PC Gamepad dilema

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
pavlass2
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC Gamepad dilema

Příspěvekod pavlass2 » 27 pro 2017 13:39

Nazdar,
jen si sem odložím myšlenku. Kdyby vás k tomu cokoli napadlo, budu rád.
Zhruba dva roky mám Steam gamepad. Byl to první pořádný gamepad od doby, kdy jsem přestal hrát na PS2. Byl jsem s ním celkem spokojený, ale před pár dny se poškodil levý bumper. Už necvaká a ne vždy reaguje na stisk, k tomu je slyšet, že v tom něco chrastí, takže se uvnitř asi něco ulomilo.
Teď jsem poněkud nahlodaný v tom, co dál. Dva roky je docela krátká doba obzvlášť vezmeme-li v potaz, že po počátečním ozkoušení jsem ho používal jen čas od času. 90 hodin v Rocket League, k tomu nějakých 10 hodin v Super Meat Boyovi plus nějaký lokální multiplayer, rozhodně jsem ho nepoužíval déle než 200 hodin, což mi přijde docela málo vzhledem k mým zkušenostem s PS gamepady. Jeden je v háji, ale na tom druhém si občas nějaké retro dám, a to jsem s ním strávil mnohem více času a vlastně na něm ještě hrával i můj otec.
No ale pokud nechci Steam gamepad, tak jaký tedy. Playstation gamepad není na PC oficiálně podporovaný, ač podle toho, co jsem zjistil, tak docela funguje. Ale i tak... chci dát 1400 za gamepad, který mi některé hry nemusí vzít?
Obecně nejdoporučovanější se zdá být Xbox controler, ale moc se mi nelíbí umístění analogové páčky, která je přitom při hraní klíčová a tady je na můj vkus prostě až moc vpředu a asi bych strávil dost dlouhou dobu učením se, do čehož se mi přirozeně taky nechce.
No a tady je v podstatě konec, sice existuje doslova horda nejrůznějších PC gamepadů, ale kvalita není obecně zrovna jejich předností. Třeba Logitech F710 vypadá pěkně, ale o něm jsem zase našel, že s ním jsou problémy a musí se čas od času nějak resetovat... nechci koupit zařízení, o kterém vím, že je technicky špatně provedené a bude mě zdržovat a omezovat.
Takže to nejspíš dopadne tak, že si na svém Steam gamepadu přemapuju skok z levého bumperu na levý trigger a budu doufat, že nenarazím na hru, kde bych potřeboval všechny čudlíky. Nebo máte někdo nějaký nápad?

Reklama

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů