Herní notabook nebo konzole? Pro děti

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Lyon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní notabook nebo konzole? Pro děti

Příspěvekod Lyon » 30 kvě 2019 08:13

Ach jo, zase ty nesmysly s umíráním NB po dvou letech. Můj vůbec první NB jsem prodal po pěti letech, funkční. Druhý jsem dal tchýni po šesti letech, funkční. Třetí umřel po 3,5 letech a poslední jsem prodal po 3 letech, funkční. Všechny jsem využíval na hraní a až teď jsem se znovu vrátil ke stolnímu. Plus mám jeden pracovní, který má 4 roky, taky funkční. A to nemluvím o NB od přítelkyně, máme doma i jeden už 13 letý kousek, funkční, vyřazen ze služby po 7 letech...

Já vím, že zde vládne aura stolních PC a kdo si koupí NB je vlastně nesvéprávný blb, kterému by měli zabavit občanku. Ale když už tazateli cpete něco, na co se neptal, tak mu nelžete.

Reklama
Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní notabook nebo konzole? Pro děti

Příspěvekod JegenaJk » 30 kvě 2019 08:36

Ale my neklameme môj milý , to je bohužiaľ pravda... Zrejme ale chceš byť jediný s iným názorom , ktorý sa snaží byť nejak múdry. To akože mi fakt chceš povedať , že 10 tu klameme hej? To fakt ako? Nejak ti neverím , pretože mi denne píšu ľudia práve s takýmto problémom. Premýšlaj logicky ;)
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní notabook nebo konzole? Pro děti

Příspěvekod Martab » 30 kvě 2019 09:35

Tak ono je třeba si držet jakýsi nadhled :-)
To že by notebook musel odejít po dvou až třech letech pravda není. Pravda je ta, že v závislosti od vybraného modelu a jeho používání je to riziko docela vysoké, ale najdou se i protipříklady.

To Lyon: Zjisti si kdy se přestal používat olovnatý cín, potom ti bude odpovídat to, proč ten jeden notebook funguje již 13let :-)

Prostě realita je taková, že bezolovnatý cín v kombinaci s levnou konstrukcí (i "eko" cínem lze udělat kvalitní a trvanlivý spoj, jen to něco stojí) je zde určité, docela vysoké riziko že situace může nastat. Faktory které tento scénář podporují je časté zatěžování (vysoké teploty) a přenášení. Je to jen otázka pravděpodobnosti a štěstí (platí pro "levné a výkonné").

Záleží jen na tom co tazatel potřebuje a co mu bude vyhovovat. Ale není třeba vyloženě strašit tím, že notebook musí odejít nutně po 2-3 letech (jen to riziko je dnes docela vysoké), ale zase není dobré dávat falešné naděje, že bude desítky let fungovat bez problémů :-)
Nicméně to je otázka spolehlivosti, ale mnohem dřív člověk u herního notebooku za 25K narazí na omezení výkonu.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Lyon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: duben 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní notabook nebo konzole? Pro děti

Příspěvekod Lyon » 30 kvě 2019 10:54

@Martab
Jenže tady si nadhled drtivá většina nedrží. Že NB odchází po dvou letech tady někteří vydávají za fakt (a s takovým člověkem nemá smysl vést diskusi). Lidi, co NB používají, se tomu samozřejmě jen zasmějí, ale někdo by tomu mohl i uvěřit. Já možná měl extrémní štěstí na kusy, které dlouho vydržely, ale co se tady jede za bomby proti NB, to je druhý extrém. Samozřejmě pokud někdo koupí "herní" NB (alias multimediál, který prodejce označil za herní dělo) a 2 roky v kuse smaží procák na 95°C, tak mu moc dlouho nevydrží.

A ne, nejsem zastánce NB. Začínal jsem na stolním, pak jsem dlouhou dobu potřeboval být mobilní a bral jsem jenom notebooky, i na hraní. Teď už jsem se zase mohl vrátit k hernímu stolnímu a NB mám jen na práci. Oba světy mají své výhody i nevýhody.

Chápu, že s takovým názorem na fóru, kde jsou stolní PC svaté a jediné použitelné, populární nebudu, ale je mi to úplně jedno. A tazateli přeji hodně štěstí při volbě .

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní notabook nebo konzole? Pro děti

Příspěvekod Martab » 30 kvě 2019 12:34

Ano, to s tím nadhledem platilo pro obě strany. Prostě je to vždy hodně individuální, je správné na to upozornit, ale zase to nepřehánět :-) Ale jak už jsem psal, dokud se tazatel nevyjádří, je zbytečné řešit neřešitelné :-)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní notabook nebo konzole? Pro děti

Příspěvekod dom324 » 30 kvě 2019 14:42

Já si myslím, že je zbytečné jakkoliv tuto diskuzi rozvádět, dokud se tazatel nevyjádří k naší otázce, zda je stolní pc taky možnost.

Bez toho se nepohneme a zbytečně diskutujeme coby kdyby :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Retro herní konzole s dosovými hrami v UHD nebo Full HD
    od darkmarek » 30 čer 2023 11:19 » v Herní konzole
    6
    2432
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 11:18
  • XBOX X - doporučte hru pro deti Příloha(y)
    od michal84 » 04 pro 2023 18:08 » v Herní konzole
    27
    8473
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 18:10
  • PS5 nebo XBOX ? (aj pre menšie deti) Příloha(y)
    od michal84 » 18 lis 2023 11:30 » v Herní konzole
    29
    7019
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    29 pro 2023 20:09
  • Herní PC do 40.000,-
    od Pozoris94 » 25 bře 2024 10:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    800
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 15:32
  • Herní PC 30k
    od metropolisCZ » 21 srp 2023 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    35
    2537
    od metropolisCZ Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 13:40

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů