 5.0). Počítač ten program nerozdejchá. Objevuje se mi i další problém. Postupně načítám grafický projekt a kontroluji ve 3D režimu. Tak do 30ti MB načtených dat to běhá celkem slušně (bez zřetelné prodlevy), pak se to začne trochu kousat a při 50 MB už jsou prodlevy v pohybu několikavteřinové. Pokud pokračuji v načítání dalších dat, 3D režim prostě zamrzne. Vidím to na pořízení externí grafické karty se zaměřením na CAD software (Autocad, Archicad, Artlantis, 3D Max, Sktchup, Lumion ap.)

Teď trochu zkonkretizuji své požadavky. Trochu mi dělá problém pohyb modelu ve 3D režimu (sekání až zamrznutí rozsáhlejších modelů)). Tenhle problém jsem si trochu pořešil tím, že nejproblematičtější části modelu definuji do projektu až nakonec (ještě v úrovni Archicad). V navazující úrovni Artlantis už není sekání programu tak kritické. Hlavní problém, který mne nyní nejvíc brzdí, je rychlost renderingu v programu Artlantis. Můj poslední projekt rozhýbával program Artlantis do úrovně videa asi 120 hodin. Když pak zjistím, že v projektu je chyba, kterou ukáže až to video a musím rendrovat znovu, tak je to na zastřelení. Moje představa, je taková, že by bylo zapotřebí zrychlit rendering alespoň 4x (5x).


Můžete prosím poradit, čím tento problém vyřešit? Jaké části v PC vyměnit, případně přidat? Díky za Vaše příspěvky.

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vylepšení PC - při renderingu se PC seká

Příspěvekod Marfy » 14 led 2017 09:41

Počítám,že přidáním grafiky by se to mělo změnit.Novější verze ArchiCADu už počítají i přes grafiku. Pokud nechce pořizovat profesionální řadu Qudro FX ,tak by stačila i GTX 1050 Ti za poloviční cenu.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

diablo311
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení PC - při renderingu se PC seká

Příspěvekod diablo311 » 14 led 2017 10:51

Marfy píše:Počítám,že přidáním grafiky by se to mělo změnit.Novější verze ArchiCADu už počítají i přes grafiku. Pokud nechce pořizovat profesionální řadu Qudro FX ,tak by stačila i GTX 1050 Ti za poloviční cenu.


Přidání RAM nebo dokonce výměna Procesoru? Nebo jsou tyto 2 věci dostačující?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Drobné vylepšení staršího PC
    od mirbac » 10 črc 2023 16:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1122
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:28
  • Seká se PC
    od zdenal83 » 07 úno 2024 19:04 » v Problémy s hardwarem
    2
    1940
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    29 úno 2024 19:17
  • Plex se za routerem Asus seká, před routerem nikoli
    od Fanda_ » 25 led 2024 20:47 » v Administrace sítě
    4
    2531
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    29 led 2024 16:39

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 30 hostů