Cena nového PC.

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mysty
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Cena nového PC.

Příspěvekod Mysty » 18 zář 2018 19:30

Zdravím. Potřeboval bych poradit ohledně nového PC. Zajímá mě váš názor kolik peněz cca je vhodné vrazit do PC. Ptám se protože od nějaké určité ceny už poměr cena výkon převyšuje spíš cena a výkon už tak moc nahoru neleze. Můj odhad je mezi 30 000kč - 40 000kč. Chtěl jsem se zeptat jestli takhle tu cenu vidíte v pohodě. Jinak PC bude hlavně na hraní her abych neměl problém hry rozjet na max detaily na full hd a abych pár let měl klid a nemusel hned za 2 roky kupovat nový. Další otázka je jestli AMD nebo Intel já radši preferuji Intel ale rád si nechám poradit. Jinak cena toho pc je myšlena bez monitoru klávesnice atd... Čistě jenom komponenty plus case. Předem děkuji za vaše rady a tipy.

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cena nového PC.

Příspěvekod xbs » 18 zář 2018 19:39

tak kolem pětatřiceti no, Intel je momentálně krajně nevýhodnej, navíc AMD bude jistě mít v budoucnu větší výhodu ve víc jádrech/vláknech za stejnou cenu (teď teda spíš nižší)...

tomsolny
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Cena nového PC.

Příspěvekod tomsolny » 18 zář 2018 20:29

Kolik peněz? Řeknu to takhle - když budeš nakupovat třeba na https://www.rozbaleno.cz/ , tak máš zboží cca 30% mínus. Chápeš, kam tím mířím. Pokud nejdeš po konkrétním produktu ale po ceně, tak hlídej slevový akce, třeba teď od 14. do 16. září byly dny Marianne, což je takový menší Black Friday, navíc tam byly zapojený i eshopy s elektrem. Občas se něco objeví třeba tady https://www.slewik.com/cs/elektro-akce- ... /pocitace/ , ale těch monitorovaných eshopů tam zase nějak extra moc nemají. Jinak pokud budeš brát nejlevnější počítač, co najdeš, tak ti zaručeně vydrží 2 roky a konec. Pokud chceš aby ti po 2 letech neodešel do věčných lovišť, musíš hrábnout hlouběji do kapsy ...

Jinak k tvému dotazu Intel vs. AMD, jsem jednoznačně pro první zmiňovaný :)

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cena nového PC.

Příspěvekod vuLva » 18 zář 2018 20:33

Na hry mu je víc jader na dvě věci.

Ideální by bylo sehnat někde na bazaru i7-8700K @ 5GHz OC a k tomu 16GB RAM, GTX 1080/Ti nebo nová generace RTX a nějaký čas to vydrží.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cena nového PC.

Příspěvekod xbs » 18 zář 2018 20:56

taky sem psal, že je pravděpodobný využití víc jader/vláken ve hrách v budoucnu (dyš mu de o delší výdrž kompu), né teď... a taky je rozdíl pořídit procesor za pět nebo deset talířů, navíc bych nepředpokládal, že při současnejch cenách bude něgdo prodávat 8700K pod cenou...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů