Notebook za 17 - 19k (HP Pavilion 15) ?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Marhi
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Notebook za 17 - 19k (HP Pavilion 15) ?

Příspěvekod Marhi » 25 říj 2017 00:43

Zdravím,

moc prosím o pomoc. Snažím se vybrat co nejlepší notebook v této cenové kategorii, ale naprosto postrádám jakékoliv rozumné recenze na jednotlivé modely i hodnocení uživatelů. Docela tak tápu.

Ustálila jsem si svoje parametry na operační paměti 8 GB, Intel Core i3, i5, i7 a Full HD rozlišení displeje, pokud možno s IPS technologii. Notebook plánuju hlavně na úpravu fotografii v RAW (editor typu Zoner a jemu podobné, Photoshop určitě ne), to budou asi nejvíc zátěžové operace.

Mám dlouhodobou zkušenost s HP notebooky, tak jsem hlavně pokukovala po nich (HP by měly mít i lepší monitory v dané cenové kategorii), ale z mých parametrů mi nakonec vychází jen HP Pavilion 15 (cc004nc).
https://www.czc.cz/hp-pavilion-15-15-cc ... 92/produkt

Trochu mám ale starost, že grafická karta je Intel HD Graphics, která nemá vlastní paměť a pak, že na fotkách produktu nevidím, že by měl průduchy po stranách. Trochu se bojím, že se ve výsledku bude přehřívat.

Notebook bude nejčastěji stát na stole, na pevné podložce + na chladící, pokud bude potřeba. S přenášením ale taky počítám (proto dávám přednost před stolním počítačem), hlavně kvůli tomu, abych mohla s fotkama pracovat operativně na více místech.

Má někdo prosím s tímto notebookem zkušenosti nebo nevíte o některém, který by byl podobně kvalitní a v této cenové kategorii? Mockrát děkuji předem.

Reklama
creeperman
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 260
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook za 17 - 19k (HP Pavilion 15) ?

Příspěvekod creeperman » 25 říj 2017 19:36

jen mimo téma jako grafik se ptám co máš proti photoshopu? :D
pozvedněme krumpáče a dejme se do toho!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook za 17 - 19k (HP Pavilion 15) ?

Příspěvekod petr22 » 25 říj 2017 19:41

V teto cenove kategorii to bude vsechno stejne - presneji receno stejne smejdy. Kvalitnejsi notebooky zacinaji na 25 tisicich Kc.

Osobne bych koupil repasovane Lenovo T430 s dokovaci stanici. I5 tam je i 8 GB RAM a lze osadit i FHD displej.

Displej notebooku bych neresil - na tom dlouhodobe nikdo nepracuje, kazdy ma k dokovaci stanici pripojene dva aspon 24" monitory a displej notebooku slouzi jen jako nouzovka na cestach. Notebook je vetsinu casu zaklapnuty v dokovaci stanici nekde pod stolem.

Marhi
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Notebook za 17 - 19k (HP Pavilion 15) ?

Příspěvekod Marhi » 25 říj 2017 23:40

creeperman píše:jen mimo téma jako grafik se ptám co máš proti photoshopu? :D


Ten příspěvek asi vyzněl špatně ohledně Photoshopu. Nic proti němu nemám, jen na něj nemám finanční prostředky :-))) Jsem stále amatér, focení je koníček. Photoshop jsem zmiňovala hlavně kvůli náročnosti notebook. Co jsem četla, měl by být ještě výkonnější než co já můžu získat za notebook v ceně, co chci pořizovat já.

Dodatečně přidáno po 53 minutách 17 vteřinách:
Díky za návrh na repas. Moc se mi nechce do použitého zboží, i když vím, že poruchovost je podobná (alespoň se tak udává). Trochu mě děsí další investice, třeba nová baterka apod. Ve vlaku je nulová baterka smrťák, protože občas dochází k výpadkům elektřiny a je po rozdělané práci.

Navíc mě trochu tlačí čas, ideálně bych si představovala mít u sebe počítač tak začátkem příštího týdne :D Práce na tom starém je o nervy :-)))

Rozhodně zvážím, díky za tip.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook 10-15k
    od Kvp2 » 19 dub 2024 10:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1606
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2024 15:36
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    636
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1384
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1456
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    2882
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů