Rada s notebookem

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mm4
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Rada s notebookem

Příspěvekod mm4 » 15 pro 2018 18:48

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Jsem studentkou architektonické školy. Momentálně mám asi šest let starý notebook Asus X550C. Jsem s ním spokojená, ale přeci jen, než nějaký program otevře, nebo než udělá složitější úkon, chvíli mu to trvá a dost se zahřívá, a já bych tedy ráda upgradovala na něco novějšího. Co se týče techniky, jsem úplný laik, a proto se obracím sem.

Vím, že podobná témata už tu byla, ale jsou starší, tak doufám nevadí, že zakládám nové.

Mé hlavní požadavky jsou, aby se notebook snadno přenášel (tedy byl pokud možno co nejlehčí), aby mi nějakou chvíli vydržel, a aby se v něm dalo pracovat v těchto programech: Autodesk AutoCad, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator a méně často také Sketch Up (v něm pracuji zatím jen na počítačích ve škole).

Jsem si vědoma toho, že stolní PC by byl mnohem lepší, ale vzhledem k mému trochu kočovnému životu :D je to nepraktické.

Jedním z prvních notebooků, který mne napadl, byl Macbook Pro 13''. Vlastním iPhone a iPad Pro (na kterém občas dělám jednodušší věci v Autocadu, píšu si do něj zápisky z přednášek, mám na něm prezentace, atd), takže by to pro mě byla nejlepší volba z hlediska propojitelnosti. Nejsem si však jistá, jak by si sedl s těmito programy. Co vím, tak mnoho architektů Apple produkty používá, u nás na škole ho ale moc lidí nemá.
Pokud bych do Macbooku šla, tak také nevím, za co by pro mě bylo lepší si připlatit. Zda za procesor Intel Core i7 (místo i5), nebo za paměť 16GB (místo 8GB)?

No a pokud by bylo lepší si zakoupit jiný notebook než od Applu, tak jsem upřímně úplně ztracená :D Brouzdala jsem po internetu a hledala, ale je tolik možností, že nevím co by bylo to pravé pro mě. Možná bych ráda zůstala u Asusu, jelikož jsem od něj měla dva notebooky a oba šlapaly pěkně, ale jak už jsem psala, jsem laik a nevím, jestli je to ta správná možnost. Také jsem koukala na herní notebooky, protože co jsem vyčetla, ty jsou dost výkonné, za to jsou ale o dost těžší a neumím si představit to celý den tahat na zádech. Na nějaký konkrétní asi bohužel odkaz nedám, protože vůbec nevím, podle jakých parametrů bych měla hledat.

Doufám, že mi budete schopni pomoci a předem děkuji za jakoukoliv radu.
Hezký den

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rada s notebookem

Příspěvekod petr22 » 15 pro 2018 19:03

Jeden z mala notebooku ktery splnuje dane podminky je Zbook 14 od HP.

http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=1RQ67EA


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Rada s upgradem PC na CS2
    od gikox54986 » 31 bře 2024 14:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1008
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2024 17:08
  • Upgrade RAM - rada
    od Zidy » 16 kvě 2023 21:31 » v Problémy s hardwarem
    8
    1363
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 19:14
  • Rada s windowsem
    od Mladkov204 » 31 črc 2023 20:07 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    2330
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 09:36
  • SkyDSL rada
    od krakenus600 » 21 zář 2023 14:31 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1434
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    21 zář 2023 14:54
  • Rada jaká RAM a SSD? NTB Příloha(y)
    od pikaso.andreas » 05 zář 2023 08:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1435
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 09:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mandes a 43 hostů