Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

solstiv
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod solstiv » 03 říj 2018 14:17

Ahoj, vypadá to že mi pomalu odchází mechanický HD v notebooku tak začínám schánět za něj náhradu a to nejlépe už jako SSD disk. Padl mi do oka Patriot Burst a to hlavně kvůli slušným parametrům při docela zajímavé ceně (link). Hodnocení co jsem našel na nižší modely z tétéž řady jsou vesměs pozitivní ale narazil jsem i na pár kde tvrdí že disk nedosahuje ani poloviny papírových hodnot rychlosti, někdo další si těžoval že se krátce po koupi objevily vadné sektory. Nic z toho by se mi samozřejmě nelíbilo, tak se chci zeptat jestli někdo nemůže napsat vlastní zkušenosti a to hlavně s ohledem jaká je rychlost v praxi a spolehlivost.
Popřípadě kdybych zakoupil naslepo na zkoušku a pak se objevily zmíněné neduhy, bývá zpravidla u tohoto sortimentu problém s vrácením ve 14 denní době, když je disk už rozbalený a použitý?

Reklama
Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod Donald64 » 03 říj 2018 19:22

A proč bys proboha toto SSD kupoval? Jedná se o nejlacinější DRAMless (myslím, že je obsažena jen ta nejzákladnější v řadiči) a obecně tyto SSD nejsou doporučeníhodné. Rychlost zápisu je tristní, a pokud to vyloženě není nutné, tak se vždy vyplatí připlatit pár korun navrch a mít něco už diametrálně odlišného. Doporučil bych Crucial MX500, anebo WD Blue 3D / SanDisk Ultra 3D, to jsou TOP budget modely cena/výkon. Pokud vyloženě musíš šetřit každou korunu, tak vezmi alespoň ADATA Ultimate SU800, případně na Alze je teď levné a výkonem mnohem zajímavější SX950U, na rozdíl od Patriota jsou to alespoň plnohodnotná SSD s DRAM.

solstiv
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod solstiv » 04 říj 2018 17:11

V SSD discích nemám zrovna přehled ale ten Patriot mě jen zaujal cenou.
Měl tady slušnou recenzi https://wccftech.com/review/patriot-burst-480gb-ssd-review-storage-on-a-budget/
Vážně je tak špatný? Do SSD se akutně neženu, akorát mi mechanický disk v notebooku začíná vykazovat realokované sektory což je předzvěst toho že za nějakou dobu bude po něm, takže hledám náhradu. Rámeček už mám ale chtěl bych se dostat pod 2 tisíce, ADATA raději ne nemám osobní zkušenost ale známému už jeden předčasně odešel. Modelová řada Kingston A400 je plnohodnotná? Chtěl bych reálnou rychlost čtení/zápisu alespoň 500MB/s když už si to kupuju a jestli je to TLC nebo MLC zase tak moc neřeším, až mi odejde notebook stejně budu muset koupit nový s novým diskem komplet který bude dost už možná SSD.
Naposledy upravil(a) solstiv dne 04 říj 2018 17:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod xbs » 04 říj 2018 17:19

zrovna tyhle údaje rychlosti čtení/zápisu sou maximální udávaný, takže bych to normálně neočekával... navíc A400 má tušim zápis eště udávanej 350MB/s... u těhle levnejch disků holt člověk nesmí nic moc řešit a nemít od nich vysoký očekávání...

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2453
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod Zivan » 04 říj 2018 17:24

Realne budes mit 500MB/s pokud ten disk bude prazdny, nebude z nej bezet system a budes merit jen sekvencni cteni nebo zapis. Chces ho na OS a programy nebo na rychle ukladani a cteni velkych souboru?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

solstiv
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod solstiv » 04 říj 2018 17:42

Jo chci ho výhradně na OS a aplikace takže vysoká frekvence zápisu a hlavně čtení, žádná editaqce videa, denně stahuju několik GB dat, hry ne, aktualizace aplikací asi jedna za den, kompiluji zdrojáky takže to asi má také vliv na zápis. Ale jak říkám ten TLC si myslím by stačil.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2453
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod Zivan » 04 říj 2018 18:51

Podle CZC se ty SSD prodavaji asi mesic (960GB asi 14 dni), tezko muzes chtit nejake informace o spolehlivosti. Je to to nejlevnejsi SSD v dane kapacite, takze nemuzes cekat zazraky. Pokud proste nechces dat vic, tak ho kup a doufej ze bude stacit.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod Donald64 » 08 říj 2018 18:27

A co přesně ti v tebou zmíněné recenzi přijde na tom SSD tak báječného? Vždyť tam nemáš vůbec žádné srovnání s jakýmkoliv kouskem ze střední třídy a navíc to jsou všechno jen hloupé benchmarky, které mají od reálného použití daleko.

Dále nechápu, co si mám představit pod větou: "chtěl bych se dostat pod 2 tisíce", když vybíráš z 1TB modelů za 4k.

Kingston A400 stejně jako Patriot Burst neobsahuje DRAM, je to tedy opět největší low-end na trhu.

Já tě nebudu nutit si cokoliv kupovat, klidně kup co chceš, jen říkám, že to co se chystáš koupit je to nejlevnější a nejobyčejnější SSD na trhu, které není z hlediska poměru cena/výkon vůbec výhodné kupovat. Tyto kousky bereš jen v případě, že nemáš peníze a přesto chceš urychlit odezvu OS, jinak se řiď pravidlem - nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci.

Tvé antipatie k ADATA mi nejsou úplně cizí, také mi od nich například zdechla flashka, ale nelze celou značku házet do jednoho pytle, jen na základě několika málo špatných zkušeností. Faktem je to, že nabízejí za cenu low-endu slušný mainstream s 5. letou zárukou, takže když se tomu v záruce cokoliv stane, musí ti ho vyměnit. Jednoznačně bych proto volil plnohodnotný a rychlý ADATA XPG SX950U, než brát Burst / A400 a pak třeba litovat, žes těch 140Kč raději nepřihodil. (samozřejmě se bavím o 960GB variantě [na alze], v jiných kapacitách to může být jinak)

P.S.: Jestli je tvým požadavkem vejít se do 2k, tak ti stejně asi nic jiného, než ten Burst / BX500 /A400 nezbude. Nejlevnější plnohodnotné a velmi povedené SSD je pak https://www.czc.cz/sandisk-ssd-ultra-3d ... 63/produkt

solstiv
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod solstiv » 27 říj 2018 09:42

Patriot jsem si rozmyslel. A co Samsung EVO 860? Cenově je skoro na úrovni doporučených tři disků a má MLC čip.
Vyplatí se připlatit kilo navíc za MLC nebo rozdíl v čipu v praxi nepoznám?

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod xbs » 27 říj 2018 09:51

pokud se nemýlim, tak EVO sou a byly vždy TLC (teď je zmatkovitě označujou 3D-MLC), každopádně proč nevzít MLC, třeba Adata SU900, ale dělaj ho nejvejš v 512GB variantě... pokud 1TB, šel bych do Crucial MX500...

https://www.czc.cz/adata-ultimate-su900 ... 28/produkt
https://www.czc.cz/crucial-mx500-1tb/228285/produkt

solstiv
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod solstiv » 27 říj 2018 10:44


Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhrada disku v NB za SSD (Patriot Burst)

Příspěvekod xbs » 27 říj 2018 10:51

žel je to TLC, pač sou to šmejdi a klamou zákazníky, viz popis: STORAGE MEMORY Samsung V-NAND 3bit MLC

u 860 PRO zas píšou: STORAGE MEMORY Samsung V-NAND 2bit MLC

ten rozdíl mezi EVO a PRO bude právě v technologii čipů :?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Predám Patriot Viper 4 32GB (2x16) 3200Mhz CL16
    od Hlebka » 04 pro 2023 03:42 » v P: Hardware
    1
    1545
    od Hlebka Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 08:21
  • Náhrada SSD
    od Green9322 » 21 črc 2023 13:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    627
    od Green9322 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 00:20
  • Náhrada za Asus Transformer Book T100TA
    od kaliban123 » 19 črc 2023 04:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    40
    5380
    od kaliban123 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 18:03
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1621
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12
  • 100% využitie disku Příloha(y)
    od krakenus600 » 10 zář 2023 19:47 » v Vše ostatní (sw)
    9
    2888
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 11:26

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů