HDD ntb

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

8700
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

HDD ntb

Příspěvekod 8700 » 20 pro 2018 20:53

Ahoj,
planuji prehodit disk ze stareho ntb, dle udaju na disku se jedna o tento https://www.czc.cz/wd-scorpio-black-bp- ... 60/produkt
u ciloveho ntb je psano, ze podporuje disky o vysce 7mm, bohuzel u zminenho disku se nikde rozmery neuvadi.

ptam se tedy, kde by mel mit ten disk vysku 7mm, abych si to mohl zmerit sam. Disk jsem vyndal a vypada, ze je jeste v nejakym ramecku a plotna je chranena (oproti obrazku) jeste plechovym krytem, tech 7mm se pocita i s timto krytem?

ntb budu mit az koncem roku, ale rad bych byl rdy :D
Disk je stary asi 7 let, ale bude jen na data tak by to snad nemel byt problem.

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod xbs » 20 pro 2018 20:56

bez krytu, ten tam asi bude jen k upevnění v tom starym noťasu...

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10920
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod zeus » 20 pro 2018 21:08

V technickych specifikacich toho Scorpia je 9,5mm, kolik jsi nameril? ;)
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

8700
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod 8700 » 20 pro 2018 21:11

s tim krytem by tech 9.5 odpovidalo. a tezko to rozeberu protoze tam jsou nejake zvlastni "torxy". Kazdopadne asi jsi hledal lepe nez ja (pouze CZC) :D, kde se to prosim doctu, protoze budu muset koupit tedy novy a v u obchodniku jsem tento parametr nenasel, nebo jsou jiz dnes vsechny moderni disky 7mm?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod petr22 » 20 pro 2018 21:13

Na tom obrazku je ROZEBRANY DISK !

V zadnem pripade nevysroubovavej torxy nebo ten disk znicis.

Tak jak to drzis v ruce je to cely disk, ten kryt je jeho soucast.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod xbs » 20 pro 2018 21:23

doba pokročila, množství ploten se snižuje, tloušťka se zmenšuje, terabajtový 2,5" hadry maj běžně 7mm... to byla legrace doufám s odmontovánim krytu :-D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod petr22 » 20 pro 2018 21:25

Ja se po tom co mi napriklad clovek donesl misto toneru komplet cely printer kit
a chtel nahradni nedivim vubec nicemu. Pry to slo nejsnadneji vyndat.

8700
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod 8700 » 20 pro 2018 21:35

do odmontovani bych ofc nesel :D, ale slo mi spise o to jestli se to meri i s tim, protoze ten samotnej kryt dela dobry 3mm(aspon to tak vypada)

edit: nakonec jsem zjistil, ze to pravdepodobne stejne nepujde protoze pokud pry tento typ nema v zakladu HDD (pouze SSD) tak je dodavan bez ramecku.. i kdyz sata dira by tam byt mela... takze budu muset nekde splasit ramecek nebo to nejak nabastlit a nebo si priplatit za vetsi SSD :D

k tomu bastleni.. je to hodne blby napad? treba nejaky plech ten prisroubovat a nalepit nejakym pevnostne tlumicim lepidlem :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod petr22 » 20 pro 2018 21:39

To neni zadny kryt, ale soucast toho disku - vrchi cast sasi.

Disk bez toho vrchniho krytu neexistuje - on by sice fungoval, ale ne moc dlouho.

Samozrejmne ze se to musi merit cele.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod xbs » 20 pro 2018 21:43

docela hloupost měnit SSDčko za hadr, nebo k tomu máš ňákej pádnej důvod? jinak pokud si s tim uchycenim ňák rozumně pohraješ aby se tam nehejbal, tak asi proč ne... sem původně myslel že tim "krytem" právě myslíš ňákej ten rámeček, né ten vrchní dekl, to by mě ani nenapadlo...

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2453
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Online

Re: HDD ntb

Příspěvekod Zivan » 20 pro 2018 21:46

Nějak nechápu. Ten (starý?) notebook budeš mít až koncem roku, chceš v něm vyměnit disk ...a ten máš v ruce a měříš ho? Co mi uniká?

Nebo dostaneš k Vánocům nový notebook s SSD, mělo by tam být volné místo na 2,5" disk (7mm?) a ty tam chceš nacpat starý 9,5mm disk?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

8700
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HDD ntb

Příspěvekod 8700 » 20 pro 2018 21:49

nechci menit ssd za hadr, pouze chci tam mit oboje, je tam jak m2 ssd (soucast baleni) tak konektor sata, ale pravdepodobne bude chybet ramecek na 2.5" disk

zivan: mam 7 let stary ntb, ten planuju odepsat, ale chtel jsem si z nej nechat HDD, ktery bych pak pouzil v ntb co mi prijde za tyden. A pak uz plati presne to co popisujes v druhem odstavci, krom toho ze si ho musim zaplatit sam :D (zadny jezisek se nekona :D)

Jde o lenovo, kde si ten ramecek lze koupit samostatne, ale v cechach jsem nenasel zadnou podporu pouze odkazy na .com offi


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Zivan a 39 hostů