Nová kvalitní klávesnice

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
_TiGeR_
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: únor 17
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Nová kvalitní klávesnice

Příspěvekod _TiGeR_ » 31 bře 2018 13:28

Zdravím všechny :)

Chtěl bych zde poprosit o radu ohledně výběru nové klávesnice k počítači. Jelikož v elektro prodejnách jsou vystavené většinou jen levnější modely klávesnic, tak nemám moc možnost zkusit dražší modely. Nová klávesnice je už opravdu potřeba. Současná klávesnice s chiclet klávsami za nějakých 150 korun se už strašně zadrhává a má poškozenou klávesu A a tak dále. Už dlouhou dobu vybírám novou, ale stále si nevím rady. Nechci si vybrat špatně.

Klávesnice by měla sloužit na běžné používání, zadávání textu a na velmi časté chatování s lidmi a občasné hraní her. Moje požadavky jsou, aby klávesnice nevydávala při psaní nějaké pazvuky (vrzání, křupání, ...) a psaní aby bylo příjemné a přesné. Dále pak česká lokalizace, jednoduchý design, žádné přehnané tvary a pokud by měla podsvícení, tak aby šla nastavit modrá barva. Poohlížím se po klávesnicích cca od 1000 korun a výše. Zaujaly mě mechanické klávesnice. Prý je na nich větší "radost" psát, je na nich méně překlepů a zaujaly mě hlavně, protože mají lineární plynulý stisk kláves. Ale nebráním se ani kvalitní membránové klávesnici. Je mi jasné, že mechanické klávesnice budou trošku víc hlučné, ale co jsem porovnával, tak na moji rozvrzanou starou klávesnici nemají. :) Také by mě zajímaly různé typy opravdu tichých klávesnic. O takové bych možná taky uvažoval.

Zde jsou takové moje 3 možnosti, nad kterými přemýšlím:

Connect IT Evogear: https://www.alza.cz/connect-it-evogear-d3968922.htm
GIGABYTE Force K85: https://www.czc.cz/gigabyte-force-k85-cz/200238/produkt
Corsair K70 LUX: https://www.alza.cz/corsair-gaming-k70- ... 293267.htm

Zatím nejvíc přichází v úvahu Connect IT, která splňuje většinu mých požadavků a navíc má kompletně českou lokalizaci (nedodělávanou), široký levý shift a opěrku na zápěstí. Ale mám strach, že tato klávesnice zas nebude tak úplně kvalitní jako většina jiných mechanických klávesnic jako třeba Corsair K70 LUX, které jsou ovšem příliš drahé a většina z nich má zbytečně RGB podsvícení, které nevyužiju a v české verzi mají úzký levý shift. Pak možná ještě ta GIGABYTE, která má ale také krátký shift... Ale osobně si myslím, že asi jakákoliv klávesnice bude kvalitnější, než moje současná za 150 korun.

Budu vděčný za jakékoliv případné rady, tipy na různé klávesnice a podobně. :)
Motherboard: MSI B250 PC MATE CPU: Intel Core i5-7600 FAN: Arctic Freezer i32 RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 2400MHz GPU: MSI GTX 1070 Armor (8GB) SSD: WD Blue SSD 1TB HDD: - Zdroj Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Monitor: Acer H226HQL IPS Full HD Sluchátka: Sennheiser HD 558, HD 600 + FiiO E10

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak poznat kvalitní už použitou LP desku?
    od p3v4x » 05 úno 2024 21:03 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    9
    1593
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 16:46
  • Jaký kvalitní utp kabel cat7 (25m)
    od Ondras66 » 04 dub 2023 16:34 » v Sítě - hardware
    11
    2213
    od Ondras66 Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2023 20:41
  • Klávesnice a myš
    od Torrman » 26 lis 2023 09:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    827
    od Torrman Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 19:36
  • Klavesnice a Myš
    od Derik » 30 říj 2023 18:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1201
    od Derik Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 18:00
  • Výběr klávesnice
    od Mladkov204 » 07 úno 2024 16:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    503
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 16:16

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů