Kontrola PC sestavy.

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

RobertF92
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod RobertF92 » 13 črc 2019 13:51

Dobrý den,
po 4-5 letech bych si chtěl pořídit novou mašinu na občasné hraní počítačových her.
Nové tituly, FULLHD, 2K hraní. Ultra to mít nemusím stačí high.

Postavil jsem toto https://www.czc.cz/46t0aosmrsj7iba8eo2b1i0i56/seznam

Bych se chtěl zeptat jestli je sestava v pořádku, jestli tam něco chybí nebo jestli je tam někde nějaká velká chyba.
Cenovka by se měla pohybovat 30-35 tisíc.

Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod xbs » 13 črc 2019 14:28

jo pohoda, akorát těch 32GB paměti nevyužiješ a na ten NVMe disk chlazení netřeba...

RobertF92
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod RobertF92 » 13 črc 2019 14:39

Děkuji za feedback.
Jenom jsem zapomněl dopsat, že bych chtěl, aby mi ta sestava zase 4-5 let vydržela, tak proto jsem tam dal 2x16.
PC mám od nějakýho roku 2000-2002 už nevím přesně a nikdy jsem si za těch +- 18 let nedokoupil jedinou součástku do PC.
Pokáždé jsem PC koupil a vždycky celý vyhodil. Nikdy jsem nevyměnil ani šroubek.

A kdyz se na to chladič dá, může se ten disk nějak poškodit? Nebo to může jen vylepšit? Nebo nebude mít žádnej vliv?
Díky

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2830
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod flowem » 13 črc 2019 14:51

Vzal bych spíš RX 5700 (XT), ale asi bych počkal na nereferenční modely.
Ty Zalman bedny jsou k ničemu - budeš litovat, radši přihoď na něco jako https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 72/produkt

Fakt potřebuješ 32GB RAM?
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod Michael850 » 13 črc 2019 14:56

Zbytečný ten chladič, ale na škodu samozřejmě není, ale vždyť právě ta C6H má dobré umístění, že ten konektor pro to M.2 SSD není umístěný ani pod grafikou jako u většiny jiných, takže bezprostředně v jeho blízkosti nic nemůže topit, je až dole pod tím chipsetem, který moc teda netopí, tady toto se fakt zahřívat moc nebude, aby to byla taková nutnost.
32GB je ti na hry úplně na nic, to nemáš šanci smysluplně využít ani v budoucnu, bohatě stačí 16GB.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 13 črc 2019 15:01, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

RobertF92
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod RobertF92 » 13 črc 2019 14:59

Michael850 píše:Zbytečný ten chladič, ale na škodu samozřejmě není, ale vždyť právě ta C6H má dobré umístění, že ten konektor pro to M.2 SSD není umístěný ani pod grafikou jako u většiny jiných, takže bezprostředně v jeho blízkosti nic nemůže topit, je až dole pod tím chipsetem, který moc teda netopí, tady toto se fakt zahřívat moc nebude, aby to byla taková nutnost.


Aha, aha, takhle daleko s vědomostma nejsem. Takže když maj slot u grafiky, tak to topí od grafiky a proto se tam dává chladič?.
A když je mimo, tak nemusí?.. Já myslel, že to SSD se zahřejvá nějak samo o sobě. Tak díky za velkou a užitečnou informaci :-) :-)

Dodatečně přidáno po 1 minutě 54 vteřinách:
flowem píše:Vzal bych spíš RX 5700 (XT), ale asi bych počkal na nereferenční modely.
Ty Zalman bedny jsou k ničemu - budeš litovat, radši přihoď na něco jako https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 72/produkt

Fakt potřebuješ 32GB RAM?


Tech 32 jsem tam dal, abych to měl na pár let. Nevím kolik dnešní nejnovější tituly na vysoký detaily atd. žerou RAMek.
Mám jenom starýho pašíka :D ale pokud v dohledné době je 32 overkill, tak dám 2x8 :-)

Díky za tip na CASE.. určitě vyměním :thumbup:

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2830
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod flowem » 13 črc 2019 15:06

Na hry to je overkill... https://www.czc.cz/hyperx-predator-16gb ... 03/produkt

Tu case mají kdyžtak i se sklem, jsem si všiml že jsi asi chtěl průhlednou bočnici.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod Michael850 » 13 črc 2019 15:12

Tak jako ono záleží hlavně na tom jaký to má řadič, některé se prostě zahřívají dost (hlavně ty výkonnější, A1000 upřímně není zas takový trhač asfaltu i přes PCIe NVMe, ale chápu, že ty zbývající linky stejně na nic jiného už nevyužiješ a stojí to stejně jak obyč SATA, tak se to tam vyplatí hodit) a prostě je to nutnost chladit vždy, ta grafika tomu akorát pak ještě přidává (fakt nechápu, proč ti výrobci to dělají jak naschvál tak debilně, vždyť jim to musí být jasné, že tam nejspíš někdo švihne něco topícího) a žádoucí je mít samozřejmě dobře vyřešený airflow v case, bez toho by ten pasiv asi moc nechladil (zrovna u té Zalman popelnice by to asi moc nefungovalo). Ovšem výjimka je třeba tady u té RX 5700 reference v tom, že používá blower chladič a ten systém je udělaný, tak že odpadní teplo vypouští přímo ven z case přes ten slot a nevyzařuje ho kolem sebe, takže v okolí ani nic nezahřívá, ale vzhledem k nesnesitelné hlučnosti (tady u toho obzvlášť), tak se většinou doporučuje raději čekat na nereference s jiným konceptem, anebo je ještě možnost si sehnat vlastní systém chlazení a pak si ho vyměnit třeba za Accelero Xtreme IV. Osobně mi totiž taky RX 5700 přijdou jako o dost zajímavější než RTX 2060S.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

RobertF92
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod RobertF92 » 13 črc 2019 18:42

Michael850 píše:Tak jako ono záleží hlavně na tom jaký to má řadič, některé se prostě zahřívají dost (hlavně ty výkonnější, A1000 upřímně není zas takový trhač asfaltu i přes PCIe NVMe, ale chápu, že ty zbývající linky stejně na nic jiného už nevyužiješ a stojí to stejně jak obyč SATA, tak se to tam vyplatí hodit) a prostě je to nutnost chladit vždy, ta grafika tomu akorát pak ještě přidává (fakt nechápu, proč ti výrobci to dělají jak naschvál tak debilně, vždyť jim to musí být jasné, že tam nejspíš někdo švihne něco topícího) a žádoucí je mít samozřejmě dobře vyřešený airflow v case, bez toho by ten pasiv asi moc nechladil (zrovna u té Zalman popelnice by to asi moc nefungovalo). Ovšem výjimka je třeba tady u té RX 5700 reference v tom, že používá blower chladič a ten systém je udělaný, tak že odpadní teplo vypouští přímo ven z case přes ten slot a nevyzařuje ho kolem sebe, takže v okolí ani nic nezahřívá, ale vzhledem k nesnesitelné hlučnosti (tady u toho obzvlášť), tak se většinou doporučuje raději čekat na nereference s jiným konceptem, anebo je ještě možnost si sehnat vlastní systém chlazení a pak si ho vyměnit třeba za Accelero Xtreme IV. Osobně mi totiž taky RX 5700 přijdou jako o dost zajímavější než RTX 2060S.



Tak díky za vyčerpávající odpovědi a znalosti. :)
Ohledně tý AMD grafiky chápu, že je dobrá a má dobrý vlastnosti atd.
Ale asi půjdu stejně do Nvidie, jsem tak nějak už zvyklej (železná košile) :D

Koukal jsem na benchmarky a pro moje potřeby tam nejsou takové rozdíly..
To je všechno fullhd 2k 4k ultra ultra testy, což pro mě osobně to nic není.

Jsem fakt víkendový hráč, co si občas něco zapne na PS, když mám zrovna chuť. Ale hraju 1-2 hodiny a už mě to nebaví.
Ale jsem spíš na klávesnici na myš než na joystick, tak si chci to občasný hraní dát pěkně s myškou :D :D :D

Ještě jednou díky za čas a vyčerpávající odpovědi. 8)

PS: To SSD tam mít nemusím, klidně tam hodím nějaký lepší, ale nerozumím tomu. Viděl jsem ho, tak jsem ho tam dal a nijak nečetl nějaký čísla a rychlosti. :wtf: :wtf: :idea:
Jestli je nějaká lepší značka nebo někdo kdo má lepší čísla, tak si klidně nechám poradit a hodím tam jiný disk.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod Michael850 » 13 črc 2019 18:54

Jak chceš, ale dobrovolně si kupuješ zkrátka horší grafiku. Poslední dobou už jen těmi drivery Radeony ty Geforce dost drtí, přitom ještě nedávno to bylo spíš naopak. A to teď není jediné zlepšení, Navi toho doneslo ještě víc, bylo tam třeba ještě pár změn v architektuře a je zaměřena víc na hry. A to je teprv jen taková předehra, pro příště se to má ještě víc překopat. Nvidia teď s Turingem nějak zaklopýtla, takže jsem zvědav, jestli za chvíli neskončí na hubě stejně jak Intel, který už na ní skončil kvůli Ryzenu, anebo se ještě stihne otřepat, rozhodně už mají taky co rychle dohnat.
Za tu cenu je to SSD ok, to ses trefil pro změnu dobře.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

RobertF92
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod RobertF92 » 13 črc 2019 19:38

Michael850 píše:Jak chceš, ale dobrovolně si kupuješ zkrátka horší grafiku. Poslední dobou už jen těmi drivery Radeony ty Geforce dost drtí, přitom ještě nedávno to bylo spíš naopak. A to teď není jediné zlepšení, Navi toho doneslo ještě víc, bylo tam třeba ještě pár změn v architektuře a je zaměřena víc na hry. A to je teprv jen taková předehra, pro příště se to má ještě víc překopat. Nvidia teď s Turingem nějak zaklopýtla, takže jsem zvědav, jestli za chvíli neskončí na hubě stejně jak Intel, který už na ní skončil kvůli Ryzenu, anebo se ještě stihne otřepat, rozhodně už mají taky co rychle dohnat.
Za tu cenu je to SSD ok, to ses trefil pro změnu dobře.


Ok dobře. :-) A kdy mají vyjít ty nereferenční? :-) Zvážím a třeba ji tam šoupnu. :thumbup:

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola PC sestavy.

Příspěvekod Michael850 » 13 črc 2019 19:41

Někdy v srpnu by už měly být.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kontrola sestavy
    od Kohus » 19 dub 2023 18:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    783
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2023 20:31
  • Kontrola sestavy
    od Imas » 23 dub 2023 20:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    931
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 19:12
  • Kontrola PC sestavy cca 40 tis.
    od JacbBalboa » 14 pro 2023 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1503
    od JacbBalboa Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 12:07
  • Kontrola sestavy
    od Kohus » 05 zář 2023 06:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    2383
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 10:17
  • Kontrola sestavy 60K
    od jan.sabo » 04 pro 2023 19:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1286
    od jan.sabo Zobrazit poslední příspěvek
    05 pro 2023 18:27

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů