Sluchátka na hraní a poslech

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fyxjs
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Sluchátka na hraní a poslech

Příspěvekod Fyxjs » 13 led 2019 16:52

Zdravíčko, rozhodl jsem se koupit nové sluchátka na poslech hudby a hraní. Zatím se mi zalíbily tyto Audio-Technica ATH-AVC500 (https://www.czc.cz/audio-technica-ath-a ... 47/produkt), nebo jestli znáte nějaké lepší do nějakých 3 tisíc, tak mi je sem můžete hodit. Ale je tu takový problém, co jsem tak různě četl po internetech, tak pro jejich plné využití je potřeba i nějaká zvukovka a jelikož já mám mb Asus TUF b450-plus s integrovanou zvukovkou ALC887-VD2 8-mi kanálový High Definition Audio CODEC, tak by to asi chtělo nějaký upgrade, co jsem ale koukal, tak zvukovka, která je docela ready, tak stojí něco přes 3k, co se mi úplně dávat nechce, tak pokud někdo nezná nějakou ok, nejlépe tak kolem 1000, tak bych Vám byl vděčný, kdyby jste mi ji sem hodili, nebo jestli mi popřípadě stačí integrovaná na mb. Díky :)

Reklama
Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sluchátka na hraní a poslech

Příspěvekod Skeleton » 13 led 2019 20:04

Osobně tyhle sluchátka mám a jejich hudební přednes je velice vyrovnaný bez zaškobrtnutí a to ve všech pásmech. Používám je jako takový levný dobře hrající kus ve studiu. Basy umí také řekl bych věrně a to tak, že nezní jako hučení nebo dunění. Zvuková karta není potřeba, záleží na impedanci sluchátek a impedanci zdroje zvuku, ale ze své zkušenosti můžu říct, že hrají dobře (i na PC, mobilu a hlasitost je víceméně stejná), ikdyž je mám připojené k ntb Lenovo Thinkpad E550 a to nemá žádnou (má ale nedá se mluvit o tom, že je to zvuková karta) zvukovou kartu, na stolním PC zvukovka v desce nějaká lepší je, ale rozdíl jsem moc nepoznal. Jediné co by se ti mohlo do budoucna ke sluchátkům, pro ty co mají vyšší impedanci, hodit je sluchátkový zesilovač. Tyhle sluhcátka můžu vřele doporučit a jsou obecně doporučovaná. Konstrukce je pevná (hlavový most je plastový a obehnán koženkou, ale je pevný), kabel s 3,5 mm je dost dlouhý a v balení je i přechodka na 6,3 mm, po delším nošení nebolí uši (mušle jsou dost velké a obklopí celé uši), zvukově jak jsem psal, dobrý poměr cena/kvalita zpracování/podání zvuku ve své třídě. Osobně bych ještě doporučil, ikdyž je to o 500 nad limit, Audio Technica ATH-M50X. Stejně věrně podaný zvuk, jako hlavní plus je odpojitelnost kabeláže, což u ATH-AVC500 nelze a další věc hlavový most. Obecně značky jako Audio Technica, Sennheiser nebo Beyerdynamic jsou záruka dobrého zvuku (menší rozdíli v podání zvuku tam jsou).
► Zobrazit spoiler

Kadel33
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: listopad 16
Bydliště: Teplice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sluchátka na hraní a poslech

Příspěvekod Kadel33 » 13 led 2019 21:27

Na CzC teď mají v akci novější provedení mých Sennů HD 555 (kvalitní poslech i dlouhodobě pohodlné, skvělý poměr výkon/cena) - Sennheiser HD 559.
https://www.czc.cz/sennheiser-hd-559-se ... 74/produkt

Jak už psal Skeleton - "Obecně značky jako Audio Technica, Sennheiser nebo Beyerdynamic jsou záruka dobrého zvuku (menší rozdíli v podání zvuku tam jsou)". Přidal bych k nim ještě AKG - tam jsem chtěl doporučit AKG K 612 PRO, ale pak jsem si všiml, že mají 120 Ohmů, takže pro tebe ke zvukovce bez sluchátkového zesilovače jsou mimo.
ATH-AVC500 jsem nikdy neslyšel, ale rozhodně bych se jich nebál (viz výše uvedené).

Zvukovky okolo 1000 Kč nejsou na té úrovni, aby ti zajistily lepší poslech než už máš.
Pokud ty peníze ale máš, tak si radši zvyš limit na sluchátka. Zase by se tam našly ještě lepší.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Zivan a 29 hostů