Co vylepšit? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Ondřej Melich
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Co vylepšit?  Vyřešeno

Příspěvekod Ondřej Melich » 24 dub 2019 19:59

Dobrý den,

minulý měsíc jsem upgradoval grafickou kartu (momentálně mám rx 580). Grafika super, ale mám pocit, že nevyužívám její "potenciál". jestli se to takhle dá říct. Zkrátka z různých videí a srovnávání mi přijde, že mě ty hry běží prostě pomalu a musm tak snižovat nastavení.

Dle mého názoru jí brzdí některé komponenty, nebo tam dokonce chybí nevím :D

V počítači mám Rx 580, procesor= Intel Core i7-3770 3,40GHz,zdroj 500W, Ram 1x 8GB(stará).
Podlě mě to bude chtít alespoň 16gb ramky.

Děkuji všem za nápady a rady. :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53680
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co vylepšit?

Příspěvekod petr22 » 24 dub 2019 20:06

16 GB RAM pomuze pouze v pripade, ze tech 8 GB RAM dojde, tzn vyuziti RAM je na 90% a vice.

Jestli chces vyuzit plny potencial karty, chtelo by to 6 jadro, coz znamena novou desku, procesor
i pamet.

Nove hry vylozene chteji 6 jadro pro optimalni chod.

Ondřej Melich
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Co vylepšit?

Příspěvekod Ondřej Melich » 24 dub 2019 20:18

No jako zas tolik badgetu odloženého nemám :D

Ale asi nemám východisko co?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53680
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co vylepšit?

Příspěvekod petr22 » 24 dub 2019 20:20

Ono to dokonce vyjde levneji nez tenkrat.

Ta I7-3770 stala nejakych 7 tisic Kc v roce 2012.

Dneska mas Ryzen 2600 za 4300 Kc nebo I5-9400F za 4800 Kc, k tomu desku
a 2x 8 GB DDR4 RAM, coz se vejde do 10.000 Kc cele a zbyde mozna i na poradny chladic.

Vychodisko mas - muzes to nechat tak jak to je a resit to az ti to zacne vadit jeste vice,
treba za par mesicu, kdy vyjdou nove Zen2 procesory.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co vylepšit?

Příspěvekod Azmir » 24 dub 2019 21:58

Tak pokud nemáš ssd, určitě bych koupil to. Některé hry je už dneska skoro nemožné načíst i z běžného disku, protože se člověk načeká na načítacích obrazovkách nebo se ani nedočká načtených textur o startu systému ihned k používání do 10 sekund od zapnutí ani nemluvě. 250 Gb stojí snad něco okolo 6 kil, takže pokud nemáš bude to dost "masivní" upgrade za hubičku.

Jak koupíš disk, uděláš na něj komplet reinstall windowsu, nainstaluješ drivery, počítač nastavíš na vysoký výkon, vypneš blbosti ve windowsu(najdi si na to návody na googlu, co vypnout ve widnows atd, často to zrychlí počítač ani člověk netuší) a vsadím se, že hned to pojede o mnoho líp, tvůj pc určitě není šunt, aby tě nějak rapidně brzdil, pouze třeba u náročných nových titulů, ale z toho co píšeš mi přijde že máš problémy už skoro u všeho, to m,ůže být právě spíš "zasraným" počítačem a čistý vítr dycky udělá dobře.

Pokud tam máš DDR3 tak dalších 8 Gb paměti by taky nemuselo vyjít na moc, ale jak zmínil petr, ram je třeba pouze pokud dojde. Ovšem pokud máš vše vyplé a hraješ pouze hru, tak většinou k jejímu využití nedojde a ram ti na fpskách prakticky nepřidá, spíš umožní mít spuštěných více věcí najednou.

Takže koupit disk, udělat reinstall, nainstalovat drivery, dát si práci s dobrým nastavením pc a věřím že v rámci možností by to mělo být ok. Samozřejmě nemůžeš čekat max detaily v nových AAA titulech a 150 fps k tomu, ten pc už není nejnovější, ale měl by zvládnout vše.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co vylepšit?

Příspěvekod xbs » 24 dub 2019 22:19

pokud nehraješ zrovna tituly vyžadující 4+ jader, tak bych novej setup neřešil, ten procák má jinak furt dostatek výkonu...

Ondřej Melich
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Co vylepšit?

Příspěvekod Ondřej Melich » 26 dub 2019 08:59

Dobře, ve vašem textu je shrnuto naprosto vše, na co bych se zeptal, takže téma mohu považovat za ukončené. Budu tedy uvažovat nad koupí nového SSD.

Děkuji všem za ochotu a odpovědi.

Nashledanou.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co vylepšit?

Příspěvekod Michael850 » 26 dub 2019 09:38

K dokonalosti už chybí jen označit téma jako vyřešené, pokud je to tedy vše, v opačném případě pokud bys pak plánoval se ještě na něco zpetat, tak samozřejmě můžeš nechat otevřené, ať nemusíš zakládat nové téma.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Ondřej Melich
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Co vylepšit?

Příspěvekod Ondřej Melich » 26 dub 2019 09:46

Jasný, zapomněl jsem. děkuji za upozornění ;)

Dodatečně přidáno po 2 minutách 19 vteřinách:
Ikdyž tedy uplně nevím, jak se to dělá :D


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů